Nowy Colt Walker szczelina i inne

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

Nie znalazłem "powitalni" więc na początek witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu jestem czytelnikiem forum oraz użytkownikiem gruby FB, na razie jak pijawka wsysam wiadomości bo jako początkujący nie wiele mogę dać od siebie.

Ale do rzeczy, w zeszłym roku po dłuższych perturbacjach kupiłem używanego remika od euroarms...całkiem przyzwoity nie bez wad ale strzela.

Po jakimś czasie, przeczytaniu wielu wątków o wyższości remika nad coltem i odwrotnie stwierdziłem ze najlepiej będzie jak sprawdzę to na własnej skórze. Skracając i tak przydługi opis zdecydowałem się na Walkera ze znanego w naszych kręgach sklepu na "S".
Napisałem maila do sklepu i dziś odbyłem długą rozmowę z właścicielem ale jestem trochę rozczarowany jego odpowiedziami i bardzo proszę Was (szczególnie zależy mi na opinii użytkowników Walkera ew. Dragoona) o komentarz czy tak faktycznie jest.
To co otrzymałem trochę rozwiało moje romantyczne wyobrażenie o nowej sztuce broni. To co rzuca się na pierwszy rzut oka wraz z (zdjęcia postaram się wrzucić poniżej):
- Zdezelowany karton - wygląda tak jak by ten egzemplarz odwiedził nie jednego ale ze 12 klientów - podobno wszystkie ostatnio kartony w takim stanie były.
- Widać uszkodzenia na śrubach rękojeści pod kurkiem - tak jak by ktoś tam już grzebał - to miękki materiał ze nawet po skręcaniu podczas 1 montażu mogą być ślady
- Według mnie strasznie sklepane kominki tak jakby ktoś pastwił się nad tą sztuką bez kapiszonów - tu otrzymałem zapewnienie że jak odeślę te co mam dostanę nowe
- Obtarta osłona spustu - wystarczy wziąć wełnę i przetrzeć to nie problem
- szara plama na mosiądzu rękojeści za osłoną spustu - to podobno konstrukcyjne tam jest jakiś stalowy element
- No i to co jest najważniejsze dla mnie czyli osiowość i szczelina miedzy bębnem i lufą. Jeśli chodzi o osiowość to nie widać w świetle lufy krawędzi bębna, wykonany przymiar 11mm wpada do bębenka be zająknięcia ale przy pomiarach szczeliny wychodzi takie coś ... lewa strona ok 0,1 mm, góra 0,02mm, lewa strona ciężko mówić o 0,02 mm bo mieści się tylko środkiem czubek szczelinomierz na głębokość 1-2mm. Ogólnie mam wrażenie ze czoło tego wejścia/stożka lufy nie jest płaskie. A pomiarów wynika że szczelina ma kształt klina i to w dwóch kierunkach. Moje obawy są takie że broń jest nieosiowa i będzie siała po tarczy jak jej się będzie podobało a dodatkowo że względu na tak mały luz po lewej stronie szybko przy strzelania przy zabrudzeniu nagarem dojdzie do blokowania bębna podczas naciągania kurka.. - tu otrzymałem odpowiedź że powinienem się cieszyć że jest taka mała szczelina na początku, ze ten typ broni (colt)i tak ma to do siebie że się rozklepie szczególnie przy tak dużych naważkach. ze ta różnica w szczelinie nie ma żadnego znaczenia dla celności.
Ogólnie wyszło na to że oczekuję od Włoskiej produkcji czegoś czego oni nie są w stanie zapewnić, ze te 5-6 setnych mm to i tak graniczna tolerancja tego co mogą uzyskać Włosi.
Oczywiście mogę zaczekać ok tygodnia pojechać do siedziby firmy i wybrać broń z 5 zamówionych bo niestety wybranie broni przez sklep może być niemożliwe dla takich wymagań jakie mam.


