Nierówna szczelina Remington 1858 a celność

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Nierówna szczelina Remington 1858 a celność

Post autor: Bob »

Panowie taka sprawa...
Po dwóch ch strzelaniach na tarczy widać że większość trafien na 25m idzie w lewo... Sprawdziłem szczeline i z lewej strony 0.15 a z prawej 0.25 czy to sugeruje ze rewolwer wali w lewo?
Strzelając z współczesnej broni różnego kalibru nigdy nie miałem problemu ze skupieniem i środkiem tarczy. Ostatnio dałem postrzelać innej osobie i ten sam efekt w lewo środek wpadnie ale mało.
To że trochę nisko to pewnie wysokość muszki o ktorej często mowa...
Czy to wina szczeliny czy wina strzelca?
Chodzi o Piette 8"

Wysłałem zapyt o reklamację do sprzedawcy zobacze co odpiszą.
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Nierówna szczelina Remington 1858 a celność

Post autor: gondoljerzy »

Nierównomierność szczeliny nie wpłynie na celność. Kulę pcha ciśnienie gazów na całej jej drodze przez lufę. U Ciebie jest 0,25 i 0,15. Pewnie takie samo ciśnienie w lufie będziesz miał przy równej szczelinie 0,20 albo 0,22. Czy Remik rzeczywiście strzela w lewo sprawdź strzelając z podpórki, za pomocą stojaka lub np woreczka z czymś sypkim. Ze swoim Remikiem też miałem na początku wrażenie, że strzela w lewo. Potem mu (albo mi :-)) samo przeszło.
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Nierówna szczelina Remington 1858 a celność

Post autor: Bob »

Oddałem do reklamacji zobaczymy co powiedzą... Jest gwarancja to korzystam tymbardziej że przed wysyłka był ponoć sprawdzany i szczelina oceniona na 0.2.
Jakby coś kiedyś to z równą zawsze łatwiej sprzedać ludzie różnie patrzą tymbardziej początkujący strzelcy CP
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Nierówna szczelina Remington 1858 a celność

Post autor: Bob »

Po ponad miesiącu czekania zapadła decyzja... :brawo:
Kontaktując się z działem reklamacji otrzymywałem info że rewolwer został odesłany do producenta później że leży w rusznikarni że dużo ludzi chorych itp... w końcu jest wiadomość rewolwer wrócił od producenta szczelina poprawiona różnica pomiędzy prawą a lewą stroną wynosi kurek odciągnięty różnica 0,05 i opuszczony 0,1
ale otrzymali broń bez dokumentacji więc albo poczekam albo wyślą sam rewolwer a dokumenty później.... :-?
zima jest nic pilnego miesiąc czekam to myślę sobie kilka dni różnicy już mi nie robi więc poczekam na dokumentacje z naprawy... po chyba dwóch dniach otrzymałem maila że mają dość czekania na dokumenty od producenta i proponują mi wymianę na nowy...I tym sposobem nowy rewolwer jest już w drodze do mnie ciekawe co przyjdzie... :?:
Ogólnie długa i zawiła ta reklamacja ale warto były reklamować
:remik:
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Nierówna szczelina Remington 1858 a celność

Post autor: FunkyKoval5 »

Nie napiszesz która to firma taka rzetelna...?
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Nierówna szczelina Remington 1858 a celność

Post autor: Bob »

Mogę napisać nie ma problemu...
Zakup zrobiłem online w sklepie Arobron z Elbląga.
Kontakt bezroblemowy zarówno przed zakupem i w czasie reklamacji


Chciałem kupić w Katowicach Uberti Hege nawet byłem osobiście ale długo nie mieli i nie potrafili określić kiedy będzie jak kupowałem to był okres w którym nigdzie nie było Uberti i padło na Pietta
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Nierówna szczelina Remington 1858 a celność

Post autor: Bob »

:!: Dzisiaj sprawdziłem przesyłkę i okazuje się że szczelina jest mniensza jak w poprzednim rewolwerze (teraz jest 0.1 i 0.2) ale ten za to jest nie osiowy wyrazie w lusie widać półksiężyc na prawej stronie bębna a po sprawdzeniu okrągłym drewienkiem po lewej stronie wchodzi gładko a z prawej wyraznie haczy...
Ciekawe co teraz odpiszą to jest drugi wadliwy rewolwer jaki otrzymałem odradzam zakupy online w tym sklepie...
Teraz oczekuje zwrotu gotówki nie wymiany itp
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Nierówna szczelina Remington 1858 a celność

Post autor: Brayan »

Współczuję, po swoich perypetiach wiem że nierówność szczeliny to pikuś gorzej jak nieosiowy. Ale to tez nie jest dramat. Mam nieosiowego remika ale o tym nie wie ;)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nierówna szczelina Remington 1858 a celność

Post autor: slaw29 »

