Wyższa muszka Le Page

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
laik1971
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: pn 30.sty.2017 - 17:11
Moja broń:

Wyższa muszka Le Page

Post autor: laik1971 »

Witam
Po testach i konsultacjach z kolegą mającym ten sam pistolet (Le Page Armi Sport) wyszło że muszę podwyższyć muszkę o 1,5 mm.
Jak się za to zabrać?
Dolutować do istniejącej czy zrobić zupełnie nową co może być bazą do zrobienia nowej?
Może wiecie gdzie można muszkę kupić na wymiar?
Wszelkie sugestie mile widziane.
Pozdrawiam
Michał
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Wyższa muszka Le Page

Post autor: hniv »

Jeśli masz "znajomego" frezera daj mu stara muszkę i dorobi ci za parę złotych nową nowa. Jeśli jest mosiężna możesz lutować i obszlifować ale wydaje mi się ze kiepsko to będzie wygladało. Ewentualnie jak masz zdolności manualne dorób własnorecznie z plastiku PTFE ciut dłuższa- spiłowując dobierzesz odpowiedni wymiar a później już ci dorobi frezer z stali.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Wyższa muszka Le Page

Post autor: Wycior »

O ile się nie mylę Le Page Armi Sport ma stalową muszkę na jaskółczym ogonie. Czy nie lepiej na początku przylutować na szybko (cyną) do szczytu istniejącej muszki kawałek metalu - stal, mosiądz, miedź (najłatwiej!), opiłować (oszlifować), przestrzelać, zoptymalizować naważkę, jeszcze raz przestrzelać, dać do przestrzelania koledze, a dopiero potem dorobić ostateczną wersję? W przeciwnym razie może będziesz dorabiał muszkę więcej niż raz. Posiadając odrobinę zdolności manualnych, cierpliwość i podstawowe narzędzia (szczególnie Dremel, imadło i pilniki) można pokusić się o ręczne dorobienie stalowej muszki wraz z jaskółczym ogonem (OK, frezer jest lepszą opcją).
ODPOWIEDZ