Nowy Colt Walker szczelina i inne

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Wycior »

1,6 g =~ 24.6 gr. W moim Walkerze używam naważki 21 gr i daje dobre skupienie, ale przy 24 gr skupienie nie jest gorsze. Możliwe że przyczyną twojego rozpiżdżenia przy 1.6 g jest zerwanie kuli z gwintu. Przy naważce 0.9-1 g kula uzyskuje mniejszy moment pędu i łatwiej trzyma się w gwincie. Przyczyną zerwania może być za mała kula, za miękki materiał i za głębokie osadzanie kuli w bębnie. Czy przy ładowaniu kuli pozostaje pierścionek ołowiu? Nie napisałeś jak głęboko osadzałeś kule. Poza tym: gratulacje za szybki postęp! :ok:
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

Oj to tylko jeden bęben, jak każdy będzie tak wchodził to będzie się czym chwalić.
To teraz tak ... używam kul .454 według mnie bardzo miękkie i chyba faktycznie przydałyby się większe bo ten pierścionek to zostaje taki tyci...bęben ma komory większe niż mój remik bo kule .451 po prostu wciskam palcem (pierwszy bęben tymi załadowałem no i chyba tylko 2 weszły we francuza)
Te lesze skupienie to tak jak pisałem na patronach do remika i kula była w połowie głębokości bębna.
Przy 1,6 grama starałem się ładować tak żeby kula była 2-3 mm od krawędzi.
Chyba za szybko na jakieś konkretne wnioski. Pomacamy się jeszcze.
Ostatnio zmieniony pt 23.lut.2018 - 20:09 przez Brayan, łącznie zmieniany 1 raz.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Wycior »

Jak potrafisz wcisnąć kule palcem to są dużo za małe (chyba że jesteś Supermanem). U mnie stosuję też 0.454, wymiar faktyczny bo własnoręcznie odlane i zmierzone. Na twoim miejscu pomierzyłbym te kulki. Rozumiem że przy tych 1.6 g między prochem a kulą była jakaś przybitka?
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: kamilgrzy »

Kolego Brayan,. ( g ) oznacza gram, ( gr ) grain czyli 15.4324 gramów. Staraj się proszę poprawniej opisywać jednostki miary łatwiej będzie określić o co Ci chodzi. Piszesz np w ostatnim, poście "Przy 1,6 gr starałem się ladować" - taka naważka nie wypchnęła by kuli z lufy gdyż pisząc 1,6gr to około 0,10 grama. Generalnie przy naważkach prochu znakomita większość strzelców posługuje się Miarami Anglosaskimi tj. ( gr ) grain.
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

Kolego kamilgrzy oczywiście już się poprawiam ... co do większości znakomitych strzelców ..no cóż nie jestem znakomity i chyba taki pozostanę, konkurencja za duża.
Na twoim miejscu pomierzyłbym te kulki
Tak też zrobię
Rozumiem że przy tych 1.6 g między prochem a kulą była jakaś przybitka?
Tak oczywiście , w obu przypadkach kasza manna.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Wycior »

Jak trochę postrzelasz to wyleczysz się z kompleksu "znakomitych strzelców". Takich trochę jest, ale większość ma problem ze stabilnym utrzymaniem się w czarnym. Przekonasz się na strzelnicy. Na razie cierpliwości. Już chyba zauważyłeś że twoja broń ma potencjał? Z grainami kamilgrzy oczywiście ma rację ale spokojnie - po kolei we wszystko się wciągniesz. Niedawno byłeś bezbronny, dzisiaj pracujesz już nad skupieniem.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: kamilgrzy »

Kolego Brayan napisalem ( znakomitej większości strzelców ) a nie znakomitych strzelców. To wielka różnica, słowem ( znakomitą ) podkreśliłem ilość a nie jakość.☺
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

