oksydowanie

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

oksydowanie

Post autor: MicromaX »

jak i czym wykonac oksydowanie w kolorze wisniowym ? mam slabosc do takich rewolwerow.

a moze jest ktos kto chetnie by to wykonal odplatnie ?
Załączniki
wisniowa oxyda.jpg
Awatar użytkownika
Mark
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 22:27
Lokalizacja: Beskid Mały - Zagórnik
Moja broń: brak

Re: oksydowanie

Post autor: Mark »

Na kolor wiśniowy oksydują się niektóre gatunki stali. Oksyduje się w klasycznej kąpieli (woda + wodorotlenek sodu + azotany).
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: oksydowanie

Post autor: .44 »

Wiśniowy kolor oksydy na tych Remingtonach wynika, jak zauważył kolega powyżej, ze składu stali. Stale stopowe oksydują się na czarno, węglowe na wiśniowo, czasami wyglądają jak brunirowane ( brązowe).
Awatar użytkownika
Mark
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 22:27
Lokalizacja: Beskid Mały - Zagórnik
Moja broń: brak

Re: oksydowanie

Post autor: Mark »

Z mojego doświadczenia wynika, że jest odwrotnie: stale konstrukcyjne węglowe oksydują się na czarno (łatwiej oksydują się stale o większej zawartości węgla), natomiast na różne odcienie koloru wiśniowego oksydują się stale sprężynowe. Są to stale stopowe zawierające krzem, mangan, chrom, wanad. Któryś z tych dodatków stopowych musi być odpowiedzialny za takie zabarwienie tlenków.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: oksydowanie

Post autor: Szaddam »

Podpytaj @Tommy - on niedawno pięknie położył wiśniową oksydę na swojej dubeltówce. Może zdradzi technologię ;)
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: oksydowanie

Post autor: .44 »

Mark pisze: ndz 12.lut.2017 - 10:16 Z mojego doświadczenia wynika, że jest odwrotnie: stale konstrukcyjne węglowe oksydują się na czarno (łatwiej oksydują się stale o większej zawartości węgla), natomiast na różne odcienie koloru wiśniowego oksydują się stale sprężynowe. Są to stale stopowe zawierające krzem, mangan, chrom, wanad. Któryś z tych dodatków stopowych musi być odpowiedzialny za takie zabarwienie tlenków.

Oksyda na lufach z reguły wychodzi czarna. W broni CP gdzie są małe ciśnienia używa się raczej stali węglowej. Przy wyższych ciśnieniach stali stopowych ( chrom, nikiel, wolfram ) zawartość węgla do 0,4%. i bądź tu mądry...
Awatar użytkownika
Mark
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 22:27
Lokalizacja: Beskid Mały - Zagórnik
Moja broń: brak

Re: oksydowanie

Post autor: Mark »

Ramy Remingtonów są wykonane techniką odlewania ze staliwa, które może zawierać różne dodatki stopowe.
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: oksydowanie

Post autor: hniv »

Ja ostatnio oksydowałem w jednej kąpieli beben z remingtona i obudowę wkładki kalibracyjej wytoczonej z kawałka stali węglowej. Beben wyszedł czarny a obudowa wiśniowa a pod pewnym kątem nawet wpada w zieleń. W gibsie mam lufę oksydowana na czarno a korek wiśniowy. Całość oryginalna nie rozkręcana.
Radar
Posty: 18
Rejestracja: śr 02.lis.2016 - 14:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń:

Re: oksydowanie

Post autor: Radar »

Witam chciałem trochę odświeżyć temat, ponieważ potrzebuję porady co do zabezpieczenia rewolweru. Kupiłem parę miesięcy temu Colta ze zdjęta oksydą, fajnie wygląda, ale zaczyna pojawiać się ruda na lufie i na bębnie. Mam zamiar oddać go do zakładu zajmującego się galwanotechniką, przypuszczam, że mi doradzą w jakiej technologi najlepiej wykonać zabezpieczenie antykorozyjne bez "utraty parametrów" ale jestem ciekaw doświadczeń kolegów. Może ktoś robił coś podobnego i ma jakieś rady...
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: oksydowanie

Post autor: hniv »

Nie straci zadnych parametrów. Oksydowanie na gorąco to okolo 130 stopni wiec nic sie nie stanie. Zabezpiecz tylko lufe jakimis koreczkami by nie pooksydowała sie w środku. Niektórzy oksydują wszystko ale ale jak wole lusterko w lufie:P no i muszisz ja przed oksydowaniem idealnie wypolerowac i wymyc(odtłuścić) i tak zawieść. Nie dotykać juz pozniej tłustymi paluchami.
Radar
Posty: 18
Rejestracja: śr 02.lis.2016 - 14:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń:

Re: oksydowanie

Post autor: Radar »

Dzięki za informację, dodam tylko że w Colcie jest szkielet stalowy.
Swoją drogą w firmie z którą rozmawiałem mają ofertę na powłoki nakładane w różnych technologiach np. chromowanie, niklowanie, miedziowanie, cynkowanie, srebrzenie i inne. W prawdzie podoba mi się kolor stali taki jaki jest teraz, ale wkurza mnie ruda więc coś muszę zrobić. Podobno niklowanie jest bdb metodą (miedziowanie ,następnie chromowanie a na końcu niklowanie), ale boje się że rewolwer będzie się świecił jak psu jajca. Może ktoś podpowie w kwestii rodzaju powłoki co polecacie, może ktoś ma zdjęcia po niklowaniu?
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: oksydowanie

Post autor: hniv »

Nie wiem jak na Colcie bo mi pasuje tylko oksyda ale na narzedziach bo mam ich pokaźną ilość, chrom satynowany tzw techniczny ma fajna fakture nie swieci sie i jest bardzo wytrzymala powloka. A co do kolejności nakladania powłok to nikiel jest chyba podkladem do chromu wiec pierw nikluja a pozniej nakladaja chrom.
Radar
Posty: 18
Rejestracja: śr 02.lis.2016 - 14:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń:

Re: oksydowanie

Post autor: Radar »

Jestem po rozmowie z galwanizerem, niestety powiedział, że rewolweru nigdy nie robił :( Zostaje i przygotować rewolwer i mu zawieść na oględziny jak będzie z sensem gadał to mu zostawię i niech robi swoje...
wrzucę fotki przed i po.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: oksydowanie

Post autor: Heron »

Daj znać :)
Zrób więcej fotek, zobaczymy jak to wyjdzie.
Jestem ciekawy efektu końcowego.
ODPOWIEDZ