W. Parker of London załadowany bez prochu

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
sloma13p1
Posty: 1
Rejestracja: ndz 11.mar.2018 - 09:47
Moja broń: brak

W. Parker of London załadowany bez prochu

Post autor: sloma13p1 »

Witam wszystkich. Mam problem. Pistolet W. Parker of London został załadowany prawdopodobnie bez prochu. Mam problem z wyciągnięciem kuli. Próbowałem od strony wylotu lufy, ale narzędzie które wkręca się w kulę ukręciło się i zostało w niej. Pozostaje jedynie jakoś dostać się od drugiej strony. Czy ktoś wie jak to rozebrać?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: W. Parker of London załadowany bez prochu

Post autor: Wycior »

Gdyby to było zwykłe załadowanie bez prochu to bez większego problemu dałoby się kulę wystrzelić paroma grainami prochu podsypanymi przez gniazdo kominka. Tutaj w pewnych warunkiach można próbować zrobić to samo, ale występuje kilka problematycznych i ryzykownych elementów. Musiałbyś dokładnie opisać co i jak narozrabiałeś i czym próbowałeś tę kulę wyjąć, tzn. co w niej tkwi (grajcar czy jakiś inny wynalazek?). Może się okazać że ze względu na bezpieczeństwo trzeba wykręcić korek lufy. Taka sytuacja zajdzie gdy kula zaklinowała się na amen. Jeżeli nie masz doświadczenia to idź z tym do rusznikarza bo spaprzesz sobie ładny pistolet. W broni Ardesy korki bywają wkręcane na klej i należy je wyciągać na gorąco. Krytyczne pytania:
1. Wiesz na pewno że załadowałeś bez prochu, czy tylko przypuszczasz bo miałeś niewypał? Wykręcałeś kominek i sprawdzałeś czy nie wysypuje się proch?
2. Czy kula była dopchnięta do dna lufy? Próbowałeś zmierzyć dokładnie jej położenie w lufie?
3. Czy w kuli został sam grajcar czy coś jeszcze? Jak doszło do ukręcenia i co się dokładnie ukręciło?
4. Pytanie poza konkurencją. Czy przed próbą wyciągania kuli nie mogłeś na forum zadać pytania: Załadowałem bez prochu. Co robić?
ODPOWIEDZ