Samodzielna budowa pistoletu

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Zdjęcia

Post autor: Piotr C2R2 »

Dawno mnie niebyło na forum ale miałem dużo pracy , moja robota z tego powodu posuwa się wolno. Mógłbym dać kilka zdjęć z moich dotychczasowych wyczynów ale niewiem jak można je tu zamieścić.
płk
Posty: 6
Rejestracja: sob 27.mar.2010 - 08:25
Moja broń:

Post autor: płk »

KODEKS KARNY : Art. 263. § 1. Kto bez wymaganego zezwolenia wyrabia broń palną albo amunicję lub nią handluje,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.[/b] I TO WSZYSTKO CO NA TEMAT SAMODZIELNEGO WYROBU BRONI MOŻNA POWIEDZIEĆ !
płk
Posty: 6
Rejestracja: sob 27.mar.2010 - 08:25
Moja broń:

Post autor: płk »

KODEKS KARNY : Art. 263. § 1. Kto bez wymaganego zezwolenia wyrabia broń palną albo amunicję lub nią handluje,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.[/b] I TO WSZYSTKO CO NA TEMAT SAMODZIELNEGO WYROBU BRONI MOŻNA POWIEDZIEĆ !
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

budowa pistoletu

Post autor: Piotr C2R2 »

Witam. Wiem że produkcja broni jest niezgodna z prawem , ale ja po ostrzeżeniach kolegów z forum nie wykonuję pistoletu strzelającego , korek w lufie jest dłuższy tak że zasłania wlot brantki, brantka jest też nieprzewiercona , a i kominek ma tylko ponawiercane otwory z obu stron i niema przelotu. Robię go tylko dla ozdoby na półkę (a tak swoją drogą złożenie pistoletu z kitu jest legalne tylko różnica w tym że lufę wykonał ktoś uprawniony). Do strzelania mam kupionego hawkena i navika , a między czasie zdobyłem wszystkie potrzebne patenty i licencję na strzelanie sportowe. O zamieszczenie zdjęć pytam dlatego że się "odgrażałem " że zrobię i chciałbym to ustrojstwo pokazać pod osąd szacownych kolegów .
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Jak zrobisz to walnij zdjęcia, niestey jak sie wkleja zdjecia na forum to Ci nie podpowiem :(
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Jak będą zdjęcia - chętnie pomogę je tu umieścić.
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Piotr C2R2 »

Mam zdjęcia jak je zamieścić?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Znasz serwisy typu fotosik?
Jak nie to zerknij tu:
www.fotosik.pl
Na wspomnianej stronie (sugeruję by się zarejestrować co pozwala nie tracić wpływu na los zdjęć) umieszczamy zdjęcie zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją.
Po uploadzie otrzymujesz różne linki gotowe do użycia.
Wybierasz np. taką, która jest zatytułowana:
"Zdjęcie 500px na forum" i cały kod przekopiowujesz do posta na forum.
Jeśli sie gdzieś po drodze zgubisz, to daj znać, a pokombinujemy jak to jeszcze lepiej wyjaśnić.
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Piotr C2R2 »

Witam. Coś nie mogę się dogadać z tym fotosikiem ale kilka zdjęć udało mi się zamieścić. Niektóre zdjęcia są marnej jakości bo robione są telefonem , a niektóre za duże i muszę je zmniejszyć bo nie wchodzą.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/24a ... 0ab69.html
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Kopiujesz do forum adres strony ze zdjęciami,a trzeba kopiowac gotowe linki do samego zdjęcia.

Taki kod pozwoli Ci na umieszczenie takiego zdjęcia:

Kod: Zaznacz cały

[img]http://images50.fotosik.pl/620/24a10fa732f4f621gen.jpg[/img]
Obrazek

Następny kod:

Kod: Zaznacz cały

[img]http://images39.fotosik.pl/614/72018394aabf16afgen.jpg[/img]
da:
Obrazek
itd

Pody otrzymasz naciskająć polecenie: "pobierz pozostałe kody" lub coś w tym stylu
Można też wskazać Twoją galerię co pozwoli zainteresowanym, zobaczyć postęp prac:-):
http://navik.fotosik.pl/zdjecia/1.html
cherub
Posty: 1
Rejestracja: sob 22.paź.2011 - 18:08
Moja broń:

Post autor: cherub »

Witam
Od jakiegoś czasu bawię się pirotechniką, z prochem czarnym nieraz się zetknąłem ale raczej wykorzystywałem go głównie do robinie petardek. Dopiero niedawno zainteresowałem się strzelanie z jakiejś broni.
Jak napisał Lech, nielegalne jest "niebezpieczne dla życia lub zdrowia urządzenie, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, jest zdolne do wystrzelenia pocisku lub substancji z lufy albo z elementu zastępującego lufę, a przez to do rażenia celów na odległość"
Czy w związku z tym nielegalne jest posiadanie zamkniętej z 1 strony metalowej rurki z otworem na lont przymocowanej do kawałka deski?? Bo tylko czymś takim się bawię, nie mam zamiaru z tego strzelać kulkami bo celność zerowa, raczej o huk chodzi (co nie zmienia faktu, że strzelać się tym da). Może mi ktoś wytłumaczyć, od którego momentu można takie coś nazwać bronią? Bo chyba nikt mi nie powie, że nie wolno mieć chociażby takiej rury z ogrodzenia z otworem od zamkniętej strony.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

To co opisujesz zwie się hakownicą. Jest legalne jeśli przyjąć, że lufę wykonał rusznikarz. Pamiętaj jednak, że to coś spełnia definicję broni palnej, a więc możesz z tego strzelać wyłącznie na oficjalnej strzelnicy. poza nią taki strzał może kosztować odsiadkę, choć przy okazji różnych inscenizacji strzela się z różnej broni w miejscach publicznych, lecz tylko "ślepakami" i przy odpowiednim nadzorze "teatru działań".
ODPOWIEDZ