gwint w lufie

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Marius
Posty: 37
Rejestracja: pt 21.paź.2016 - 17:34
Lokalizacja: www.celpal.org
Moja broń: brak

Re: gwint w lufie

Post autor: Marius »

Kolejny co chce psuć rewolwer . :D
Każdy czarnoprochowy rewolwer z zamkniętą ramą i lufą dłuższą niż 5" da ci skupienie 3,5 cm ( a nawet lepsze ) na 25 m . Skupienie nieosiągalne dla samopowtarzalnego pistoletu z amunicją fabryczną :D . Warto grzebać ?
:kastro:
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: gwint w lufie

Post autor: gondoljerzy »

Tam zaraz psuć! Ale masz sporo racji. Właściwie rzecz biorąc, dopóki rewolwer jest zdecydowanie celniejszy ode mnie (a na pewno jest :ops: ), jakiekolwiek tuning nie ma sensu. Mój remik ma lufę 8 cali, więc powinien być jeszcze dokładniejszy niż napisałeś. Trzeba by przestrzelać go z porządnej podpórki na siedząco i zobaczyć jak to jest naprawdę. :ok:

EDIT: Jak dotąd, byłem na strzelnicy kilkakrotnie. Przy ostatnim strzelaniu był ze mną ciut lepiej doświadczony kolega i jego zdaniem moja broń strzela w lewo od punktu celowania.
Marius
Posty: 37
Rejestracja: pt 21.paź.2016 - 17:34
Lokalizacja: www.celpal.org
Moja broń: brak

Re: gwint w lufie

Post autor: Marius »

Pomiędzy lufą 5.5" , a 8" wielkiej różnicy nie będzie . Może nawet żadnej . Wystrzel dwa bębny na skupienie . Jak będziesz miał 4 cm ( licząc od środka , do środka przestrzeliny ) dla 10 strzałów z 12 , to jest OK . A jak nie będziesz miał to zmień jeden ( i tylko jeden ) parametr . Np. średnicę kuli , naważkę , smar , głębokość osadzenia kuli , itd . Rewolwer najlepszy z najlepszych Pietta Schooter .44 miał 28 mm , dla 5 strzałów z 6 . Skupienie osiągnięte po pół roku prób :D .
Miłej zabawy :D
:kastro:
juhas
Posty: 27
Rejestracja: śr 31.sie.2016 - 09:01
Moja broń:

Re: gwint w lufie

Post autor: juhas »

Skoro bije w lewo, to przesuń muszkę w lewo.
U mnie pomogło.
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: gwint w lufie

Post autor: gondoljerzy »

Przyjrzałem się dokładnie rewolwerowi i mam wrażenie, że lufa jest minimalnie ,,niedokręcona" w szkielet. W efekcie, muszka nie ma odpowiedniej, symetrycznej pozycji.
ODPOWIEDZ