Samodzielna budowa pistoletu

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
asan
Posty: 14
Rejestracja: śr 11.lut.2009 - 20:11
Lokalizacja: koluszki
Moja broń:

Post autor: asan »

ob.Lech - widze że jesteś spoko facet z którym mozna żeczowo pogadać bo udzielacz konkretnych odpowiedzi tak jak chcialem. Na iwebie mało pisze bo jest tam duzo ludzi ktorzy wiedzą wszystko lepiej i niech tak zostanie. CP interesuje się od niedawna, wcześniej bardziej zajmowałem się współczesna bronią a raczej róznymi wynalazkami z tym zwiazanymi.

Może masz jakieś dobre fotki mechanizmu spustowego, kurka na papierze milimetrowym lub z jakims donośnikiem wymiarów, jeżeli tak to bedę wdzięczny za ich udostepnienie.
kiedyś jak bylem w pewnym muzeum to widziałem ciekawy karabin (cos w rodzaju szeregowego mechanizmu kurkowego) który odpalał kolejno poszczególne ładunki, czy wiesz moze co to za cudo?

Obrazek

ciekawe jak sobie radzili z oddzieleniem poszczególnych ładunków?
Asan jesteś po prostu śmieszny A i konkurencji się nie boję Nie takiej przynajmniej
No tak jak sie nie ma nic ciekawego do napisania to najlepiej napisać że ktos jest śmieszny - smutne ale prawdziwe.
To o statycznej próbie cisnieniowej to było tak dla jaj, chociaż rzeczywiście moge wykonac próbę cisnieniową praktycznie dowolnego elementu i wystawić LEGALNE papiery z pieczątkami ale kolego Big Bear jesteś jakoś wyjatkowo zacietrzewiony w tej dyskusji i twoja racja zawsze musi być na wierzchu, chociaż nigdy nie napisałem że nie masz racji. jak nie chcesz żebym pisal dalej na tym forum to poprostu daj znać a pójde bawic się do innej piaskownicy.
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

Kula we flejtuchu oddzielała, może dodatkowo jakaś przybitka.

Obrazek

Czterostrzałowa skałkówka Eliss'a-Jennings'a
Awatar użytkownika
ob.Lech
Posty: 67
Rejestracja: ndz 22.lip.2007 - 08:40
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: ob.Lech »

Przykro mi, ale jestem atechniczny i potrzebuję pomocy z obsługą nawet pilnika, więc raczej nie gromadzę rysunków technicznych.
asan pisze:jest tam duzo ludzi ktorzy wiedzą wszystko lepiej
Zdawało mi się, że właśnie szukasz kogoś kto "wie lepiej". :lol:
asan
Posty: 14
Rejestracja: śr 11.lut.2009 - 20:11
Lokalizacja: koluszki
Moja broń:

Post autor: asan »

rzeczywiście szukam kogos kto wie lepiej i podzieli sie swoją wiedzą np: tak jak ty (konkretnie powiedziałeś co można zrobić w CP a czego nie i to mi sie podoba) a nie kogoś komu wydaje się że wie juz wszystko i wypisuje jakieś bzdury o chartowaniu stali w ognisku itp.
dzięki tobie mam zamiar wykonać replikę CP (chociaż wczesniej tego nie planowałem) tzn: kupic lufę a reszte potrzebnych elementów dokupic lub dorobić i poskładać w całość.
w zwiazku z tym jako do bardziej doswiadczonego w CP mam pytanie:
czy taka lufa nadaje się do repliki strzelającej, czy jak wstawie korek to będę musiał iśc do rusznikarza w celu uzyskania jakiegoś papierka że ta lufa to jest replika i nie ja ja wykonałem i ze jest bezpieczna itd.itp.

http://www.allegro.pl/item554527716_lufa_kal_45.html

co do tych zdjęć to chyba mnie nie zrozumiałeś, nie chodziło mi ozdjecia rysunków technicznych czy czegoś w tym stylu, wystarczy że np. weźmiesz dany element, kurek, spręzynę mechanizm napinania połozysz to na papierze milimetrowym lub obok linijki i zrobisz zdjecie - a reszte czyli przeniesienie tego na plik CADowski zalatwią odpowiednie programy.
Maro
Posty: 6
Rejestracja: śr 14.sty.2009 - 18:42
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Moja broń:

Post autor: Maro »

asan pisze:...dzięki tobie mam zamiar wykonać replikę CP (chociaż wczesniej tego nie planowałem) ...
Gratuluję wkładu w rozwój hobby czarnoprochowego, że tak ujmę delikatnie.

