Problem z "przyciskiem" pod bębnem Remington 1858

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

:shock:
Sprawdź sprężynę dwupalczastą. Po wyjeciu bebna-blokada bebna w pozycji naciagnietego do strzalu kurka ma wystawać.
Ale mnie wkreciles ;-)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Byłem przekonany, że cały czas rozmawiam z jedną osobą, ale że np. zapomniałeś hasła i zarejestrowałeś się więc pod nowym nickiem.

Sprężyna dwupalczasta przykręcona ma być tak by dociskać kurek i blokadę bębna. Pisałeś na PW, że blokada bębna pracuje u Ciebie w niekontrolowany sposób. Przypuszczam, że ta praca to: raz jest wysunięta blokada, raz nie - a jak potrząśniesz bronią to możesz blokadę wysunąć lub schować. Przyczyna tego stanu jest prosta. Sprężyna dwupalczasta. Albo się śruba ją mocująca poluzowała i jak to na nowo skręcisz -powinno już być dobrze, albo złamanie, albo wygięcie.
Tak przy okazji - -strasznie dużo tam smaru nałożyłeś. Czasem smar+ drobinki brudu powodują, że coś się zwyczajnie zaciera.

Sprężyna dwupalczasta jest w kształcie łuku. Pracuje na współpracujących elementach swymi krawędziami/końcami. Dłuższy wąs jest od spustu, a krótszy naciska na blokadę. Jeśli sprężyna się odgięła to znaczy, że trzeba ją dogiąć czyli giąć tak by zwiększyć jej naturalne ugięcie. Gięcie jednak takiej sprężyny to ryzyko. To co zahartowane solidnie zwykle przy gięciu pęka.
Sprężynę dwupalczastą ma w swej ofercie Michał:
http://www.saguaromike.com/sklep/index. ... -remington


Przyszło mi do głowy, że kurka wyjąć nie mogłeś bo może nie wyjąłeś spręzyny gównej.
Adi
Posty: 57
Rejestracja: pt 27.maja.2011 - 18:29
Moja broń:

Post autor: Adi »

Nic to nie daje. Muszę to oddać do jakiegoś speca. Kurka nie mogłem wyjąć bo do kurka jest przykręcony popychacz bębna i śruba od nich nie chciała się wykręcić. Na bron.iweb.pl pisali ludzie że ciężko się wyciąga kurek w remingtonach.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

:shock:
Chyba sobie z ciekawości kupię Remika.
Popychacz na śrubie? Ale pokomplikowali ludziom życie :?

Przykro mi, że nie potrafiłem pomóc.
Xarn
Posty: 7
Rejestracja: pn 30.maja.2011 - 08:55
Moja broń:

Post autor: Xarn »

Panie Kowalczuk, przecież pisałem, że u mnie już wszystko OK! :D
Cieszę się jednak, że można tu uzyskać taką pomoc :)


Pozdrawiam!
Adi
Posty: 57
Rejestracja: pt 27.maja.2011 - 18:29
Moja broń:

Post autor: Adi »

Problem z moim remingtonem został rozwiązany :D Bardzo dziękuję za pomoc i cenne rady od kolegi Marka :D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Xarn - przepraszam, ale mi gdzieś to umkneło.
Sorrki za zamieszanie.
I błagam: Panów tu nie ma! Tu są sami Koledzy!!!

Adi - cieszę się, że mogłem pomóc:-)
Gdybyś rozkręcił broń samodzielnie to pewnie byś odkrył przyczynę. Fabryka troszke zaoszczędziłą na wykończeniu i stąd te drobne niedomagania się brały.
Masz bardzo ładny rewolwer (remik w stali prezentuje się wyjątkowo ładnie) i przypuszczam, że jest bardzo celny.
ODPOWIEDZ