Luźny klin lufy

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Luźny klin lufy

Post autor: MaciekP »

Klin lufy w pistolecie ChM mi się poluzował i wypada w każdej pozycji. Póki co zrobiłem podkładkę z płaskiej metalowej spinki do włosów mojej żony i jest dobrze. Ale to partanina. Może by tak go młoteczkiem lekko skrzywić? Boję się jednak, że będzie ocierał o lufę. Co radzicie?
Lemoniadowy Joe
Posty: 4
Rejestracja: ndz 18.lis.2007 - 20:19
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Lemoniadowy Joe »

Można owinąć cienkim drutem miedzianym dolną ściankę ucha przy lufie, przez które przechodzi klin...
mevatron
Posty: 8
Rejestracja: pn 11.gru.2006 - 16:26
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Moja broń:

Post autor: mevatron »

Rusznikarze maja na to wiele sposobow z czego 3 dostepne od reki.
- rzeczywiscie mozna lekko wygiac klin pukajac (najlepiej miedzianym) mlotkiem. po czym klinowac lufe wybrzuszeniem do dolu.
- jesli klin nie jest jednolity tylko z nacieciem w srodku, to mozna rozpecznic go wbijajac w szczeline cos klinowego. Najpierw trzeba sprawdzic na wyjetej lufie czy szerokosc tego uszka (underlug) nie jest zbyt duza. Wtedy ta metoda mija sie z celem.
- Mozna takze uderzajac lekko w to uszko wgiac je w kierunku lufy.
Jesli zadna z metod nie sprawdzi sie trzeba dokupic lub dorobic klin nadwymiarowy.
Acha - jeszcze jedno. Upewnij sie czy te owalne okucia na lozu prowadzace klin nie sa przypadkiem poluzowane. Jesli tak, to przykrec mocno dajac ciut nadwymiarowe sruby. Bez sztywnych okuc zaden, nawet najlepiej spasowany klin nie pomoze.
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Najbardziej mnie przekonuje sposób pierwszy. Zrobię, jak mi się prowizorka ze spinką znudzi. Dziękuję.
ODPOWIEDZ