A dla kolegi asana proponuję małą inwestycję w książkę Broń kapiszonowa aut. Krzysztofa Rzemka, gdzie znajdziesz rozdział p.t. rekonstrukcja pistoletów pojedynkowych dla amatorów samodzielnego wykonania kopii dekoracyjnych., a tam wszystko co Ciebie interesuje, łącznie z rysunkami technicznymi.
A, i taki drobiazg, autor przestrzega, że na kopię użytkowej trzeba mieć zezwolenie.
Pozdrawiam.
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

Bo książkę napisano i wydano przed wejściem w życie obecnej ustawy
Awatar użytkownika
ob.Lech
Posty: 67
Rejestracja: ndz 22.lip.2007 - 08:40
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: ob.Lech »

Raczej mam w kolekcji broń wojskową, a nie wiem, czy tego rodzaju replikę chcesz zrobić. Z rysunków technicznych zresztą chyba byłbyś bardziej zadowolony. Poszukaj może starych patentów...

To jest lufa karabinowa ARDESY, używana np. w Kentucky i Pennsylvanii tego producenta. Myślę, że dla pistoletu gwint byłby za wolny, ale tu powinni się wypowiedzieć koledzy z większym doświadczeniem i wiadomościami w balistyce.

Trzeba jeszcze wkręcić w nią korek, dołożyć punkty mocowania w łożu (w zależności od wybranego modelu) i zrobić zapał oraz koronę. Trzeba też przygotować montaż przyrządów celowniczych. Ale tu ponownie powinni się wypowiedzieć koledzy, którzy już coś takiego robili.
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

samodzielna budowa pistoletu

Post autor: Piotr C2R2 »

Asan.Robię replikę patriota ,niemam na razie rysunków bo zaczynam dopiero zamek , ale za jakieś 2-3 tygodnie będę miał jak go zrobię . Ja powiększyłem zdjęcie do 1:1 , przerysowałem blachę(niewiem jak się fachowo nazywa) zamka , skorzystałem ze zdjęcia zamka na naszej stronie "Mountain woodsman kentucky czyli wolne hiszpany"i znalazłem wygląd części na stronie http://www.ardesa.com/avancarga/fr/pop_patriot.htm i teraz kombinuję jak to wszystko pomieścić pod nią żeby działało ,potem wezmę się za spust .
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

samodzielna budowa pistoletu

Post autor: Piotr C2R2 »

Asan.Robię replikę patriota ,niemam na razie rysunków bo zaczynam dopiero zamek , ale za jakieś 2-3 tygodnie będę miał jak go zrobię . Ja powiększyłem zdjęcie do 1:1 , przerysowałem blachę(niewiem jak się fachowo nazywa) zamka , skorzystałem ze zdjęcia zamka na naszej stronie "Mountain woodsman kentucky czyli wolne hiszpany"i znalazłem wygląd części na stronie http://www.ardesa.com/avancarga/fr/pop_patriot.htm i teraz kombinuję jak to wszystko pomieścić pod nią żeby działało ,potem wezmę się za spust .
asan
Posty: 14
Rejestracja: śr 11.lut.2009 - 20:11
Lokalizacja: koluszki
Moja broń:

Post autor: asan »

Ja powiększyłem zdjęcie do 1:1
Skąd wziołeś oryginalne (rzeczywiste) wymiary?
asan
Posty: 14
Rejestracja: śr 11.lut.2009 - 20:11
Lokalizacja: koluszki
Moja broń:

Post autor: asan »

A dla kolegi asana proponuję małą inwestycję w książkę Broń kapiszonowa aut. Krzysztofa Rzemka
Już jest u mnie - faktycznie ciekawa pozycja, dzię ki za info o tej książce.

Piotr C2R2 - muślę że też powinieneś ją kupić.
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Piotr C2R2 »

Na Militaria pl są podane wymiary i kolega informatyk powiększył do tych wymiarów i wydrukował zdjęcia z tej właśnie strony.
Awatar użytkownika
wasyl
Posty: 31
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 22:19
Lokalizacja: Gdańsk
Moja broń:

Post autor: wasyl »

Na poczatek poczytajcie i ogladajcie tu:

http://www.feuerwaffen.ch/HTML/HTML-Tan ... /index.htm

duzo ciekawego materialu i wiedzy, wraz z planami

http://www.feuerwaffen.ch/HTML/HTML%20V ... frame.html

ten link juz byl kiedys podawany ale widze, ze strasznie sie meczycie z wymiarowaniem ze zdjec(sic!)
Ostatnio zmieniony ndz 09.maja.2010 - 20:43 przez wasyl, łącznie zmieniany 1 raz.
asan
Posty: 14
Rejestracja: śr 11.lut.2009 - 20:11
Lokalizacja: koluszki
Moja broń:

Post autor: asan »

z czałym szacunkiem dla kolegi WASYLA ale jakos na tyvh linkach nie widzę pistoletu z zamkiem kapiszonowym.
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

No to faktycznie kolega asan ma problemy ze wzrokiem :-D Albo nie wie jak wogóle wygląda zamek kapiszonowy :P Przy takich problemach to nawet autocady i obrabiarki CNC nie pomogą :-P A i trochę szkolenia z języków pewnie by się przydało bo bez tego to problem znaleźć na podanych stronach zamek kapiszonowy :-?

Po namyśle postanowiłem koledze asanowi pomóc nieco jednak :P Po niemiecku perkussionsschloss to zamek kapiszonowy znaczy :-D :-D
ODPOWIEDZ