Proch podsypkowy

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Fred
Posty: 13
Rejestracja: pn 09.lip.2007 - 12:32
Lokalizacja: Bieżyń
Moja broń:

Proch podsypkowy

Post autor: Fred »

Mam kolejne pytanie cóż to jest ten proch podsypkowy bo taki mi jest niezbędny do tego mojego nieszczęsnego muszkietu a skąd go wziąśc to nie mam pojęcia.
Jest to i z wyglądu i z działania (spala się szybciej)inny proch
co do normalnego to nie mam problemu (robimy sami) ale tego nijak nie wiem jak i z czego zrobić
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Podsypkowy to taki sam proch jak i każdy inny ale o mniejszych ziarnach.

"Granulacja 4F: Proch o małym ziarnie; od 0,2 do 0,5 mm. Spala się bardzo szybko i gwałtownie. Stosowany jest do broni krótkiej małokalibrowej i jako proch podsypkowy na panewki."
Pozdrawiam!
AlfP1
Posty: 3
Rejestracja: czw 05.lip.2007 - 09:50
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

podsypka

Post autor: AlfP1 »

Ja mam muszkiet lontowy i stusuje normalny czeski proch na podsypke. Mozna tez przesiac ten proch i przy odpowiedniej siatce ...okolo 15% odsiewu jest drobniejsza ...dobra na podsypke. Natomiast nie polecem utarcia prochu na pyl ...bo sie zbryla.
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Re: podsypka

Post autor: amadeusz »

AlfP1 pisze:Ja mam muszkiet lontowy i stusuje normalny czeski proch na podsypke. Mozna tez przesiac ten proch i przy odpowiedniej siatce ...okolo 15% odsiewu jest drobniejsza ...dobra na podsypke. Natomiast nie polecem utarcia prochu na pyl ...bo sie zbryla.
Jak jest wilgotny to się "zbryla" . Ale jak jest suchy , to nie ma lepszego :ok:

pozdrawiam

p.s. odradzam używanie prochu o granulacji powyżej 0,5 mm . Odskakuje z panewki i może uszkodzić oko.
Fred
Posty: 13
Rejestracja: pn 09.lip.2007 - 12:32
Lokalizacja: Bieżyń
Moja broń:

Post autor: Fred »

Dzięki za rady . ja gdy używałem zwykłego to po prostu nie przechodził przez zapał.
A co ze sznurem do zapalania ? Zwykły czy moczyć go w jakimś wywarze???Bo zwykły kiepsko łapie więc myślałem że może go saletrą nasączyć...
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

Fred pisze:A co ze sznurem do zapalania ? Zwykły czy moczyć go w jakimś wywarze???Bo zwykły kiepsko łapie więc myślałem że może go saletrą nasączyć...
A ja tak sobie mysle ze do odpalania uzywano w muszkietach lontu a nie sznura :)
Nie wiem czy saletra czy czyms innym, ale na pewno powinien byc to lont a nie zwykly pierwszy lepszy sznurek :)
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Fred pisze:Dzięki za rady . ja gdy używałem zwykłego to po prostu nie przechodził przez zapał.
A co ze sznurem do zapalania ? Zwykły czy moczyć go w jakimś wywarze???Bo zwykły kiepsko łapie więc myślałem że może go saletrą nasączyć...
A po co ma proch być w otworze zapałowym? Ma być w lufie i na panewce. I ogień z panewki ma swobodnie przejść do lufy przez wolny od prochu zapał. Będzie znacznie lepiej strzelał niż gdyby ogień przechodził / przeskakiwał po granulkach prochu w otworze.

Co do lontu to najlepszy jest zwykły sznur bawełniany (bez sztucznych dodatków) o średnicy 3 - 4 mm nasączony saletrą. Kupić taki sznur, namoczyć go przez noc w roztworze saletry i wysuszyć. I będzie pięknie się tlił. Przed strzałem rozdmuchać lont i już.
Pozdrawiam!
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Mozna tez wymoczyc w gnojowce, zeby bylo historycznie ;)
Fred
Posty: 13
Rejestracja: pn 09.lip.2007 - 12:32
Lokalizacja: Bieżyń
Moja broń:

Post autor: Fred »

czyli nie trzeba by proch był w otworze zapałowym... to znacznie ułatwia sprawę , wyprubuję i potwierdzę.
Jeszcze raz dzięki za rady.
Magua
Stary bywalec
Posty: 562
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

----------------------
Ostatnio zmieniony śr 18.lip.2007 - 15:42 przez Magua, łącznie zmieniany 1 raz.
Magua
Stary bywalec
Posty: 562
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

[quote="Magua"]Tu jest link do zdjęcia z prawidłowo podsypaną panewką:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=421 ... wka#421591
Awatar użytkownika
Kurek7
Posty: 8
Rejestracja: pn 23.cze.2008 - 01:17
Lokalizacja: dolnośląskie
Moja broń:

Proch

Post autor: Kurek7 »

Mam NAVY 36 i jeszcze nie postrzelałem,bo nie mam prochu.Może mi ktoś doradzic jak go zdobyć?
:-(
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Od tego jest dział Kupię Sprzedam na forum lub udaj się na strzelnicę gdzie strzela się z CP :-D
ODPOWIEDZ