kamilgrzy pisze: sob 24.lut.2018 - 07:03 Kolego Brayan napisalem ( znakomitej większości strzelców ) a nie znakomitych strzelców. To wielka różnica, słowem ( znakomitą ) podkreśliłem ilość a nie jakość.☺
Oczywiście...to tylko z przymrużeniem oka.
Wycior pisze: pt 23.lut.2018 - 23:42 Jak trochę postrzelasz to wyleczysz się z kompleksu "znakomitych strzelców". Takich trochę jest, ale większość ma problem ze stabilnym utrzymaniem się w czarnym. Przekonasz się na strzelnicy. Na razie cierpliwości. Już chyba zauważyłeś że twoja broń ma potencjał? Z grainami kamilgrzy oczywiście ma rację ale spokojnie - po kolei we wszystko się wciągniesz. Niedawno byłeś bezbronny, dzisiaj pracujesz już nad skupieniem.
Świadom jestem ... to nie tak że latam sam po strzelnicy i wydziwiam. Czasem jadę na strzelnicę z kimś bardziej doświadczonym i wtedy zamiast 10 bębnów strzelam 5 bo kolega mi ciągle przerywa..a bo źle trzymam, a bo źle stoję, a bo w ogóle jakoś tak do dupy na tym spuście... po takiej wizycie zazwyczaj czapka jest głębiej wciągnięta na uszy :oops: :cry: i oczy i o znakomitości już się nie myśli. :-D

A co do broni to sprawdza się w 100% że obydwie są celniejsze ode mnie. Przykładem jest Remik który wykazuje się drobną nie osiowością na wszystkich 6 komorach ..jednak przy strzelaniu z podparcia jakoś mu to nie przeszkadza łapać przyzwoite skupienie :oops:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Wycior »

Na strzelnicy, w pośpiechu i przy ciągłym wymądrzaniu się tych "bardziej doświadczonych" możesz się wiele nie nauczyć. Poćwicz na sucho w domu. Znajdź swoją najbardziej stabilną postawę. Opanuj celowanie aby skupiać wzrok tylko na muszce. Wypracuj pewny chwyt, aby palec wskazujący nie dotykał ramy. Załóź na kominki kapselki ochrone i przećwicz pracę na spuście aby nie zrywać (pomaga podwiązanie pod lufą laserowego pointera). Potrenuj to tak aby składanie się do strzału nie wymagało wiele myślenia. Potem idź na strzelnice, załóż maksymalnie tłumiące słuchawki i konsekwentnie rób swoje. Strzelanie to nie wędkarstwo - to zajęcie dla cierpliwych. Na youtube jest trochę dobrych lekcji strzelania. Nie musisz stosować się do nich niewolniczo ale są dobrym punktem wyjścia i wyjaśniają podstawowe zasady. Nie znaczy to aby nie słuchać dobrych rad kolegów, ale w ten sposób będzie ci łatwiej odróżnić rady sensowne od pozostałych rad.
Awatar użytkownika
Nduro
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr 07.mar.2018 - 20:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: .45.54.58

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Nduro »

:piwo:
Fajny kawał żelaza. Będzie to mój następny cp, porównywałem w łapie remika 1858 .44 i tego kolosa. Znacząco się różni waga Walkera,ale bez tragedii,poprostu duży męski gnat.
Wrzucaj swoje spostrzeżenia z użytkowania,będę śledził ;)
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

Nduro pisze: ndz 11.mar.2018 - 15:44 :piwo:
Fajny kawał żelaza. Będzie to mój następny cp, porównywałem w łapie remika 1858 .44 i tego kolosa. Znacząco się różni waga Walkera,ale bez tragedii,poprostu duży męski gnat.
Wrzucaj swoje spostrzeżenia z użytkowania,będę śledził ;)
Raczej nic już tu dopisywać nie będę z kilku powodów.
Po pierwsze to temat można uznać za zakończony w kwestii najważniejszej czyli jakości do celności.
Po drugie jak widać da się strzelać celnie trzeba ćwiczyć.
Po trzecie na razie Walker idzie w odstawkę, jak znajdę czas będę męczył remika bonz nim miałem trochę problemów.
Jak coś konkretnego cię interesuje wal na priv.
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nowy Colt Walker szczelina i inne

Post autor: Brayan »

Nduro pisze: ndz 11.mar.2018 - 15:44 :piwo:
Fajny kawał żelaza. Będzie to mój następny cp, porównywałem w łapie remika 1858 .44 i tego kolosa. Znacząco się różni waga Walkera,ale bez tragedii,poprostu duży męski gnat.
Wrzucaj swoje spostrzeżenia z użytkowania,będę śledził ;)
Raczej nic już tu dopisywać nie będę z kilku powodów.
Po pierwsze to temat można uznać za zakończony w kwestii najważniejszej czyli jakości do celności.
Po drugie jak widać da się strzelać celnie trzeba ćwiczyć.
Po trzecie na razie Walker idzie w odstawkę, jak znajdę czas będę męczył remika bonz nim miałem trochę problemów.
Jak coś konkretnego cię interesuje wal na priv.
ODPOWIEDZ