co to jest iglicówka

Awatar użytkownika
arend
Posty: 62
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 17:16
Lokalizacja: opodal wawy
Moja broń:

co to jest iglicówka

Post autor: arend »

wypowiedż człowieka mającego siię za znawcę (fakt że znalezione na forum dotyczącego asg)
System Iglicowy jest to system przeładowywania wynaleziony przez Pana Mausera jak zrobił swojego fikuśnego kar98k. Polega on na przeładowywaniu za pomocą dźwigni, która wygląda tak samo jak w replikach karabinów snajperskich ASG, więc myślę, że jest to ten sam system
Leeb@n
Posty: 35
Rejestracja: śr 02.sty.2008 - 17:55
Lokalizacja: Ciechanów/Bydgoszcz
Moja broń:

Post autor: Leeb@n »

o je..ane - dobij mnie. :-D
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Tak.. a napęd elektryczny tłoka w ASG to to samo jak w "broni maszynowej" bo i magazynek jest i szybko strzela :-D
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Napęd elektryczny to AEG a napęd gazem (green gas) to ASG.Ot takie drobne różnice :P Jak już się śmiać to przynajmniej wiedzieć z czego,bo inaczej to też trochę śmieszno wychodzi :-P
Awatar użytkownika
argo
Posty: 11
Rejestracja: śr 05.gru.2007 - 10:43
Lokalizacja: Podbeskidzie
Moja broń:

Post autor: argo »

System Iglicowy jest to system przeładowywania wynaleziony przez Pana Mausera jak zrobił swojego fikuśnego kar98k. Polega on na przeładowywaniu za pomocą dźwigni, która wygląda tak samo jak w replikach karabinów snajperskich ASG, więc myślę, że jest to ten sam system

............ zwłaszcza ze Pan Mauser opracowal jedynie system znany od jego nazwiska jako mauser 98, natomiast gdy powstawala i wchodzila na wyposazenie wermachtu modyfikacja mausera 98 pod nazwa "Karabiner 98K", ktory nota bene powstal rowniez w wyniku badan czeskiego VZ 24 i polskiego wz 29 ..... to ów pan lezal po trawnikiem od jakichs dobrych 20 kilku lat 8)
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Argo wiesz że gdzieś dzwonią ale nie za bardzo wiesz gdzie.Zawsze lepiej najpierw trochę poczytać niż pisać głupoty :-P

Tutaj jest całkiem nieźle opisana historia karabinu wz.98 http://www.mauser98k.internetdsl.pl/hist98k.html
Awatar użytkownika
argo
Posty: 11
Rejestracja: śr 05.gru.2007 - 10:43
Lokalizacja: Podbeskidzie
Moja broń:

Post autor: argo »

Big Bear pisze:Argo wiesz że gdzieś dzwonią ale nie za bardzo wiesz gdzie.Zawsze lepiej najpierw trochę poczytać niż pisać głupoty :-P

Tutaj jest całkiem nieźle opisana historia karabinu wz.98 http://www.mauser98k.internetdsl.pl/hist98k.html
Misiu sympatyczny przeczytaj sobie moze najpierw text jaki zapodales pod owym linkiem a potem dopiero zarzucaj komus pisanie glupot, :-? 98K powstal w latach trzydziestych i zostal przyjety jako standardowy karabinek wermachtu a byl modyfikacja pierwotnej wersji 98
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

,,powstal rowniez w wyniku badan czeskiego VZ 24 i polskiego wz 29'' - to też tam pisze tylko doczytać się tego nie można :-D A raczej coś odwrotnego jak już :P
Awatar użytkownika
argo
Posty: 11
Rejestracja: śr 05.gru.2007 - 10:43
Lokalizacja: Podbeskidzie
Moja broń:

Post autor: argo »

Cytat z linka
Jako podstawową broń hitlerowskiego Wehrmachtu przyjęto w 1935 roku udoskonalony model Mauser 98a, nazywany od tej pory modelem 98k „kurz”, czyli po prostu zwany krótkim wz.98. Projekt karabinka wz.98k bazował na czeskim wz.24 oraz polskim wz.29. Wykorzystano najlepsze rozwiązania do stworzenia najbardziej uniwersalnego karabinka, zdolnego konkurować z każdym innym w tamtych czasach.
..... znam dobrego okuliste ... chcesz adres ?
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

W dwudziestoleciu międzywojennym pojawiły się nowe modyfikacje wz.98. Między innymi czeski karabin wz.24 o całkowitej długości 1100mm, który zastąpił wcześniej produkowany wz. 1898/22. Warto także wspomnieć o modelach wz. 12/33 kalibru 7mm i długości 1066mm; wz 16/33 kalibru 7,92 i długości 995mm. Oraz bardzo ciekawy model K33/40 kalibru 7,92mm o długości całkowitej jedynie 967mm!
W Polsce produkuje się wz.98 od 1922 roku, aż w 1929 pojawia się polska wersja karabinka, podobna do niemieckiego 98a jednak oznaczona symbolem wz.29. W roku 36 ponownie rozpoczyna się produkcja długiego Mausera 98 oznaczonego 98a (proszę zauważyć, że od 1920 roku taką nazwę nosił niemiecki skrócony Mauser), ze zmienionym celownikiem.


Wychodzi że najpierw czesi i polacy skopiowali wz.98 a potem mauser skopiował swoje kopie :P Bo z tego co powyżej to raczej jasno wynika że ani my ani czesi nic nowego nie wymyśliliśmy tylko zerżnęliśmy patent mausera.Tak samo zresztą jak ruskie z mosinem - zerżnęli z naganta :-D
nosu
Posty: 17
Rejestracja: czw 01.lis.2007 - 09:15
Moja broń:

Post autor: nosu »

O ile dobrze pamiętam, to dostalismy fabryke broni w Gdańsku w ramach odszkodowania za l WŚ. Czyli to była kontynuacja produkcji 8)
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Gdzie Gdańsk a gdzie Radom :? Poza tym w Gdańsku 98 chyba nawet nie był produkowany.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Big Bear pisze:Gdzie Gdańsk a gdzie Radom :? Poza tym w Gdańsku 98 chyba nawet nie był produkowany.

ano był produkowany i miał dodatkowe oznaczenie ""Danzig "
to tak na marginesie....
please see photo:
Obrazek
tak więc WIELKI Misiu "googlarke wystarczy włączyć... to co Ty radzisz każdemu


Mirek
Ostatnio zmieniony sob 23.sie.2008 - 20:20 przez mkl1, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

Czy w końcu doczekam się jakiejś pobudzającej do śmiechu pointy? Wszak to kącik humoru a ostatnie zapisy w poważnej części zniechęcają do uczestnictwa w forum.
Przyszedł czarnoprochowiec z babą do doktora...
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

andree pisze: Przyszedł czarnoprochowiec z babą do doktora...
a ona na PROCHU :-?
ODPOWIEDZ