Problem z klinem do Navy 1851 Armi San Paolo

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
gajzol
Posty: 29
Rejestracja: ndz 27.maja.2018 - 23:51
Lokalizacja: Poznań
Moja broń: R&S 44, Rigby 451, Łucznik wz 70

Problem z klinem do Navy 1851 Armi San Paolo

Post autor: gajzol »

Mam małą prośbę o pomoc :-) pewnie na forum jest mnóstwo posiadaczy replik Colta Navy 1851 różnych firm.

A ja mam problem z klinem - poprzedni właściciel (albo ktoś "po drodze") prawdopodobnie zamienił klin i teraz on nie bardzo gra z resztą. Jest wsunięty tak że wystaje po równo z obu stron i bardzo łatwo luzuje się sam. Wygląda że już opiera się o śrubę zabezpieczenia więc dalej nie wejdzie. A może ma niewłaściwy skos? To jest Navy produkcji Armi San Paolo z 1975 roku - poza tym w świetnym stanie i chciałbym go doprowadzić do ładu.

Zdjąłem wymiary z tego mojego klina i prośba by koledzy podali mi wymiary swoich klinów i jakiej to jest firmy - zależy mi na Armi SAn Paolo/Euroarms (bo ustalić jaki jest oryginał) i Pietta oraz Uberti - bo są dostępne :-)

Mój klin ma na węższym końcu 12,23mm a na szerszym 13,68mm. Długość całkowita 28,11mm a grubość w części "roboczej" to 3,51mm.

Liczę że któryś będzie można dopasować... ewentualnie jeżeli ktoś dorabiał to może podzieli się informacją z jakiej stali (i hartowanie - na jaką twardość?)
Załączniki
klin Colt.jpg
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Problem z klinem do Navy 1851 Armi San Paolo

Post autor: .44 »

stal węglowa 45 i zahartować w oleju
W jednym z Coltów mam klin bez hartowania, jakoś żyje, choć troszkę się odgniótł.
Ale nie chce mi sie z tym nic robić, dramatu nie ma, więc niech jest jak jest.
gajzol
Posty: 29
Rejestracja: ndz 27.maja.2018 - 23:51
Lokalizacja: Poznań
Moja broń: R&S 44, Rigby 451, Łucznik wz 70

Re: Problem z klinem do Navy 1851 Armi San Paolo

Post autor: gajzol »

dzięki!!! bo mam info że klin Pietty jest mniejszy i jeżeli Uberti też nie będzie dawał się zaadaptować to pozostanie "wystrugać" samemu. A na szczęście 45 jest w miarę dostępna
ODPOWIEDZ