Zdejmowanie lakieru z rękojeści.

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RalphDeVille
Posty: 20
Rejestracja: pt 14.paź.2016 - 23:45
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: . 36", .44", 9x19, .223REM, 12/70
Kontakt:

Zdejmowanie lakieru z rękojeści.

Post autor: RalphDeVille »

Witam. Zostałem poproszony o info jak ściągnąć lakier z rękojeści rewolweru.
W przypływie dobrego humoru postanowiłem zająć się łapkami od Colta Navy i Remingtona. Remik świecił się strasznie a Colt jest z roku 1972 i lakier jak na czeskiej wiatrówce był.
Więc. Zakupiłem w Castoramie zmywacz do powłok lakierniczych. Nawet fajny zapach miał - cytrynowy.
Pędzelkiem obmalowałem okładki rękojeści. Odczekałem około 15-20 minut i delikatnie starłem lakier tępą stroną nożyka do tapet. Umyłem je, wysuszyłem. Na Colta nałożyłem olej do drewna kolor jasny dąb. Remik dostał wosk koloru szary antracyt, cokolwiek to znaczy. Czysto sprawnie, całość około dwóch godzin miłej zabawy.
Załączniki
Remington
Remington
Colt Navy
Colt Navy
Awatar użytkownika
Leszek.sz.
Posty: 93
Rejestracja: wt 07.cze.2016 - 19:07
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Re: Zdejmowanie lakieru z rękojeści.

Post autor: Leszek.sz. »

Bez lakieru lepiej się prezentują. Teź ze swoich usuwałem podobnym specyfikiem. Bejca, pokost lniany i ok.
Awatar użytkownika
RalphDeVille
Posty: 20
Rejestracja: pt 14.paź.2016 - 23:45
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: . 36", .44", 9x19, .223REM, 12/70
Kontakt:

Re: Zdejmowanie lakieru z rękojeści.

Post autor: RalphDeVille »

Nie ślizgają się w ogóle. Poza tym małe są i pewniej się je trzyma bez tego "blasku".
bielsebastian060
Posty: 1
Rejestracja: ndz 04.gru.2016 - 20:35
Moja broń:

Re: Zdejmowanie lakieru z rękojeści.

Post autor: bielsebastian060 »

Papierem ściernym np


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
wotekpetka
Posty: 8
Rejestracja: ndz 22.lis.2015 - 10:30
Moja broń:

Re: Zdejmowanie lakieru z rękojeści.

Post autor: wotekpetka »

witam
pytanie czy wosk i olej równie dobrze się sprawują ?
a dokładniej czy są jakieś różnice w trzymaniu broni-pewność chwytu
gajzol
Posty: 29
Rejestracja: ndz 27.maja.2018 - 23:51
Lokalizacja: Poznań
Moja broń: R&S 44, Rigby 451, Łucznik wz 70

Re: Zdejmowanie lakieru z rękojeści.

Post autor: gajzol »

Dorzucę coś od siebie - do zmywania lakieru z okładek wystarczy zmywacz do paznokci :-) nie trzeba do sklepu a jedynie sięgnąć na półkę kosmetyków żony ;-)
no i efektywność piorunująca - lakier znika lepiej niż śnieg w słońcu - kapnąć kilka kropel na okładkę a potem wacikiem i po robocie - nic nie trzeba skrobać!
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Zdejmowanie lakieru z rękojeści.

Post autor: mar_kow »

rusznik pisze: sob 25.mar.2017 - 10:24 Koledzy jesli idzie o powloke lakiernicza na rekojesciach rewolwerow to tu jest nieco zamieszania gdyz historycznie robiono rekojesci tak olejowane i woskowane jak i z powloka lakiernicza.[...]
jednak trzeba o te olejowane drewno bardziej dbać i przynajmniej raz do roku potraktowac olejkiem do drewna lub odpowiednim woskiem.
[...]
No właśnie... Mam dwa Tryon'y: target i match. Target w pięknym matowym, olejowanym chyba orzechowym drewienku. A kupiony match przyszedł i po otwarciu okazało się że świeci się jak psu jaja... W pierwszym odruchu: droższy i lakierowany ?? Okazuje się że olejowany, woskowany i polerowany...
Pytanie: jakiego wosku użyć coby nie sknocić ??
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Zdejmowanie lakieru z rękojeści.

Post autor: wyrzucony »

Możesz użyć każdego wosku przeznaczonego do mebli np. firmy Starwax w odpowiedniej kolorystyce. Wpierw przemyj benzyną ekstrakcyjną ale lekko, potem 4 krople oleju do osady i rozprowadź ręką po całej powierzchni (nagrzejesz ręką i się spolimeryzuje byle nie za dużo oleju).
Na drugi dzień woskujesz ale też nie za dużo wosku by nie uzyskać efektu "masła" na osadzie. Nadmiar zbierzesz papierowym ręcznikiem i wypolerujesz.
alterjorge

Re: Zdejmowanie lakieru z rękojeści.

Post autor: alterjorge »

Starwax owszem, ale jako ostateczność, o wiele lepsze są woski osmo, no tanie nie są, ale bardzo dobrze zabezpieczają drewno, które też odpowiednio wygląda.
ODPOWIEDZ