Tańsze zamienniki cudownych środków

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Tańsze zamienniki cudownych środków

Post autor: mkowalczuk »

Ostatnio zwracano się do mnie z zapytaniem czym zabezpieczyć tuleję w sharpsie, oś bębna w rewolwerze. Pytający wprost szukali czy jest tańszy zamiennik pasty teflonowej HEGE. Przypomnę - HEGE za 10 g pasty życzy sobie ok. 70 zł.
Zostawmy teraz kwestię czy potrzeba smaru czy właściwego tuningu. Odpowiedzmy jednak na zasadnicze pytanie. Owszem - jest coś takiego.

Można spróbować stosować pastę uszczelniającą teflonową lub wręcz smar suchy teflonowy. Koszt pierwszego to ok. 44 zł za 236,6 gram, a drugiego ok. 49,20 zł za 400 gram.

Oto przykładowe miejsca gdzie te specyfiki można dostać:

http://allegro.pl/laco-pasta-teflonowa- ... 71145.html

http://www.smaruj.pl/p/pl/255/dry+film+ ... 400ml.html

Temat nie powstał jako odpowiedź na wzrost aktywności HEGE na iwebie. Nie jest to też żadna złośliwość z mej strony. W ubiegłym tygodniu kupiłem towar pochodzący z dystrybucji HEGE, bo na allegro ten sam produkty był sporo droższy. Uczy to by zanim wyjmiemy portfel - poświęcić chwilę na porównanie oferty.

Zachęcam do szukania tańszych zamienników i publikację o poczynionych obserwacjach w tym temacie :D
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Heh ,ja ostatnio mam zawaloną oś po każdym bębnie (zero smaru zawsze wycierałem do sucha) zobacze co będzie gdy kupie jeden z tych smarow może coś sie polepszy.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

W kilku sztukach mojej broni zauważyłem pewien myk. Oś tuż przy czole bębna ma dodatkowe podtoczenie. Mam tak obecnie w Dragoonie i w Pockecie. Wszystek syf osiada na tym podtoczeniu i nie wnika dalej. Podtoczenie chyba odrobinę zmienia miejsce osiadania sadzy. Smarowanie osi wykonuję zawsze symbolicznie, tj. wyłącznie olej do konserwacji broni.
Jak teflon nie pomoże, to może pomoże takie lekkie podtoczenie? Jeśli będziesz chciał zobaczyć jak to zrobione to porobię odpowiednie zdjęcia :-)
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Chętnie,może dzieki temu wymysle coś co podobnie zadziała w naviku? Dzieki i czekam na zdjęcia.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Postaram się powiesić zrobić zdjęcia.
A nie masz luzu na osi bębna? Spotkałem się kiedyś z takim problemem. Inna sprawa, że w Naviku cal. .44 bęben jest taki mizerny, że po szybkiej serii potrafi się nagrzać na tyle, że łapie luz.
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Mam naprawde delikatny luzik ale tak było od początku i było ok, zobacze jeszcze jak będzie ze smarem grafitowym na osi ale to dopiero w sobote.Jesli to zawiedzie zobacze mazidła ktore zamiesciłes. Zdjęcia przydadzą sie tak czy tak jesli nie mi, to ktoś inny może miec pomoc.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Wygląda, że każdy ma wykonane takie podtoczenie, ale robione są w różny sposób i dają różne wyniki.
Klikająć na zdjęcie otrzymacie jego powiększenie.

W Pockecie wygląda to tak:
Obrazek

W Dragoonie, tak:
Obrazek

W oryginalnym Navy tak:
Obrazek

A potrafi być też tak - Navy prod Uberti:
Obrazek
W nim potrafi się zatrzeć. W pozostałych trwa to znacznie dłużej.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

R0GNAR - próbowałeś? Co wyszło?
Jeśi masz luz na osi, to jedną z metod naprawy jest wstawienie tulejki w bęben. Wymaga to jednak specjalistycznego sprzętu. Drugą - prostrzą metoda jest zakup/wykonanie nowej osi bębna, ale ciut szerszej.
ODPOWIEDZ