Smith twardy spust

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
szprott
Moja broń:

Smith twardy spust

Post autor: szprott » pn 03.paź.2016 - 19:07

Witam właśnie zakupiłem nowy karabin Smitha firmy Pietta niestety okazało się ze ma fabrycznie bardzo twardy spust który psuje całą radość z zakupu i strzelania:) Nie wiem czy to tylko wina mojego egzemplarza czy porostu Smith tak ma .
Może ktoś z kolegów poleciłby dobrego rusznikarza w okolicach Opola który poprawiłby ten nieszczęsny spust.

Jasiek
Moja broń: Remington 1858 New Army Target .44

Re: Smith twardy spust

Post autor: Jasiek » śr 08.sie.2018 - 10:22

Dla wszystkich którzy planują zmiękczenie spustu w karabinie Smith przekazuję informację, że po tym zabiegu sprężyna spustu na tyle lekko przylega do orzecha, że przy przechyleniu broni i lekkim wstrząsie spada z osi.
Można mieć niemiłą niespodziankę na strzelnicy w postaci nieblokującego się kurka i koniecznością rozkręcenia komory spustu by założyć sprężynę.
Aby tego uniknąć polecam rozwiązanie które zastosowałem. Potrzebujemy kawałek blistra po jakiejś kapsułce witaminowej, średniego rozmiaru.
W komorze spustu jest dość miejsca by kapsułka się zmieściła i uniemożliwiła zejście sprężyny z osi. Kapsułkę przyklejamy klejem metalowym i tym samym klejem ja wypełniamy. Na zdjęciach umieściłem lokalizację kapsułki w komorze i moją już przyklejona i wypełnioną.
Pasuje jak ulał.
Dodatkowo wspomnę, że zmiękczyć spust warto, to zupełnie inna zabawa przy miękkim (odwrotnie do seksu).
Pozdrawiam
Załączniki
20180806_230551.jpg

Jasiek
Moja broń: Remington 1858 New Army Target .44

Re: Smith twardy spust

Post autor: Jasiek » śr 08.sie.2018 - 10:24

I jeszcze zdjęcie przyklejonej, dopasowanej kapsułki.
Załączniki
20180806_230632.jpg

ODPOWIEDZ