Prasa do nabijania bębna rewolweru

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
gutek
Posty: 42
Rejestracja: ndz 27.lut.2011 - 16:44
Lokalizacja: Białystok
Moja broń:

Prasa do nabijania bębna rewolweru

Post autor: gutek »

Najsolidniejsza jaką widziałem, choć przyznam szczerze, że dużo nie widziałem :-D
Jednak te na allegro, w Hege, czy u konkurencji wyglądają dość mizernie w porównaniu do tej.
Cena 180zł, waga 1050g, długość podstawy 20cm, szerokość 10.
Wysokość około 11cm, długość ramienia 24cm
Regulowana w pełni głębokość nabijania, wszystko demontowalne, rączka plastikowa, ale solidna, z wewętrznym gwintem, więc w razie czego można zmienić na drewnianą.
Kontakt ze sprzedającym http://www.saguaromike.com/

Zdjęcia: http://pokazywarka.pl/ogaolq/
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Miałem ją kiedyś.
Duża i ciężka, ale daje się szybko złożyć. Z całą pewnością to solidny produkt. Ta, którą posiadałem do rozkładania/składania wymagała noszenia imbusa. Tu pewnie też tak jest.
Wadą wielu pras - mojej obecnej również jest to, że naciskają na zęby bębna colta. No i oś jest innego rozmiaru jak w Coltach.
Średnicę osi można korygować w dość prosty sposób tj. poprzez nakładanie tulejek np. z rurek aluminiowych.

Teraz mam odrobinę mniejszą. Jutro ją zważę i pomierzę by było do porównania:-)
gutek
Posty: 42
Rejestracja: ndz 27.lut.2011 - 16:44
Lokalizacja: Białystok
Moja broń:

Post autor: gutek »

Ja swoją właśnie puściłem na allegro za tą samą cenę za którą ją kupiłem :D
Mówisz, że dała się rozkładać, a ta moja jakoś chyba była dodatkowo sklejona, bo imbusem wykręcało się wyłącznie ten bolec na który nakładasz bęben, reszta pomimo tego, że miałem solidny klucz, nasmarowałem sprayem z dodatkiem miedzi, i używałem młotka do lekkiego stukania, to i tak nie ruszyła :(
W takim stanie niemożliwe dla mnie było jej przenoszenie, w plecaku, dlatego właśnie ją odsprzedałem.
Jednak każdemu ją polecam z czystym sumieniem, to solidny sprzęt na lata, a do tego ta prowadnica wymienna, która jest grubsza i pewnie pasuje do Remingtonów.

Edit:
Dostałem właśnie pocztą zamówione kulolejki z www.trackofthewolf.com i nie naliczono ani vat ani cła, a więc suma za każdą z nich to 104zł wraz z przesyłką, tyle właśnie mnie wyniosły.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Waga mojej praski to 1120 gram.
Długiość podstawy wraz z dwoma prętami/wąsami stanowiącymi dodatkowe podparcie: 210mm.
Szerokość podstawy: 70 mm
Ramię ma długość: 260 mm.
Jest też regulowany ogranicznik głębokości wbijania pocisku.
ODPOWIEDZ