pociski do elaboracji w broni CP

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ingi
Posty: 15
Rejestracja: wt 26.gru.2017 - 11:19
Moja broń:

pociski do elaboracji w broni CP

Post autor: Ingi »

zastanawiam się co się stanie gdy załadujemy pocisk do elaboracji normalnej amunicji w broni cp, myślę że rzeczami na jakie trzeba zwrócić uwagę i z jakimi będzie problem to: to dobór wielkości pocisku, twardość ołowiu, i czy przy dociskaniu prasą ta miedziana powłoka się oderwie razem z ołowiem bez problemów, a wy dlaczego uważacie że to zły/dobry pomysł?
Laszek
Posty: 34
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 23:18
Moja broń:

Re: pociski do elaboracji w broni CP

Post autor: Laszek »

zły namęczysz się bardzo, a i tak nic z tego nie wyjdzie
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: pociski do elaboracji w broni CP

Post autor: wyrzucony »

Już taki jeden był co propagował strzelanie płaszczowym współczesnym pociskiem i skończyło się to awanturą. Pomyśl dlaczego strzela się z rewolwerów czarnoprochowych pociskiem ołowianym ? Dla ułatwienia zastanów się po co jest stożek przejściowy i dlaczego kula czy pocisk jest nadkalibrowy w stosunku do lufy ? A potem prześledź dalszą drogę pocisku lub kuli przez lufę.
Miłego myślenia ono nie boli jak ręka wbijająca młotkiem pocisk płaszczowy do bębna.
Awatar użytkownika
Ingi
Posty: 15
Rejestracja: wt 26.gru.2017 - 11:19
Moja broń:

Re: pociski do elaboracji w broni CP

Post autor: Ingi »

ja niczego nie propaguje, tylko mnie to zastanawiało bo ołów i miedz to bardzo miękkie metale, to zwykła ciekawość czy ktoś tego próbował :) jeśli taki pocisk udałoby się wepchnąć to potem nie miałby najmniejszych problemow bo miedz dużej różnicy nie zrobi dla stalowej lufy, mnie bardziej zastanawiało to w karabinkach typu sharps bo w rewolwerach raczej chybiony pomysł
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: pociski do elaboracji w broni CP

Post autor: Wycior »

Skoro lubisz się zastanawiać, uczniu czarnoksiężnika, to podsunę ci trzy tematy:
1. O ile - w liczbach - twardość miedzi różni się od twardości ołowiu?
2. Czym różni się lufa do strzelania bezpłaszczowymi pociskami ołowianymi od lufy do pocisków płaszczowych?
3. Dlaczego wszyscy producenci replik CP wyraźnie mówią o pociskach ołowianych i nigdy nie wspomniają o pociskach w płaszczu?
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: pociski do elaboracji w broni CP

Post autor: Marek »

Igła temat :lol: daje dokładną odpowiedz czy jakakolwiek broszura wpłynie na 14 grein mózgu.
Pisze jak byk co należy stosować do danej broni, każdy to, wie i co ?
Nic, i tak po swojemu lepiej.
Daje to idealną odpowiedz na temat broszury w temacie o strzelania w piwnicy.
Jest jeden powód żeby coś pisać i dać do łapy kretynowi który pcha fujare w odkurzacz, to odszkodowani. Robią to w Stanach, jeśli pisze zeby czegos nie robil a to zrobił i mu fujare urwało to nie będzie mógł się o odszkodowanie sądzić.
Wcale taka instrukcja nie zmniejsza ilości kretynów i nie zależy nikomu żeby ktoś to czytał, polowa i takcesoria nie zrozumie.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: pociski do elaboracji w broni CP

Post autor: mar_kow »

Marek pisze: śr 11.lip.2018 - 22:56 Igła temat :lol: daje dokładną odpowiedz czy jakakolwiek broszura wpłynie na 14 grein mózgu.
[...]
Wcale taka instrukcja nie zmniejsza ilości kretynów i nie zależy nikomu żeby ktoś to czytał, polowa i takcesoria nie zrozumie.
Chyba faktycznie Forum przyciąga "ewenementy" którzy chcą zaistnieć na firmamencie CP...
Awatar użytkownika
Ingi
Posty: 15
Rejestracja: wt 26.gru.2017 - 11:19
Moja broń:

Re: pociski do elaboracji w broni CP

Post autor: Ingi »

ale mi nawymyślaliście cech :P
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: pociski do elaboracji w broni CP

Post autor: Wycior »

Nie bierz tego osobiście tylko sobie przemyśl i poukładaj. Jak ktoś wyjdzie z czymś niebezpiecznym i/albo szkodliwym to reakcje są ostre i tak musi być. To forum o broni palnej a nie o pistoletach na wodę. Pomysł z pociskami płaszczowymi jest po prostu bardzo niedobry.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: pociski do elaboracji w broni CP

Post autor: mar_kow »

Ingi pisze: czw 12.lip.2018 - 12:29 ale mi nawymyślaliście cech :P
Bo w tego typu broni odkryto już wszystkie możliwości jakie były, dlatego jak technologia poszła do przodu zaniechano produkcji tego typu broni do użytku masowego. Używają jej (przynajmniej powinni) tylko pasjonaci którzy strzelają z replik maksymalnie zbliżonych do oryginału. Nikt z nich nie roztrząsa czy można CP użyć do obrony, strzelać w stodole, ładować płaszczowe pociski czy stosować do innych celów niż papierowa tarcza...

Dlatego nie dziw się reakcji Kolegów jeżeli ktoś daje pod rozważenie tak nierozsądne, wręcz idiotyczne tematy niczemu nie służące a wręcz czasami szkodzące popularyzacji strzelectwa CP...
Awatar użytkownika
Ingi
Posty: 15
Rejestracja: wt 26.gru.2017 - 11:19
Moja broń:

Re: pociski do elaboracji w broni CP

Post autor: Ingi »

dlatego wolałem zapytać kogoś bardziej doświadczonego ;)
matjaz
Posty: 2
Rejestracja: wt 22.sie.2017 - 18:25
Moja broń:

Re: pociski do elaboracji w broni CP

Post autor: matjaz »

Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: pociski do elaboracji w broni CP

Post autor: RedGuy »

Zaraz się tu gromy posypią :-D
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: pociski do elaboracji w broni CP

Post autor: Wycior »

Zanim to nastąpi niech Kolega matjaz objaśni nam z jakiej broni i do czego chciałby takimi pociskami strzelać. Może się np. okazać że Kolega jest zza wielkiej wody i pasjonuje go łowiectwo.
ODPOWIEDZ