Jak postarzyc kolbe ?

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Jak postarzyc kolbe ?

Post autor: cpt.Nemo »

No wlasnie,
Zdarlem lakier, spolerowalem oczyscilem, pobejcowalem, nasaczylem olejem, potem nawoskowalem.
I co ? I teraz wyglada ochydnie jak nowka sztuka prosto ze sklepu :(
gladziutka, sliczniutka.
U nas sie mawialo : Bylo tak slodko ze cale przedszkole sie pozygalo :)

Plyn do postarzania rzezbionych elementow znalazlem,ale on tak dziala ze na gladkim to efektow raczej nie ma, natne moletke to juz troche lepiej bedzie.
Czym zrobic plamy, przebarwienia zeby to na rzecz uzytkowa wygladalo a nie na gablote muzealna ?
.Tomek.44
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 12:01
Moja broń:

Post autor: .Tomek.44 »

nic sie nie martw.kilka wizyt na strzelnicy i samo dojdzie .dostales mojego priwa?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

:o
ale mnie "ździwko hapło....
Ja tu sie czasami staram by z pruchna, jakie mi sie trafia, zrobic cos co jeszcze przypomina drewno...- a ty chcesz w odwrotna stronę??
OK
Może niepotrzebnie juz nasaczałeś, bo po bejcowaniu plamy i przebarwienia mozna uzyskac ( u mnie efektniechciany raczej) przemywajac solanką, mazać starym olejem ( takim przepracowanym z siarą). Ja akurat zawsze staram sie to 'wywabic"- ale moze Ci sie uda... :?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Re: Jak postarzyc kolbe ?

Post autor: mkl1 »

cpt.Nemo pisze:
Plyn do postarzania rzezbionych elementow znalazlem,ale on tak dziala ze na gladkim to efektow raczej nie ma, natne moletke to juz troche lepiej bedzie.
Czym zrobic plamy, przebarwienia zeby to na rzecz uzytkowa wygladalo a nie na gablote muzealna ?
Stare łoza nabywaja specyficzny kolor- dzieki UV, które działa na oleje i woski- spróbuj ( na innym kawałku drewna...)
Remington
Posty: 37
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 17:14
Lokalizacja: Trójmiasto
Moja broń:

Post autor: Remington »

Dobre efekty możesz uzyskać przy pomocy opalarki. Nie chodzi o to, by nadpalić drewno. Od temperatury pojawią się oczekiwane przebarwienia.
Awatar użytkownika
Łucznik
Bywalec
Posty: 157
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 10:29
Lokalizacja: Czerskie Bractwo Kurkowe
Moja broń:

Post autor: Łucznik »

Leszku, z ochotą postarzę Ci łoże Twojego sztucerka. Powiem Ci jak to zrobię: poodkręcaj tylko wszystkie metalowe okucia - daj samo drewienko. Ja je podrzucę do Telesfora i dam Baxowi na 15-20 min do zabawy, potem ciepnę gdzieś na ogródku, obłożę łupinami z włoskich orzechów i zapomnę o nim do wiosny. W marcu umyję w benzynie i gdzieniegdzie pouzupełniam ubytki bejcy: raz ugier złoty, a im bliżej stopki to dam mahoń. Zaniosę do znajomej do solarium na parę seansów (promienie UV). Zużytym olejem z własnego motocykla nasączysz sobie już sam. Jak wyschnie przepoleruj kawałkiem twardego drewienka.

Zrób tak, a bedziesz zadowolony.

ps
Jeśli dojdziesz do wniosku, że łoże po tych zabiegach wygląda na zbyt stare, możesz próbować rozjaśnić je wodą amoniakalną. Będzie wtedy wyglądało jak "stare po renowacji".
ODPOWIEDZ