Nowy Colt Walker szczelina i inne

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Wycior »

To że czoło lufy od strony stożka jest krzywo obrobione widać wyraźnie na zdjęciu. Powiedziałbym że w ogóle nie jest obrobione, co można sądzić po śladach cięcia. Tym niemniej wartego rozpatrzenia wpływu na balistykę być nie powinno.
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: KUKUŁKA »

A teraz
Brayanie kochany jedź na strzelnicę - postrzelaj z worka, pokombinuj z naważkami , przepoleruj mosiężne elementy i ciesz się z nowej pukawki. To tak jak z babami-po określonym czasie i tak wszystkie są takie same :?
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: slaw29 »

Kukułka kochany idz do somsiada tam nawet suchy chleb będzie lepiej smakował i szczelina będzie lepsza :piwo:
To tak jak na strzelnicy - dobrze se czasem pypnąć z broni somsiada :-D
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: amigo »

Tak jak Wycior pisał płaszczyzna lufy od strony stożka ucięta trochę nierówno - pomaluj ją czarnym pisakiem i przetrzyj bardzo drobnym papierkiem ściernym przyklejonym do twardej idealnie płaskiej powierzchni i bedzie widać po wytarciu mazaka gdzie te nierówności występują i mniej /więcej jak głębokie są.
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: KUKUŁKA »

Slaw29-w mojej sytuacji celne puknięcie
z cudzej pukawki może być zbyt kosztowne
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Wycior »

Rada amigo jest dobra. Jak bardzo będzie ci się chciało to możesz się pokusić o wyrównanie czoła lufy, szlifując je drobnym papierem ściernym na płaskim i twardym podkładzie - np. kawałku szyby. Pozytywnym skutkiem powinno być zmniejszenie skłonności do osadzania się tam nagaru.
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: KUKUŁKA »

A ja proponuję wypróbować na strzelnicy - wymienić kominki, postrzelać z podpórki- ja miałem do czynienia z kilkoma rewolwerami które by nigdy nie przeszły forumowej "werfikacji"(rdza w lufie, lekka nieosiowość , luz lufa- rama nawet po zapięciu klina) -a robiły z podpórki jedną duża dziurę.
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

ok dziękuję Wam, mam o czym myśleć. Jeśli jeszcze coś wam do głowy przyjdzie to chętnie poczytam.
Jutro pojadę podymić z Remika to umysł się oczyści. a w poniedziałek przyjdzie czas na podjęcie decyzji.
Co do szlifowania , nie muszę kombinować ze szlifowaniem na szkle mam dostęp do przyzwoitych maszyn CNC w razie czego...ale to już ostateczność
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Wycior »

KUKUŁKA dobrze prawi. Bardzo prawdopodobne że jak zaczniesz dymić i stwierdzisz że mimo wszystkich wad Walker dobrze strzela to po prostu machiesz ręką na niekonieczne ulepszenia. Lepsze jest wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: KUKUŁKA »

Brayan- tu nikt nie ma dla Ciebie żadnych złośliwości- poprostu nie ma reguły na logiczne wytłumaczenie który rewolwer byłby dobry. Przykład:przystrzeliwane dwa Remingtony Hege- Uberti rocznik 2014 (z podpórki)- pierwszy: lufa z wadliwie wykonanym gwintem, jedna krawędź pola zharatana okrutnie. Szczelina lufa bęben z lewej strony:0,10 z prawej 0,25 -do tego u góry większa , przy osi mniejsza . Efekt - wycięta w tarczy dziura o średnicy ok. 4cm bez żadnych odskoków. Drugi : szczelina 0,05 ze wszystkich stron, lufa lustro i w polach i bruzdach - i co ? Przestrzeliny rozsiane po całym czarnym polu. I bądź tu chłopie mądry i doradź który rewolwer będzie dobry. Celny werfikuje się na strzelnicy-a ładny macając w domu siedząc w fotelu. Amen.
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

Nikogo o złośliwości nie podejrzewałem...bardziej zastanawiałem się nad tym czy zadaje poprawne pytania.

Dzwonie do Kalibra w poniedziałek jeśli maja coś na stanie odeśle tego i pojadę osobiście coś sobie wybrać , jeśli nie to zażądam wymiany kominków i będę strzelał.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: FunkyKoval5 »

Brayan pisze: ndz 21.sty.2018 - 15:17 Nikogo o złośliwości nie podejrzewałem...bardziej zastanawiałem się nad tym czy zadaje poprawne pytania.

Dzwonie do Kalibra w poniedziałek jeśli maja coś na stanie odeśle tego i pojadę osobiście coś sobie wybrać , jeśli nie to zażądam wymiany kominków i będę strzelał.
Na stronie Kaliber ma wystawione kilka Walkerów...więc pewnie leżą w magazynie.
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

FunkyKoval5 pisze: ndz 21.sty.2018 - 22:48 Na stronie Kaliber ma wystawione kilka Walkerów...więc pewnie leżą w magazynie.
No niekoniecznie, mają ostatnią sztukę wersji black.
Za kalibrem to lepiej zawsze sprawdzić ja już kiedyś się naciąłem i pojechał bez uprzedzenia po coś czego nie ma.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: FunkyKoval5 »

A wystawiają kilka, palanty...
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

slaw29 pisze: sob 20.sty.2018 - 16:38 Gdzie kupić Walkera dobrego - sam się zastanawiam bo mi się ta armata podoba i na razie nie znajduję odpowiedzi na to pytanie .
slaw29
Takie coś było do wzięcia, wtedy myślałem to wariactwo a jednak należało to przemyśleć.
http://allegro.pl/oryginalny-colt-whitn ... 37314.html
http://allegro.pl/oryginalny-colt-whitn ... 15869.html
ODPOWIEDZ