Przepraszam za te wypociny. Pytanie jest proste - oddawać czy wymienić kominki i strzelać ?
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: amigo »

Niemożliwe , kupiłeś w pełni osiowego Walkera - to jak los na loterii. Reszta to drobnostki tzw. włoska mechanika precyzyjna.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Wycior »

Dorzucę swoje trzy grosze jako użytkownik Walkera Uberti. Prawdę pisze kolega amigo, twój Walker nie jest wcale taki zły. Zauważ że to broń budżetowa, robiona przez załogę której połowa pewnie nosi turbany albo inne egzotyczne nakrycia głowy. Śruby powinny być utwardzane powierzchniowo ale nie są, stąd podatność na uszkodzenia wkrętakiem - ogólny problem Uberti. Postaraj się o dokładnie dopasowany wkrętak z płaską końcówką. Okrągła "plama" za kabłąkiem spustu ma tam być. Jest to osadzony w mosiężnym szkielecie trzpień stalowego zaczepu sprężyny głównej. Rysy na mosiądzu - jasne, w nowej broni nie powinny występować, ale ich usunięcie przez polerowanie faktycznie jest proste. Nie żebym rozgrzeszał firmę S...., która zdaje się ostatnio obniża loty, ale po wymianie kominków IMHO możesz mieć całkiem przywoity rewolwer. Jak z niego postrzelasz i na twarz wyjdzie ci banan to może i romantyzm wróci.
Z tego co napisałeś to nieosiowość masz pomijalną a jest to zwykle główny powód utyskiwań. Co do nierównej szczeliny góra-dół, to może być sprawka klina. Konstrukcja broni ma pewną sprężystość, dlatego szerokość górnej szczeliny (dolnej w znacznie mniejszym stopniu) zależy od głębokości wbicia klina. Poeksperymentuj. Ogólnie nie sądzę aby szczelina miała u ciebie jakikolwiek zauważalny wplyw na celność. Głównym powodem blokowania rewolweru jest na ogół nie szczelina ale zasyfienie nagarem osi bębna. Czoło bębna można przetrzeć przed kolejnym ładowaniem (polecam Emulgol z wodą), a jak się ma dobry smar do komór to i ten problem odpadnie. Naważki: kto powiedział że trzeba sypać do pełna? Jak się strzela nie do bawołu ani misia grizzly lecz do tarczy to naważka 21-24 gr IMO całkiem wystarczy. Z racji dużej masy Walkera odrzut i podrzut są wtedy stosunkowo słabe a strzelanie z niego - bardzo przyjemne (pod warunkiem że się go potrafi stabilnie utrzymać).
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: nerokpl »

Nie jestem w stanie przyjąć argumentów, że to budżetowa produkcja włoska więc się cieszcie. Za uszkodzone kominki, obtarcie osłony spustu, "uszkodzone" śruby i opakowanie jak psu z gardła zwróciłbym w trybie 14 dni bez podania przyczyny. Jeżeli czas minął to w trybie niezgodności towaru z umową z wymianą lub naprawą. Nie ma znaczenia kto to produkuje, czy kosztuje dużo/mało, włoski czy hiszpański.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: slaw29 »

Doprawdy nie rozumiem czego spodziewać się po broni za 900 zł ?
Złotej lufy , pudełka z drewna ?
Nie jestem w stanie przyjąć argumentów, że to budżetowa produkcja włoska więc się cieszcie.
Kapitalizm ma to do siebie że możesz pokazać wszystkim że ty lepszy sprzęt zrobisz taniej :-D a wszyscy to zdziercy . Czekamy więc na perfekcyjne Walkery wyprodukowane za 900 zł :-D :-D
Ostatnio zmieniony sob 20.sty.2018 - 10:42 przez slaw29, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: KUKUŁKA »

