Konserwacja odnowienie obsady Hawken

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
laik1971
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: pn 30.sty.2017 - 17:11
Moja broń:

Konserwacja odnowienie obsady Hawken

Post autor: laik1971 »

Witam
Pytanie kupiłem Hawkena Investarm, na obsadzie na bace oraz chwycie widać wytarcia.
Jak ocenić czym jest wykończone drewno na obsadzie?
Jak odnowić taka obsadę?
Szlifowanie i całkowicie nowe pokrycie, czy odtłuszczenie i nałożenie czegoś?
Pozdrawiam
Michał
Załączniki
50.jpg
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Konserwacja odnowienie obsady Hawken

Post autor: hniv »

To zależy co ci pasuje. Mozesz to ściągnąć papierem i poolejowac ale trzeba poświęcić temu trochę czasu. Pierw papier 400 pozniej coraz drobniejszy. Ostatecznie 800. Pozniej olej lniany i teraz zależnie czy chcesz tylko sam olej lniany czy ewentualnie ciemniejszy kolor. Ja dodawałem do oleju lnianego bitex- srodek do konserwacji progów samochodowych. Mieszasz w takich proporcjach zeby uzyskać kolor jaki ci odpowiada. Olej lniany mozesz nanosić na osadę podgrzewajac osade opalarka tylko tak żeby nie przypalic drewna. Cieple drewno otwiera pory i lepiej chłonie. Proces powtarzasz z nanoszeniem oleju ale juz bez opalarki tak dlugo az drewno nie bedzie pić. Pozniej musisz dać temu czas na polimeryzowanie albo przyspieszyć proces sykatywą.Można zabezpieczyć drewno po polimeryzacji wcierając wosk na cieplo. Jesli chcesz tylko lakierobejce przeszlifuj osadę papierem i polakieruj. Możesz tez pokusić sie o ekstrawagancje i położyć politure na szelaku ale trzeba miec wprawę zeby tego nie zmaścić.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Konserwacja odnowienie obsady Hawken

Post autor: wyrzucony »

Main Gott nie lep[iej poszukać wiedzy u fachowców ?
Chcesz sobie zniszczyć kolbę to stosuj powyższe porady :(
Chcesz mieć dobrą kolbę to radzę zobacz co radzi fachowiec:
https://www.youtube.com/watch?v=nZiUIsGLVIs&t=1s
A tu masz jak faktycznie konserwować osadę:
https://www.youtube.com/watch?v=3PUjqhqJ5_w&t=112s
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Konserwacja odnowienie obsady Hawken

Post autor: hniv »

Derek ja tak konserwowałem okladki z rewolweru i jakoś to wyglądało i dawało rade. Nie mialem przebarwień wszystko mialo jednolity kolor bez plam.Wczesniej tez ściągałem lakier chemia ale i papierem.Ponadto to nie mój pomyśl wyssany z palca a osób z forum wiatrówkowego którzy poolejowali tak nie jedna osadę. Nie wiem w czym żal tym bardziej ze to przetestowana metoda. Olej lniany ludzie stosują od lat z powodzeniem i nie plączą jak gosc z filmiku.
Ostatnio zmieniony ndz 12.mar.2017 - 16:59 przez hniv, łącznie zmieniany 1 raz.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Konserwacja odnowienie obsady Hawken

Post autor: wyrzucony »

Niestety fachowiec czyli rusznikarz pokazuje jednoznacznie, że olej lniany do kolby się nie nadaje jak i inne wynalazki ale każdy zrobi jak chce.
Jeden gorzej drugi lepiej. Niestety i ja popełniłem błędy, które podaje kolbiarz jak np. Smarowanie kolby olejkiem do mechanizmów stalowych Balistol itp. :(
Jeżeli fachowiec zwraca na coś uwagę to warto to zastosować.
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Konserwacja odnowienie obsady Hawken

Post autor: hniv »

Tak masz racje olejek do mechanizmów to nie najlepsze rozwiązanie ale kiedys z glupoty tez tak robiłem. W końcu człowiek uczy sie na bledach ja na szczęście na czyichś bo jak sie dowiedziałem ze ekb to nie olej do osady to przestałem go w pore stosować. Olej lniany na osady ktore sa lakierowane tez sie nie nadaje ale sa dobre woski do drewna do konserwacji. Troche kosztuja ale starczaja na lata.Tu link o stosowaniu woskow i pare porad:
http://starychmebliczar.pl/2015/02/27/wosk-do-drewna/
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Konserwacja odnowienie obsady Hawken

Post autor: wyrzucony »

Ech Rusznik wolę dmuchać na zimne ale jak Ty piszesz, że rusznikarze sprzed wieków coś by powiedzieli co z tym olejem lnianym to napisz jakie by mieli zdanie ?
Jedno mnie zaskoczyło u faceta to twierdzenie, że oleju lnianego cięzko się pozbyć z kolby i praktycznie jest po renowacji :(
Może się myli i może jest na to jakaś rada ?
Awatar użytkownika
laik1971
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: pn 30.sty.2017 - 17:11
Moja broń:

Re: Konserwacja odnowienie obsady Hawken

Post autor: laik1971 »

Dzięki za wyczerpującą dyskusje, Carvera oglądałem, pójdę w wosk do drewna Starwax... ale jeszcze rozważam środki podane przez Carvera czyli
Schantol
Pozdrawiam
Michał
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Konserwacja odnowienie obsady Hawken

Post autor: wyrzucony »

Ruszniku i to jest to :D z przyjemnością i ja swój dyletantyzm podciagnąłem trochę wzwyż. Co do renowacji starych kolb to te powierza się takiemu fachowcowi jak Ty. Co do nowych kolb to chyba szkoda Tobie czasu zajmowania się nimi ale dzięki Twemu wyjasnieniu możemy teraz sami zająć się nimi czy to za pomoca owego Saftoilu czy samemu sporządzając odpowiedni specyfik na bazie oleju lnianego i tempertyny bądź benzyny lakowej.
W każdym razie moja podręczna biblioteczka dobrych rad znowu się wzbogaciła :D
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Konserwacja odnowienie obsady Hawken

Post autor: hniv »

Super.Karabin wygląda nieporównywalnie lepiej po renowacji. A jak sobie poradzić z kolbami z bogatym moletowaniem i pokrytych lakierem? Chemia to zmiękcza ale nie zawsze schodzi w takich miejscach. Czym to wyczyścić żeby rowki były wyraźne i żeby nie zniszczyć ostrych krawędzi? Perhydrol do wybielania w jakim stężeniu byłby najlepszy. Wiem ze można kupic do 60% bo kiedys taki mialem. Czemu perhydrol tylko miejscowo? Ogólnie wiem co robi z skóra ale na drewnie nie próbowałem ale mysle ze bedzie podobnie.
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Konserwacja odnowienie obsady Hawken

Post autor: hniv »

Dzieki. Pytam ale nie dlatego żeby poznać tajniki fachu i sekrety ale tylko dlatego ze mam kolbe z ktorej juz lekko schodzi lakier a ze ma moletowania wole zapytać gdybym sie kiedyś za to zabrał. Pytam w hurcie bo nie lubię nabijać niepotrzebnych postów.
ODPOWIEDZ