Kula z łuską

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Kula z łuską

Post autor: Piotr C2R2 »

Mam pytanie :kolega spotkał na strzelnicy gości z karabinem CP w którym nabój był w komplecie z kartonową "łuską" w której był proch , niebardzo im to chciało odpalać ( z opisu mogł to być sharps ) a że obaj jesteśmy nowicjuszami to chciałbym spytać co to za karabin i dlaczego niechciał działać . Za tydzień będą na strzelnicy więc może im coś podpowiemy bo oni też chyba tak się znają jak my.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Sharps jest bronia raczej kaprysna i trudna w obsludze. Pomoc korespondencyjna raczej nie na wiele sie zda. Na bron.iweb.pl znajdziesz kilometrowe posty o Sharpsach, tu zreszta tez cos pisano.

Nie wiem niestety, kto z Krakowa moglby pomoc.

Z ciekawosci, to kiedy ci goscie maja byc na strzelnicy i na ktorej?
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Piotr C2R2 »

Przyszła środa około 16.oo Pasternik
bushi
Posty: 1
Rejestracja: śr 15.kwie.2009 - 00:00
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: bushi »

Witam,
Jednym z tych gości byłem ja :)
Niestety w następną środę nie mogłem się zjawić, byłem tydzień temu.
I tym razem juz wszystko się udało. Winowajcą okazał się kominek z otworem zbyt małej średnicy, rozwierciłem do 1,5 mm i odpala za każdym razem, wprawdzie na mocnych kapiszonach, nie wiem jak byłoby na standardowych (-> dziekuję kolegom za sugestię że to może być przyczyna ).
Karabin to Sharps firmy Armii Sport cal.45, lufa 32'', gwint 1/20''
Wystrzeliliśmy 25 nabojów bez przeszkód z całkiem niezłą celnością jak na pierwszy raz :) ( z ostatnich 10 strzałów 5 w 10, wszystko w czarnym, większość z podpórki ale błąd strzelca pewnie i tak gra rolę )
Okazało się że pociski kupiłem prawidłowe do tego typu broni, mianowicie
500 grain .459'' prawdopodobnie z kulolejki LEE :
http://tinyurl.com/n3mth8
Niestety miałem ich tylko trochę na próbę i obecnie nie mogę ich kupić, a są prawidłowe jeśli chodzi o średnicę do mojego Sharpsa (0.01'' nadkalibrowe względem kalibru mierzonego w rowkach -> podziękowania dla kolegi Zielonorogi za dużo cennych rad )

Grzegorz
ODPOWIEDZ