Luz bębna na osi

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
jacbem
Posty: 2
Rejestracja: śr 04.mar.2020 - 09:58
Moja broń: brak

Luz bębna na osi

Post autor: jacbem »

Witam
Kupiłem remingtona 44 Uberti i mam wątpliwości co do luzu bębna na osi. Bęben zamknięty w ramie z kurkiem odwiedzionym jak i na kominku porusza sie w górę i dół jakieś 0,5 mm. Czy to jest norma ? Czy to powód do reklamacji ?

https://www.youtube.com/watch?v=mu-MMo0iiZ4
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Luz bębna na osi

Post autor: KUKUŁKA »

Ha, miałem to samo. Rewolwer nowy , tegoroczny. Sprawdziłem na drugim bębnie i to samo.Dopiero jak pomierzyłem oś to wydało się o co chodzi.Przy końcach oś miała 6,93 , a na środku ( na długości bębna ) 6,80. Wystarczy bok osi przyłożyć do czegoś równego i na środku widać było szczelinę. Otwór w bębnie na oś ma 7,01-to nie dziwota że klekotał jak grzechotka. To gówno nie strzelanie z takiego rewolweru -w trakcie strzelania zaczyna dostawać się na oś nagar .Co zrobiłem? Ano zadzwoniłem do znajomego rusznikarza i okazało się że ma w rupieciach oś od starego Uberciaka -równiuteńka i o średnicy 6,98. I teraz bęben kręci się leciutko i jest sztywny jak by był przyspawany. Jeśli masz możliwość to przyjacielu reklamuj -chyba że sklep ma części i jest w stanie Ci ja wymienić ( oczywiście na równą ;- )
jacbem
Posty: 2
Rejestracja: śr 04.mar.2020 - 09:58
Moja broń: brak

Re: Luz bębna na osi

Post autor: jacbem »

Dzięki za pomoc. Rewolwer jest nowy, będę reklamował.
ODPOWIEDZ