Nowy Colt Walker szczelina i inne

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: slaw29 »

Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: FunkyKoval5 »

Brayan pisze: pn 22.sty.2018 - 19:06
slaw29 pisze: sob 20.sty.2018 - 16:38 Gdzie kupić Walkera dobrego - sam się zastanawiam bo mi się ta armata podoba i na razie nie znajduję odpowiedzi na to pytanie .
slaw29
Takie coś było do wzięcia, wtedy myślałem to wariactwo a jednak należało to przemyśleć.
http://allegro.pl/oryginalny-colt-whitn ... 37314.html
http://allegro.pl/oryginalny-colt-whitn ... 15869.html
A ja myślałem...ale zbyt wolno :-(
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

Witam po dłuższej przerwie.
Wypadałoby podsumować temat... colt został ... na reklamację pojechały kominki... bardzo szybko otrzymałem nowe...jak widać selekcja na najwyższym poziomie :)
Obrazek
Obrazek
Ale po wkręceniu i próbach stwierdziłem że skoro odpala 100% kapiszonów nie ma co dramatyzować.
Przygotowałem naważki ok 1,6 gr i dziś wybrałem się na strzelnicę. Efekty widać na tarczy. Brak dowodów na nie osiowość...jedynym nieosiowym elementem w tej układance jest ręka strzelca.
Trochę siało bo przy 5,6 strzale marzyłem żeby to był już koniec a i pobawiłem się naważkami 2gr a wtedy Walker kopie jak kobyła marszałka. Podsumowując romantyzm powrócił, jestem cholernie zadowolony że kupiłem Walkera.
Następnym razem zamiast tarcz zabieram cegły na strzelnicę !!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: slaw29 »

Brayan - Gratulacje ale tarczę należy natychmiast poprawić .
Strzelamy do tarczy z cyferkami i okręgami z zaznaczonym czarnym polem ..... takiej sportowej - Strzelanie do postaci ludzi jest mocno wsiowe i nie trendy .
Naszym celem jest osiągnięcie jak największej ilości trafień w pole 10 lub koło tego pola .I to daje kupę frajdy . Cegły sobie na razie odpuść . Przynajmniej do czasu jak na 25 m wszystko umieścisz w czarnym .
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

Nie za bardzo rozumiem czemu takie tarcze są wsiowe, strzelałem do tego co akurat było pod ręką.
Ale przyjmuję do wiadomości.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: RedGuy »

Ja tam wolę tłuc do wszelkiego rodzaju sprzętu. Na następną wizytę na strzelnicy zabieram metalowy chlebak :-D Czy to wsiowe? Być może, ale ja tam nie jeżdżę by komuś zaszpanować.
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

Słusznie, ja tez nie spinam się na tarczy. To ma mi sprawiać przyjemność a idąc tym tropem za chwilę będę ważył proch i kule do 2 miejsc po przecinku.
Nie ta bajka...a Walker jest stworzony do tego żeby strzelać do cegieł ;)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Wycior »

Brayan pisze: ndz 04.lut.2018 - 16:00 Podsumowując romantyzm powrócił, jestem cholernie zadowolony że kupiłem Walkera.
Gdybym był nieelegancki, napisałbym teraz: "a nie mówiłem?". Ale nie jestem i dlatego poprzednie zdanie proszę skreślić
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

Słowa złego bym nie powiedział ! Głowę popiołem umiem posypać a teraz się po prostu po ludzku cieszę :-D :?: :piwo:
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: amigo »

Tarcze, czarne koła - eeeetam, zawieś starą patelnię na sznurku, też jest okrągła i jaka zabawa jak się rozbuja po pierwszym trafieniu. Tylko teflon na niej się niestety trochę porysuje.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: slaw29 »

Piękna ta demokracja.
Nie słuchaj kolegów . Moim zdaniem ....Prawdziwą radochę i napęd do działania da ci tarcza . Zaczniesz analizować , myśleć , pracować nad techniką i niesamowicie cieszyć się przeliczalnymi postępami . Może się okaże że masz wyjątkowy dar i po pół roku będziesz mógł z powodzeniem brać udział w zawodach i okopywać tyłki innym ?
Może dojdziesz do wniosku że rewolwer nie dla ciebie , ręcę ci się trzęsą od początków choroby aldzchaimera, ale karabinem z podpórką na 100 ładnie idzie. Tarcza i białe czy czarne moim zdaniem daje pole do oceny swoich możliwości i ich rozwoju w kierunku który daje radość z tego ze cholera coś mi idzie dobrze . Takie bezsensowne napier..... w patelnie kompy czy ekrany to się szybko nudzi .
Cegły i inne patelnie doprowadzą tylko do radosnego napieprzania w kierunku kulochwytu ;-) Nigdy nie dowiesz się gdzie popełniasz błędy i do jakiego poziomu jesteś w stanie dojść . Szybko ci się znudzi ta bezsensowna destrukcja .
Warto czytać fora . Wszak zabawa nie polega na schwytaniu króliczka ale jego gonieniu.
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=97881
Ponadto jak zamieścisz zdjęcie tarczy , napiszesz jakie naważki - to pewno ludzie z forum będą chcieli pomóc w dojściu do lepszych rezultatów . Jak będziesz napieprzał w cegłówki to raczej nikt ci nie powie gdzie popełniasz błędy . Strzelaj zamieszczaj zdjęcia , pytaj i sam się zdziwisz jaki będzie progres .

