Przyspiesznik - colt , remongton

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Odpowiedz
Awatar użytkownika
MicromaX
Kontaktowanie:

Przyspiesznik - colt , remongton

Post autor: MicromaX » ndz 19.mar.2017 - 22:24

Tak sie zastanawiam , moze ktos wykonuje, lub chociaz jest w stanie podpowiedziec jak poprawic spust? o ile w remingtonie mam spust ktory potrzebuje okolo 6mm aby odpalic, to w colcie jedyne co mi sie udalo uzyskac to okolo 3mm. po sobotnich zawodach widze ze bardzo ciezko poprawic wyniki z twardym spustem powodujacym drganie broni przy strzelaniu.

a moze trzeba odpuscic i kupic cos "drozszego" ?

Biker

Re: Przyspiesznik - colt , remongton

Post autor: Biker » pn 20.mar.2017 - 09:15

Ja też bym się przypiął do tego tematu. Mam Remingtona z bardzo lekkim spustem i z niego wyniki mam znośne. Za to Colt 1860 Army (z którego bardzo lubię strzelać) ma spust bardzo twardy. Niby jest w miarę krótki ale dosyć twardy i zrywam wszystkie strzały siejąc po całej tarczy aż wstyd. Może ktoś by podpowiedział jak się zabrać do zmiękczenia spustu - tzn gdzie go tam podpolerować i jak. Miałem kiedyś innego Colta Army - tamten miał spust leciutki i strzelało się z niego znaczne lepiej. To mnie podkusiło żeby kupić "stare Hege".

rusznik
VIP

Post autor: rusznik » śr 22.mar.2017 - 09:59

Drodzy koledzy tak dla jasnosci sprawy tylko wyczynowe modele broni cp maja spusty fabrycznie wyregulowane=dopracowane do strzelectwa sportowego czyli plynny nacisk na spust mniejszy niz 1kg...za to sie miedzyinnymi placi przy zakupie takich modeli Match'owych.

Jesli ktos ma wyraznie zatwardy spust w broni krotkiej to spust wymagajacy nacisku powyzej 1,5kg to trzeba to ZTUNINGOWAC czyli wybrac sie do rusznikarza ktory ma o tym zagadnieniu pojecie czli NIEMOZE to byc facecik od lunetek mysliwskich lub poprosic jakiegos kolege co ma w tej kwesti wiedze i umiejetnosci rusznikarskie...
Natomiast calkowicie odradzam poczatkujacym amatorom pilowanie mechanizmow gdyz tylko mozecie sobie zrobic ''kuku'' i bedzie trzeba kupowac nowe podzespoly mechnizmow broni.
W modelach rewolwerow tarczowych spust ma sile oporu okolo 0,7 kg i ma to niebagatelny wplyw na celnosc strzelania z takiej broni...

Awatar użytkownika
MicromaX
Kontaktowanie:

Post autor: MicromaX » śr 22.mar.2017 - 23:18

ciezko na takim "betonie" o powtarzalne wyniki. ktos moze wie gdzie sie udac na slasku z takim problemem?

ewentualnie co kupic ?

rusznik
VIP

Post autor: rusznik » ndz 26.mar.2017 - 13:37

Kolego MicromaX z tego co pamietam z ostatnich zawodow w Jaworznie to strzelasz z Colta Navy M 1861 lub Colta Army M 1860...jesli to jakas sensowna sztuka to warto ja ztunigowac...mozesz tego ''cudu'' dokonac w moim warsztacie trzeba sie tylko skontaktowac i umowic na wizyte.
Mozesz tez cos lepszego kupic praktycznie kazdy Tarczowy/Shooter/ Match model rewolweru powinien byc z fabrycznie ztuningowanym mechanizmem spustowym...lecz tu ceny za taka bron sa od 2 do 4 razy wieksze niz standart...

Awatar użytkownika
MicromaX
Kontaktowanie:

Post autor: MicromaX » ndz 26.mar.2017 - 23:05

tak, strzelam z 1862 navy, jest sensowna bo jako jedyny lezy mi w dloni jak zaden inny :-) chetnie zostawie pare PLN`ow aby zaczal ze mna wspolpracowac. reszte na pw.

Awatar użytkownika
MicromaX
Kontaktowanie:

Post autor: MicromaX » sob 06.maja.2017 - 21:40

Po dzisiejszych zawodach musze skromnie wspomnieć , że mój wynik (90Pkt na 25m) jest zasługą odpowiedniego potraktowania mojego prawie 40 letniego colta przez kolege Rusznik. Nie był bym w stanie tego osiągnąć bez jego poprawek. Za co dziekuje jeszcze raz.

Odpowiedz