Który lepszy

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Który lepszy

Post autor: FunkyKoval5 »

Witam kolegów. Proszę znających się na rzeczy o podpowiedź która firma robiła lepszą broń... Antonio Zoli czy Armi Jager, którą wybrał by znawca gdyby miał wybierać?
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Który lepszy

Post autor: Marek »

Ani jedną
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Który lepszy

Post autor: FunkyKoval5 »

Konkretnie chodzi mi o Zouave tych dwóch firm które na Alle...wystawił sprzedawca gerson11. Cholernie mi się podobają karabiny wojskowe, jeszcze nie mam długiej broni i myślałem że zacznę od prostego systemu minie...
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Który lepszy

Post autor: Irek M »

Wyroby A. Zoli są droższe od Armi. Czy lepiej wykonane, jak zwykle płacimy więcej za markę. Ten Zouave Zoli wygląda ekstra. Ja mam Dikara i jestem zadowolony choć brunira Zoli bardziej podoba mi się :-)
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Który lepszy

Post autor: FunkyKoval5 »

Irek a widziałeś tego Zouave Armi Jegera...? Według słów sprzedawcy nie strzelał i wygląda na moje niewprawne oko naprawdę super...
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Który lepszy

Post autor: zbiho »

Oba mają coś w lufie, z tym że u Zoli to rdza, drewno Jegera też lepsze.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Który lepszy

Post autor: FunkyKoval5 »

Tak właśnie z tym Zoli się domyślam, widząc zdjęcie lufy...coś słabo wygląda tuż przy wylocie...Jager wygląda lepiej...ale jak u niego z jakością spasowania elementów i ogólnie...???
Ilu ludzi tyle opinii...i już nie wiem czy brać coś, czy nie...
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Który lepszy

Post autor: Irek M »

Mam tylko Kentucky długi i pistolet Jager. Wszystko jest OK z wyglądu też. Reszta zależy od użytkownika. co do bruniry lub oksydy - sam sobie wykonaj wtedy będzie się podobało najbardziej na świecie :-) Ja teraz bruniruję lufę do długiego Kentucky. Do tej pory robiłem to tylko na lufach pistoletowych.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Który lepszy

Post autor: FunkyKoval5 »

Brunira czy oksyda to dla mnie sprawa drugorzędna Irek, ważne jest spasowanie i praca mechanizmów, oraz stan techniczny...dlatego pytałem który z tych karabinów będzie lepszy dla kogoś tak zielonego jak ja...
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Który lepszy

Post autor: Marek »

FunkyKoval5 pisze: ndz 17.lis.2019 - 22:35 Konkretnie chodzi mi o Zouave tych dwóch firm które na Alle...wystawił sprzedawca gerson11. Cholernie mi się podobają karabiny wojskowe, jeszcze nie mam długiej broni i myślałem że zacznę od prostego systemu minie...
Omijaj cwaniaka, prawdy nie powie, tylko chce sprzedać, kupuje na egun to co za grosze udaje się wyrwać i potem x 2 lub 3 w Polsce wystawia.
Sam upoluj na egun jak już musisz koniecznie z takiej firmy.
Po pierwsze to słabej jakości repliki i bardzo stare wiec w rożnym stanie będą, amunicja do tego też kłopotliwa bo kalibry luf się różnią pomiędzy sobą i trzeba dorabiać indywidualnie.
Awatar użytkownika
Roland
Posty: 54
Rejestracja: wt 20.mar.2018 - 22:44
Moja broń: brak

Re: Który lepszy

Post autor: Roland »

Repliki Zoli byly lepsze. Lepiej spasowane i lepszej jakosci drewno. Repliki Zouave od Armi chodza na forach amerykanskich srednio po 70$ ... A ktora z tych dwoch lepsza, dopiero sie dowiesz jak wezniesz do reki i zrobisz ogledziny.

Pewnie nie bez powodu "ten nowy" jest tylko minimalnie drozszy od tego drugiego Zoli. A to ze "nistrzelany" wcale nie znaczy, ze nie jest zardzewialy. Sam sie kiedys nabralem na "niestrzelane" Kentucky (produkcji Armi Jäger :) ) - 30 lat na scianie bez kropli oleju tez swoje zrobi.

Co do sprzedawcy to kupilem od niego kiedys karabin. Sam karabin byl w przyzwoitym stanie, ale niestety zapomnial (?) dodac ze przyrzady zniszczone - spilowane i pokejone loctitem. Ogolnie przeplacilem srogo, ale swiadomie - brakowalo mi tej sztuki w kolekcji.
compass200
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: czw 08.gru.2016 - 17:19
Moja broń:

Re: Który lepszy

Post autor: compass200 »

Miałem Armi Jager,był to karabin dobry,miał gwint 1\48 można było strzelać trochę dłuższymi pociskami 580.
sprzedałem go koledze z klubu,ma go do dziś i nie zmienia,mnie pasował do marti dynamic,na MP też raz nim byłem trzeci.jak dobry stan to polecam,
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Który lepszy

Post autor: FunkyKoval5 »

Compass, sprzedawca twierdzi że Jager nie strzelał, rzuć okiem na Allegro, wygląda nienajgorzej...tylko co ja tam się znam... :-D
I jak mówiłem ilu kolegów tyle opinii...a choć sprzedawca ma dobre opinie to na forum słychać mało pochlebne głosy o tym człowieku..
Awatar użytkownika
Roland
Posty: 54
Rejestracja: wt 20.mar.2018 - 22:44
Moja broń: brak

Re: Który lepszy

Post autor: Roland »

Bo gosc nie jest 100% szczery w opisach. W karabinie za ponad 4000 - a tyle kosztowal ten co kupowalem - oczekiwalbym jednak takiej informacji ze ma zniszczone przyrzady celownicze. Wtedy moglbym zadecydowac czy warto brac czy nie. A tak zostalem postawiony przed fakt dokonany. Fakt, moglem oddac - ale po co bawic sie w przesylanie tam i spowrotem. Nie wierze ze gosc nie wiedzial co sprzedaje - wtedy by jednak albo nie mial chetnyl albo musial sprzedac taniej.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Który lepszy

Post autor: FunkyKoval5 »

I tak się buduje "pozytywny" wizerunek firmy...no nic będę dalej patrzył za jakąś wojskową "rurą "...
ODPOWIEDZ