Takie moje zdanie każdy wszak może mieć inne ;-) Wyrażam je bo mamy demokrację , jednocześnie nie mam nic przeciwko aby strzelać w różne dziwne rzeczy byle po sobie sprzątać i nie zostawiać resztek rozjebanych rzeczy .
Posprzątanie po rozwalonych cegłówkach wszak zajmie chyba trochę czasu jak te się rozprysną w drobny mak .
Też bym se chciał z Walkera jebnąć w kawałek klocka drewnianego powiedzmy 20cm x20 cm na 50 m . Podejrzewam jednak że szybciej dojdę to tego że trafię jak ćwiczył będę na tarczy jak walił w cegłówki czy patelnie z 10 m ;) i podniecał się jakie dziury wylatują .
Jaka będzie penetracja to wiadomo
https://www.youtube.com/watch?v=H4f4UMX_ewA
Nie wiemy jednak na jaką odległość trafisz i na tym należało by się skupić
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

Przeczytałem i oczywiście masz 99% racji.
1% zostawiam sobie na tak zwany fun - jeśli zacznę zatruwać sobie głowę tym że ktoś wystrzelał o 5 oczek więcej niż ja to starci to dla mnie walory rozrywki.
Obojętnie do czego bym nie strzelał jestem w stanie na koniec ocenić swoje wyniki, i później próbować analizować błędy. Na tarczach które wkleiłem nie chodziło o mnie a o broń, bo to ona była bohaterem postów.
Ja nigdy nie będę mistrzem strzelectwa, szanuję ludzi którzy walczą o każdy punkcik ale to nie mój świat, mi wystarczy poprawne strzelanie i obcowanie z różnego rodzaju bronią i ludźmi na strzelnicy.

Nie strzelałem jeszcze z żadnej broni na 10 m, na taką odległość do tarcz wiatrówkowych z ASG strzelają moje dzieci ;) ale obok tarczy wiszą puszki - dla fun'u właśnie.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: slaw29 »

jeśli zacznę zatruwać sobie głowę tym że ktoś wystrzelał o 5 oczek więcej niż ja to starci to dla mnie walory rozrywki.
Zle to odbierasz .

Powinieneś rozumieć to tak . Prawdziwym Fanem i rozrywką będzie dla Ciebie że dziś strzeliłeś 5 oczek więcej jak tydzień temu .
Te 5 oczek więcej to były lipne kule . Następne 5 oczek więcej będzie praca nadgarstka i postawa . Przy strzelaniu do tarczy ja mam w dupie że koledzy lepiej strzelają . Liczy się to że mnie coraz lepiej idzie :ok: i zaczynam się zastanawiać co poprawić żebym sobie w to drewno na 50 m trafił .

Powodzenia bez względu na to jaka będzie dalsza Twoja droga .
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

Uwaga zmieniłem tarcze (ale mam cały zwitek francuzów więc jeszcze się pojawią :-P :kastro: )
Dwa bębny w tarczy pozycja stojąca oburącz 25m.
Te rozpiżdżone to 1,6grama. dla testów potem strzeliłem z patronów do remika naważka prochu belejaka z łuski 09-1gram (po wciśnięciu kula w połowie bębna bez smaru.
Nie podchodziłem do tarczy miedzy bębnami ale było widać że 1,6 gr sieje . po tym jak wystrzeliłem drugi magazynek i nie zauważyłem nowej przestrzeliny w białym poszedłem sprawdzić. Byłem pewien że wszystko poszło pod tarczę.
Pozdrawiam tych co strzelają z Walkera z 3gr. :-?
I tych co uważają że Walker to "choroba wieku młodzieńczego" - tę broń po prostu trzeba mieć :D
Obrazek
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: slaw29 »

Kolego Brayan Gratuluję Tarczy ;-) Widać czarno na białym że jest potencjał a kolega sroce z dupy nie wypadł . Pozostaje ćwiczyć i dobierać .
Jakie kolega ma kulki i gdzie kupuje ? Może trzeba przepchnąć kulkę od strony wylotu lufy i potem spasować do bębna . Może trzeba pierwsze spróbować walić z podpartej ręki i zobaczyć jakie skupienie .
Brayan radości w dochodzeniu do celu i oby jak najwięcej lądowało w okolicy 10 :-D

Co do francuza to najlepiej studiować
https://www.google.pl/search?source=hp& ... hiefqQWtpU
ODPOWIEDZ