Jeśli chodzi o kominki to zgoda. Faktem jest że Uberti robi repliki z miękkiej konstrukcyjnej stali i żeby uniknąć zawału serca Kolega musi zrezygnować ze strzelania i nie daj Boże - rozbierać do czyszczenia. A co się będzie działo jak blokada zmasakruje bęben??? Zaoliwić i do gablotki. Otwartoszkieletowa konstrukcja (która ma strzelać) do sprawdzenia ma osadzenie lufy na osi, pasowność klina-a nie plamy na mosiądzu. Jeszcze Kolega powinien odsłonić tajemnicę Fatimską do czego mu to pudełko?
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

slaw29 pisze: sob 20.sty.2018 - 10:38 Doprawdy nie rozumiem czego spodziewać się po broni za 900 zł ?
Nie żeby to miało jakieś znaczenie w tym pytaniu ale proszę cię kolego wskaż mi dostępnego na rynku Walkera za 900pln, chętnie tego oddam i zakupię.
KUKUŁKA pisze: sob 20.sty.2018 - 10:39 Jeśli chodzi o kominki to zgoda. Faktem jest że Uberti robi repliki z miękkiej konstrukcyjnej stali i żeby uniknąć zawału serca Kolega musi zrezygnować ze strzelania i nie daj Boże - rozbierać do czyszczenia. A co się będzie działo jak blokada zmasakruje bęben??? Zaoliwić i do gablotki. Otwartoszkieletowa konstrukcja (która ma strzelać) do sprawdzenia ma osadzenie lufy na osi, pasowność klina-a nie plamy na mosiądzu. Jeszcze Kolega powinien odsłonić tajemnicę Fatimską do czego mu to pudełko?
Cóż nie chciałem się rozpisywać i oczywiście karton , rysy na osłonie czy nawet te uszkodzenia na śrubkach - mają małe znaczenie...tylko w tym przypadku bardziej chodzi o zasadę... jak kupujesz lodówkę i jest porysowana to w sklepie mówią ci " to se pan podmaluje ?"
Co do reszty twojej wypowiedzi jestem szczęśliwym posiadaczem Remingtona od Euroarmsa ma pewnie z 10 lat i możesz mi wierzyć że wygląda o niebo lepiej od tej nowej sztuki szczególnie jeśli chodzi o kominki i śrubki. Uwaga! czasami nawet strzela, i jest myty po uprzednim rozkręceniu.
I właśnie dlatego pojawił się tu mój post żeby się dowiedzieć czy ta tandeta to norma czy może sprzedawca wciska mi gniota.
Napisałem też że to co najważniejsze to szczelina, to mój pierwszy colt dlatego prosiłem o weryfikację.
Nie wiem co twój post miał wnieść bo ja z niego nic nie wyniosłem, napisałem co zmierzyłem i co sprawdziłem. Jeśli jesteś w stanie podać mi konkretnie co i jak mam zmierzyć albo zwrócić mi uwagę ze ja coś źle zrobiłem to czekam na konstruktywne uwagi bo o gówno burzę nie prosiłem.
Co do kartonu to napisałem też w treści - podejrzewam że otrzymałem egzemplarz już wielokrotnie macany i reklamowany przez poprzednich kupujących to także może tłumaczyć stan kominków w nowej broni.

Zakładając że ta szczelina/jej niedoskonałości są normalne/do przyjęcia to jedyne co mnie kusi do zwrotu tej broni to właśnie to że zapłaciłem 100% wartości bez promocji, upustów a muszę sobie broń doprowadzić do stanu "sklepowego". To chyba nie jest ok ?
Co mnie powstrzymuje to to że nigdzie więcej nie mogę namierzyć Walkera, Kaliber ma wystawione ale nie potwierdzili dostępności po drugie to wasze komentarze że ten typ tak ma więc pewnie kolejny będzie podobny.
Najlepiej byłoby zabrać go na strzelnicę i sprawdzić jak faktycznie strzela ale wtedy w razie czego zostanei tylko proces reklamacyjny.
A tak mam jeszcze tydzień na zwrot z ustawowych 14 dni więc chwilę się zastanowię.
To tak mniej więcej tyle.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: nerokpl »

