Awaria kurka Colt navy

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arczi
Posty: 1
Rejestracja: ndz 21.sty.2018 - 07:17
Moja broń: PIETTA 1851 REB NORD NAVY CARBINE KAL. 44

Awaria kurka Colt navy

Post autor: Arczi »

W moim nowym colcie navy po pierwszym strzelaniu masakrycznie wytarł się ząb na kurku. Zamówiłem ale zestaw naprawczy bo nie miałem ochoty na odsyła ie na gwarancję. Zamontowane nowy kurek, ale gdy zrobiłem parę strzałów na sucho i rozebralem rewolwer zauważyłem nowe ślady zużycia na nowym kurku... Co poradzicie?
Załączniki
IMG_20180121_105234.jpg
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Awaria kurka Colt navy

Post autor: amigo »

Zgaduję że to Uberti jest. Mam Remingtona z tej firmy i też szybko się zużywa ten stożkowy zaczep blokady bębna na kurku - taka już słabej jakości stal jest w tych nowej produkcji. Podobno można to jak się zużyje napawać migomatem i podszlifować na nowo w stożek. Taka jest niestety ta nowa "włoska mechanika precyzyjna " - jak ktoś wcześniej napisał przy okazji problemowego nowo zakupionego Walkera ok 60 % ceny zakupu to podatki a gdzie zarobek producenta i sprzedawcy więc tnie się koszty materiałowe i pracownicze i lepiej pewnie już nie będzie a raczej już było.
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Awaria kurka Colt navy

Post autor: Brayan »

masakra jakaś !
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Awaria kurka Colt navy

Post autor: zbiho »

Dla dobrego spawacza to 3minuty roboty i potem 3 godziny własnej pilnikiem,wiem bo już to przerabiałem.
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Awaria kurka Colt navy

Post autor: gondoljerzy »

Patrząc na ślady frezowania widoczne na powierzchni kurka, to zużywający się zaczep wygląda na wprasowany w materiał kurka. Może dało by się go dorobić z twardszego materiału i wymienić?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Awaria kurka Colt navy

Post autor: zbiho »

Oczywiście ,że jest osobny,ale musi być i tak przyspawany więc lepiej od razu naspawać twardszym materiałem.
ODPOWIEDZ