Wykonam praskę.

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Wykonam praskę.

Post autor: .44 »

Podstawa o długości 160 mm. Nic krótsza niż w innych wykonaniach. Nie przewraca się przy ładowaniu. Materiał na podstawę kosztuje 6 zł.Jasne, lepiej zrobić podstawę z płaskownika 8mm żeby się giął, wylatywał bolec na bęben czy co tam jeszcze nie wiem.
Rękojeść niepotrzebna. Celowo zostawiam goły płaskownik. Jest to "ogranicznik" siły ładowania że tak powiem. Zbyt silne skompresowanie prochu miażdży ziarna i zmienia granulację. Przekłada się to na prędkość spalania i celność. Siła potrzebna do wciśnięcia kuli dzięki przełożeniu 1 do 5 i precyzyjnemu wykonaniu jest niewielka i ręka nie boli(otwory wiercone na frezarce w dokładnym rozstawie, dzięki czemu tłoczek w poziomym położeniu dźwigni stoi pionowo i odchyla się niewiele z ruchem dźwigni gdyż jest dłuższy niż w innych praskach). Zróbcie panowie lepiej i dokładniej lub kupujcie piękne praski z grawerką. Albo zachwycajcie się praskami skręconymi nakrętkami motylkowymi.

http://allegro.pl/prasa-do-ladowania-be ... 88103.html
Te same proporcje wymiarowe, tyle kasy i się przewraca...
Do tego większość dźwignię ma wykonaną z płaskownika gr. 3mm , już kilka dźwigni złamanych widziałem.
Ja daję 6mm.
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Wykonam praskę.

Post autor: gondoljerzy »

Twoje argumenty są konkretne i jasno mówią, że znasz się na rzeczy. Doskonale wiesz co oferujesz, aż się miło czyta. Jednak handlu, to jeszcze powinieneś się poduczyć. Materiał na podstawę kosztował 6zł? (po co mi to zdradzasz?) W takim razie o ile drożej kosztowało by przedłużenie podstawy? 3zł? A niechby i kolejne 6zł. Potencjalny klient chce rękojeść? Proszę bardzo: jedno i drugie za dopłatą dla szanownego klienta. Łapiesz?

P.S. Praska z allegro ma podstawę niepotrzebnie wypuszczoną ,,w przód". U Ciebie podstawa osi dźwigni jest zdecydowanie bliżej krawędzi. Przy takich samych wymiarach Twoja praska będzie stabilniejsza.
zbigniew408
Posty: 8
Rejestracja: śr 27.sty.2016 - 12:16
Moja broń:

Re: Wykonam praskę.

Post autor: zbigniew408 »

Chętni na praskę?
zbigniew408
Posty: 8
Rejestracja: śr 27.sty.2016 - 12:16
Moja broń:

Re: Wykonam praskę. Ktoś chętny?

Post autor: zbigniew408 »

zbigniew408 pisze: pn 25.kwie.2016 - 09:56 Witam. Wykonuje praski do ładowania rewolweru CP. Praska jest z polerowanej stali nierdzewnej aluminium i mosiądzu.Solidna podstawa aluminiowa i solidna dźwignia powodują bardzo lekki i bezpieczny sposób ładowania.. Posiada regulację głębokości wtłaczania kuli. No i przede wszystkim oszczędza pobojczyk. Praska była sprawdzana przez intensywnie strzelających z CP. Wszystkie opinie po usunięciu błędów "wieku młodzieńczego"są bardzo pozytywne. Kilkunastu forumowiczów posiada już moje praski . Praskę robię pod określony przez klienta model rewolweru. Wymiary aluminiowej podstawy 60x 200mm lub 50x200mm. długośc dźwigni ok 240mm. waga ok 750 g wysokośc cała ok 10cm. cena 170,00 plus przesyłka.
ODPOWIEDZ