Rogi jak obrobić

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Arew z Sopot
Posty: 30
Rejestracja: sob 28.kwie.2007 - 23:55
Lokalizacja: Sopot
Moja broń:

Rogi jak obrobić

Post autor: Arew z Sopot »

Właśnie wyjąłem z gara 4 rogi krowo bycze i 4 chyba kozie
gotowały się jakoś 2 - 3 godziny. z przerwą na obejrzenie. Aby uniknąć smrodu zapaliłem kadzidełko i do gara wsypałem proszku do prania. Jak wróci Żona to będę wiedział czy zadziałał proszek :)
Pytanko. Co dalej aby je obrobić, wypolerować itd DOMOWĄ I PROSTĄ METODĄ
rogi są troszkę miękkie u nasady te krowie.
bo kozie to chyba trzeba jeszcze obciąć mają grubą ściankę są z zewnątrz porowate.
Proszę o podpowiedzi zwłaszcza tych co już przeszli drogę od krowy do prochownicy :)

31.05.07
Dzięki Mackara.
Opis jasny prosty i przyjemny. zwłaszcza wyjaśnienie jak zrobić okrąg i uciąć końcówkę.
a proszek i kadzidełko działają rewelacyjnie. Żona nic nie wyczuła :)

Link poniżej już nie działa ale wyszukiwarka na hasło "making a powder horn" reaguje poprawnie :)
Ostatnio zmieniony sob 08.sie.2009 - 08:02 przez Arew z Sopot, łącznie zmieniany 4 razy.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Tutaj masz wyjasnione krok po kroku, ze zdjeciami:

http://www.nmroyalrangers.org/FCF/makin ... r_horn.htm
Arew z Sopot
Posty: 30
Rejestracja: sob 28.kwie.2007 - 23:55
Lokalizacja: Sopot
Moja broń:

Post autor: Arew z Sopot »

hmm instruktaż ok. tylko 1 poważny problem.
w rogu sporą jego część zajmuje jakaś "ZROGOWACIAŁA" tkanka czym to wyciągnąć. mowa o rogu krowobyczym :)
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Przymierzam sie wlasnie do zrobienia łuku i z przeczytanych materialow zapamietalem opis wykonania rogowych gryfow w angielskim luku longbow :) Wnetrze krowiego rogu latwo podobno wydlubac dowolnym ostrzem. Odpowiednie wydaje mi sie male, polokrogle dluto, nozyczki albo scyzoryk z krotkim i szerokim ostrzem. Probowales tego?
Arew z Sopot
Posty: 30
Rejestracja: sob 28.kwie.2007 - 23:55
Lokalizacja: Sopot
Moja broń:

Post autor: Arew z Sopot »

temat wałkuje od dzisiaj rana. Proponowano mi już wypalić :( korkociągiem o dłubać lub frez, wiertło.
Wszystko ma jeną wadę róg jest zakrzywiony. Chyba że obetnę go tak mocno by było widać tą tkankę :(
Hmm metoda na giętki pręcik jest trudna ale wydaje się jedyna i bardzo pracochłonna :)
Hmm nie muszę tego wydłubywać do końca. Trzeba coś zostawić na osadzenie końcówki.
he he gdy skończe prochownice będą dla mnie wyjątkowo cenne :)
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

W sklepie z art. dla renowatorw zabytkow widzialem takie niby-dluta do lyzeczkowania. Poszukaj, moze sie nada.
Arew z Sopot
Posty: 30
Rejestracja: sob 28.kwie.2007 - 23:55
Lokalizacja: Sopot
Moja broń:

Post autor: Arew z Sopot »

Mackra WIELKIE DZIĘKI za wsparcie jesteś jedyny który coś kmini w tym temacie.
Hmm osobiście uważam że pośpiech po 1 jest niemożliwy po 2 nie wskazany. po pracy w piątek jadę z żonką na wieś i dalsze ruchy w temacie w przyszłym tygodniu
A te dłutko to niezły pomysł :)

czas robi swoje :)
Po obcieciu nierówności z szerszej strony wyszło że najlepiej róg oszlifować z zewnątrz.
płk
Posty: 6
Rejestracja: sob 27.mar.2010 - 08:25
Moja broń:

OBRÓBKA ROGÓW

Post autor: płk »

ROGI KROWIE ZALEWAM NA 1 M-C ZWYKŁYM OCTEM I POTEM BARDZO ŁATWO MOŻNA WYCIĄGNĄĆ RDZEŃ ZE ŚRODKA, POTEM WKŁADAM NA 1 TYDZIEŃ DO ZWYKŁEJ WODY - ZMIENIAĆ CODZIENNIE . NALEŻY UWAŻAĆ PRZY OBRÓBCE , GDYŻ POWIERZCHNIA ZEWNĘTRZNA MOŻE SIĘ "ŁUSZCZYĆ"
ODPOWIEDZ