Panowie - jeden z najlepszych strzelców rewolwerowych przyjechał kiedyś na zawody z seryjnym rewolwerem zapomniał kul- więc mu jakieś dali i chyba zajął drugie miejsce . Wyrasta na pierwszego rewolwerowca Śląska i Małopolski . Ale założę się że na szczelinę jeszcze nie patrzył . Nie ma czasu się onanizować nad 0.1 po prostu strzela .
Pieprzycie głupoty o szczelinie z jednej strony 0,1 a z drugiej 0,2 . Nie ma to znaczenia dla was . Pozostaje życzyć wszystkiego najlepszego internetowym onanistom szczelinowym.
Dajcie wasz rewolwer z rozjechaną szczeliną komuś kto umie się nim obsługiwać to zobaczycie że sprzęt jest dobry ino wy pierdoły .
Szukanie dziesiątek na strzelinie to największa głupota świata w początkowej fazie strzelań tarczowych . Złej baletnicy to nawet 0,1 nie pomoże ;-)
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Nierówna szczelina Remington 1858 a celność

Post autor: Bob »

Tu nie chodzi o żeby siadały same dyszki na tarczy a jak nie to wina rewolweru a raczej o to co jest sprzedawane.. kupując nowe oczekuję czegoś od produktu i tyle... Gdybym chciał nie osiowego to bym szukał starej używki rozwalomej za 800 a nowego za 1600. Rozumie że za te 1600 nie bedzie to jakaś super hiper wojskowa jakość ale jakieś zasady chyba obowiązują. Jeżeli piszę ze sprzedającym na temat szczeliny i osiowości proszę o sprawdzenie produktu przed wysyłką a otrzymuje coś innego to chyba co nie tak albo?
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nierówna szczelina Remington 1858 a celność

Post autor: slaw29 »

Takie czasy że wszystko ma gównianą jakość i musisz się z tym pogodzić . Jak chcesz coś dobrego pozostaje szukać sprzętu co ma co najmniej 10 lat i tyle .

To wygląda ciekawie
https://atenagun.pl/bron-czarno-prochow ... on-kal-44/

Nie ma rysy obwiedniowej na bębnie . Najprawdopodobniej jest ładnie wykonany i spasowany . Gdybym szukał Remika pojechał bym go osobiście obejrzeć .

Tani sprzęt
viewtopic.php?f=69&t=3279
"Sprzedam:
1. Rewolwer Rogers and Spencer Standard .44 produkcji Euroarms, rocznik AF 1980
Rewolwer sprawny, ze zwykłymi śladami używania, bardzo ładnie zachowana dwukolorowa oksyda, grafitowa na lufie, bębnie i pobojczyku i śliwkowa na szkielecie.
ma natomiast dwie wady:
a. w lufie na odcinku ok. 0,5 cm od wylotu płytki wżer
b. brak oryginalnej śruby blokady zespołu osi-pobojczyka. Zamiast niej dobrze spasowany kołek stalowy zwyczajnie wybijany pobijakiem przy rozbieraniu. Ma to swoją zaletę - nigdy nie dojdzie do przypadkowego wysunięcia i wygięcia osi bębna przy ładowaniu, co się przy samoczynnym odkręceniu śrubki czasem zdarza RS-om.
Cena 1500zł"
Płytki wżer gówno ma znaczenie na celność dla przeciętnego strzelca . Utargował bym ze 100 albo 200 i miał nowe sprzęty w tyłku .
Przynajmniej bym się nie przejmował że metal po miesiącu mi się zachowa jak plastelina .
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Nierówna szczelina Remington 1858 a celność

Post autor: amigo »

Dokładnie , potwierdzam w 100 % to co pisze slaw29 odnośnie materiałów używanych w starej produkcji do tego co jest dzisiaj. Mam 4 szt nowe i trochę więcej rewolwerów starszych i materiałowo to zupełnie inna klasa, szczególnie widać to na mechanizmach wewnętrznych i bębnie. A z tymi rysami obwiedniowymi w starych 30 paro letnich sztukach to się można tylko uśmiechnąć - nie na to się patrzy przy kupnie używanego chyba że blokada totalnie nie trzyma ale wtedy to jest wyorane a nie jakieś ryski :lol: - podpowiedz : wąsy blokady powoli ale jednak się zużywają i czoło blokady zaczyna ślizgać się w pozycji do ładowania po bębnie i jak jakiś niemiec lub inny francuz to zobaczy to uzna że sprzęt jest do wyrzucenia i sprzedaje polakowi :lol: ( aby nie było zwrotu to tą nieszczęsną zużytą blokadę wymienia za grosze na nową :lol: )
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Nierówna szczelina Remington 1858 a celność

Post autor: Bob »

Sprawa zakonczyła się tak że w obu przypadkach uznano reklamację oddałem rewolwer i otrzymalem zwort kasy ale odliczyli sobie 20% za brak kartonu i woreczka z opakowania oraz smar na kominkach.

Nie wiem jak inne ich towary ale co do Pietty to AroBron nie polecam
Marius
Posty: 37
Rejestracja: pt 21.paź.2016 - 17:34
Lokalizacja: www.celpal.org
Moja broń: brak

Re: Nierówna szczelina Remington 1858 a celność

Post autor: Marius »

Z zaciekawieniem przeglądam dyskusję o nierównej szczelinie . I zastanawiam się jakie znaczenie ma ta niesymetryczność ? Bo na pewno nie ma znaczenia użytkowego .
Mazi
Posty: 64
Rejestracja: wt 17.paź.2006 - 12:51
Lokalizacja: Sławków / Opole / Londyn
Moja broń: brak

Re: Nierówna szczelina Remington 1858 a celność

Post autor: Mazi »

Slav już to wytłumaczył powyżej. Nie ma żadnego znaczenia nierówność szczeliny.
ODPOWIEDZ