Kolego slaw29 nie jest istotne ile ci kosztuje. Jeżeli płacę za coś nowego to oczekuję nowego. Jeżeli pudełko byłoby drewniane, ale połamane to również nie byłoby właściwe. Jest wolny rynek, można takie sytuacje tolerować lub nie. Pozostaje decyzja.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: KUKUŁKA »

Post nic nie wniósł? No to Kolego przeczytaj go jeszcze raz a potem wysil się i wyszukaj na forum posty o wadach i niedociągnięciach jakie te konstrukcje mogą posiadać. Można w ten sposób znaleźć wiele ciekawych i WAŻNYCH informacji. Pozdrawiam.
PS. Oczywiście, zgadzam się że kupując towar nowy - on ma być nowy w rzeczywistości.
Ostatnio zmieniony sob 20.sty.2018 - 12:29 przez KUKUŁKA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: nerokpl »

KUKUŁKA pisze:Post nic nie wniósł? No to Kolego przeczytaj go jeszcze raz a potem wysil się i wyszukaj na forum posty o wadach i niedociągnięciach jakie te konstrukcje mogą posiadać. Można w ten sposób znaleźć wiele ciekawych i WAŻNYCH informacji. Pozdrawiam.
Niestety racja jest w tym, że mogą posiadać wiele wad mniejszych lub większych. Kupując Navy bezpośrednio w sklepie zdecydowałem się na 4, którego oglądałem. Pomimo to na gwarancji oddawałem na blokadę bębna i popychacz. Tyle, że mam blisko do Dawid Bankowych. Obsługa reklamacyjna pierwsza klasa. W rozmowie wyszło, że to "popularne" punkty reklamacji w Uberti.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

KUKUŁKA pisze: sob 20.sty.2018 - 12:23 Post nic nie wniósł? No to Kolego przeczytaj go jeszcze raz a potem wysil się i wyszukaj na forum posty o wadach i niedociągnięciach jakie te konstrukcje mogą posiadać. Można w ten sposób znaleźć wiele ciekawych i WAŻNYCH informacji. Pozdrawiam.
PS. Oczywiście, zgadzam się że kupując towar nowy - on ma być nowy w rzeczywistości.
Czytałem twój post przynajmniej dwa razy i podtrzymuję swoje zdanie.
Tak jak napisałem od jakiegoś czasu czytam dużo na temat CP ale w tym przypadku mam mało czasu. Do chwili napisania posta nic konstruktywnego nie znalazłem.
Mimo mojej prośby o konkrety jedyne do przyszło Ci do głowy to "wysil się" - nic tylko brawa za takie rady. :;
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Wycior »

Najistotniejsze informacje już dostałeś. Dobrze piszesz ale umiejętność pisania nie pociąga za sobą automatycznie umiejętności czytania.
Brayan pisze: czw 18.sty.2018 - 20:17 Pytanie jest proste - oddawać czy wymienić kominki i strzelać ?
Oczekujesz odpowiedzi na takie pytanie? To w końcu twój rewolwer. Witamy w realnym świecie. Zadaj sobie pytanie pomocnicze: kupujesz go głównie po to żeby go mieć i twardo wyegzekwować swoje (słuszne!) prawa klienta - obojętnie jakim nakładem czasu i wysiłku - czy aby po prostu z niego strzelać? U mnie w pierwszym przypadku odpowiedź na pytanie główne brzmiałaby: oddawać, w drugim: wymienić kominki i strzelać. Ale to nie moja pukawka.
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: KUKUŁKA »

No Rany Boskie - jakie konkrety? Jedź chłopie na strzelnicę, przestrzelaj - a nóż Ci przypadnie do gustu. A jak szukasz wizualnego ideału to reklamacja do skutku. A od strzelania i tak zacznie się robić brzydki.
ODPOWIEDZ