Czwarta pozycja kurka.

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Czwarta pozycja kurka.

Post autor: FunkyKoval5 »

Witam kolegów. Jak w tytule... Czy w Coltach występuje 4 pozycja kurka?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Czwarta pozycja kurka.

Post autor: Irek M »

Mam tak tylko w jednym Colt New Army 1860 Uberti z 1970. Czwartą pozycją bym tego nie nazwał ale wyraźnie słychać cztery kliknięcia napinając kurek. Pewnie o to Ci chodziło. W innych słyszę tylko trzy kliknięcia.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Czwarta pozycja kurka.

Post autor: FunkyKoval5 »

Znalazłem ogłoszenie z Coltem od Pietty, gość twierdzi że Colt jest nowy na strzelnicy był 2 razy i ma 4 pozycje kurka...i że podobno niektóre Colty tak mają, gdzieś słyszałem że to oznaka uszkodzenia któregoś z elementów wewnątrz rewolweru...rozumiem że ta sztuka kwalifikuje się do naprawy rusznikarskiej...???
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Czwarta pozycja kurka.

Post autor: RedGuy »

No zaraz, ale jakie te pozycje?
1. Kurek na kominku (po strzale)
2. Naciągnięty do połowy (można obracać bębnem (bezpieczna do ładowania)
3. Naciągnięty na max (gotów do strzału)
No chyba że czwartym jest pozycja pierwsza lecz na wypustach pomiędzy kominkami - nie wiem, kombinuję ;(. Może też słychać kliknięcie między 2 a 3 (ząb blokady bębna nie trafia w wyżłobienie w bębnie). Wtedy 3 pozycja staje się czwartą - chyba :-)
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Czwarta pozycja kurka.

Post autor: FunkyKoval5 »

Zacytuję Pana który sprzedaje tą sztukę "Czasem miedzy 2 a 3 pozycja jest tak ze nie mozna oddac strzalu i obrócić bebna z tego co sie dowiadywalem to normalne w Coltach"
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Czwarta pozycja kurka.

Post autor: Wena2k432 »

A nie chodzi czasem o model Cattleman??? Bo o ile pamiętam to przynajmniej Uberti miało 4 pozycję. Pozycja bezpieczna, w której kurek jest dosłownie milimetr odciągnięty - nie dotyka kapiszona, nie można go zwolnić spustem ale bęben się nie obraca.
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Czwarta pozycja kurka.

Post autor: Wena2k432 »

W żadnym innym modelu repliki Colta się z tym nie spotkałem.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Czwarta pozycja kurka.

Post autor: mar_kow »

Wena2k432 pisze: ndz 08.wrz.2019 - 10:06 A nie chodzi czasem o model Cattleman??? Bo o ile pamiętam to przynajmniej Uberti miało 4 pozycję. Pozycja bezpieczna, w której kurek jest dosłownie milimetr odciągnięty - nie dotyka kapiszona, nie można go zwolnić spustem ale bęben się nie obraca.
Dokładnie tak jest. Licząc od pozycji na kominku do napięcia do strzału...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Czwarta pozycja kurka.

Post autor: RedGuy »

FunkyKoval5 pisze: ndz 08.wrz.2019 - 09:58 Zacytuję Pana który sprzedaje tą sztukę "Czasem miedzy 2 a 3 pozycja jest tak ze nie mozna oddac strzalu i obrócić bebna z tego co sie dowiadywalem to normalne w Coltach"
Zastanawia mnie to "czasem". Jeśli byłoby tak za każdym razem to można by przyjąć że jest to dodatkowa pozycja ale jeśli "czasem" to coś jest nie do końca tak. Albo była ta pozycja i co jakiś czas przepuszcza co może grozić niekontrolowanym strzałem, albo nie było i się pojawia czyli coś się psuje :-( Tak konkretnie to jaki to model Colta?
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Czwarta pozycja kurka.

Post autor: FunkyKoval5 »

Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Czwarta pozycja kurka.

Post autor: RedGuy »

Mam jednego Uberti (army) drugiego Pietty (snubmnose) - generalnie mechanizmy takie same i żaden nie posiada tej "pośredniej" pozycji. Na moje oko coś tam nie gra, być może skoro to Pietta wystarczy zlikwidować wszystkie niedoróbki i zadry ;)
Na jednym ze zdjęć widać że blokada bębna bije o wiele wcześniej niż nacięcie w bębnie, może tu jest przyczyna i ta dodatkowa pozycja?
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Czwarta pozycja kurka.

Post autor: jedna_brew »

Wena2k432 pisze: ndz 08.wrz.2019 - 10:06 A nie chodzi czasem o model Cattleman??? Bo o ile pamiętam to przynajmniej Uberti miało 4 pozycję. Pozycja bezpieczna, w której kurek jest dosłownie milimetr odciągnięty - nie dotyka kapiszona, nie można go zwolnić spustem ale bęben się nie obraca.
podobnie replika pietty (mowa o modelu Peacemaker/Cattleman/1873) - też wyraźnie słychać 4 kliknięcia. nie wydaje mi się aby to był problem:

1 klik: spust wpada w pierwsze nacięcie na kurku, tzw. "bezpieczna" pozycja kurka, kurek odwiedziony na milimetr od kapiszona, spust zablokowany
2 klik: spust wpada w drugie nacięcie na kurku, zwolnienie bębna - bęben można wyjąć, itp.
3 klik: zablokowanie bębna, blokada bębna uderza w bęben
4 klik: spust wpada w ostatnie nacięcie na kurku, rewolwer gotowy do strzału.

p.s. kurek w peacemakerze ma trzy nacięcia :)
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Czwarta pozycja kurka.

Post autor: Flash »

zestaw naprawczy do pietty ok 150zł
można spokojnie sobie tę kwotę doliczyć do zakupu używanego colta, jak się okaże, że niepotrzebnie to 'zyskałeś' 150zł.
Mitko
Posty: 7
Rejestracja: pn 04.gru.2017 - 21:17
Moja broń: Colt Cattleman kal. 44 Uberti

Re: Czwarta pozycja kurka.

Post autor: Mitko »

Skoro mowa o kurkach, to podłączę się z takim zapytaniem: Czy ktoś wie jak w cattlemannie Uberti mocowana jest iglica w kurku - wkręcana, wprasowana ?
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Czwarta pozycja kurka.

Post autor: yeradun »

Mam Pacemaker'a Pietty. Na 100% jest czwarta pozycja kurka. Wystarczy bardzo delikatnie odwodzić kurek z pozycji na kominku i po mniej więcej 1 mm słyszymy klik. Po puszczeniu kurek zostaje w tej pozycji. To właśnie ta dodatkowa czwarta pozycja. Jest zrobiona w celu trzymania nabitego w sześciu komorach rewolweru z założonymi sześcioma kapiszonami w miarę bezpiecznie. To opcja np. dla kogoś, ktoś nosi przy sobie w kaburze naładowany rewolwer. W tej czwartej pozycji nie da się oddać strzału naciskając spust. Rewolwer nie odpali również nawet po mocnym uderzeniu w kurek.
Odwodząc kurek z pozycji spoczynkowej na kominku troszkę szybciej, czyli normalnie jak to zazwyczaj robimy, nawet nie zorientujemy się, że minęliśmy czwartą pozycję. Dlatego wielu kolegów nie wie, że taką opcję ma. Chociaż gdyby wiedzieli, to i tak większości nie byłaby do niczego potrzebna.
Ale to już inna bajka.
ODPOWIEDZ