Smar a celność

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
sq5be
Posty: 5
Rejestracja: śr 19.wrz.2018 - 13:00
Moja broń: R&S FWB

Smar a celność

Post autor: sq5be »

Uczciwie przeszukałem archiwum ale odpowiedzi nie znalazłem :)
Smar ma wpływ na celność (taką opinię wyraził m.in. kolega rusznik, nie miałem przyjemności, ale przeczytawszy kilkanaście wątków w których m.in. kolega rusznik zabierał głos jest to bez wątpienia człowiek który ma głęboką wiedzę). Pytanie które mnie nurtuje to w jaki sposób (jakie zjawiska fizyczne są z tym związane)?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Smar a celność

Post autor: zbiho »

Tarcie.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Smar a celność

Post autor: wyrzucony »

Tarcie - generalnie tak a pośrednie to rozpuszczanie nagaru by nie tylko zmniejszyć tarcie ale by pocisk wcinał się równomiernie w gwint.
sq5be
Posty: 5
Rejestracja: śr 19.wrz.2018 - 13:00
Moja broń: R&S FWB

Re: Smar a celność

Post autor: sq5be »

Derek pisze: sob 27.paź.2018 - 15:04 Tarcie - generalnie tak a pośrednie to rozpuszczanie nagaru by nie tylko zmniejszyć tarcie ale by pocisk wcinał się równomiernie w gwint.
Dziękuję za wyjaśnienia.
alterjorge

Re: Smar a celność

Post autor: alterjorge »

Właśnie to zmiękczanie nagaru ma ogromny wpływ na celność. Pocisk na dobrze dobranym smarze ładuje się lekko, bez masakrowania go pobojczykiem. Używam od jakiegoś czasu do karabinów odprzodowych jednego smaru- Wonderlube 1000 plus. Rewelacyjnie zmiękcza nagar, ładowanie lekkie, czyszczenie bajka. Zresztą z prochu ZS w połączeniu z rzeczonym smarem nagar to jest takie błotko, nie to co zaskorupiały nagar od CH No 2.
ODPOWIEDZ