Praska

Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Praska

Post autor: Ptaku_1 »

Jaka praskę polecacie? Na allegro i OLX jest parę modeli dostępnych, może ktoś rzuci jakiegoś linka do sprawdzonej praski. Czy np te z OLX https://www.olx.pl/oferta/praska-do-beb ... 2;promoted nie odbiegają od tych z allegro (najtańsza tam to 100zł)
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Praska

Post autor: RedGuy »

Wydaje mi się że nie ma w czym przebierać bo w granicach 150zł wszystkie działają a tej samej zasadzie a i z podobnych materiałów są wykonane więc jedynym kryterium wyboru będzie cena. Może ta?
https://www.militaria.pl/wild_holsters/ ... p79840.xml
Pasuje pod dwa kalibry.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 44
Rejestracja: wt 03.kwie.2018 - 12:41
Lokalizacja: Podlasie
Moja broń:

Re: Praska

Post autor: Andersh »

Ptaku_1 pisze: wt 27.mar.2018 - 11:55 z allegro (najtańsza tam to 100zł)
Ta masz na mysli? Wyglada chyba dobrze?! Do tego kaliber .36 i .44
Załączniki
Screenshot_2018-04-10-19-12-19.png
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Praska

Post autor: Ptaku_1 »

Dokładnie tą, przy okazji u tego sprzedawcy są najtańsze kluczyki. Właściwie to już tylko praska i kluczyk do kupienia mi zostały. Resztę już kupiłem a dziś nawet cześć z gratów do mnie dojechała.
Awatar użytkownika
te_be
Posty: 6
Rejestracja: czw 22.mar.2018 - 08:41
Lokalizacja: okolice Krakowa
Moja broń:

Re: Praska

Post autor: te_be »

Kupiłem tę praskę i zauważyłem jedną wadę - krótka podstawa powoduje, że całość ma tendencję do podnoszenia się - nie dyskwalifikuje to jednak produktu (nawet nie wiem czy inne pozbawione są tej niedogodności).
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Praska

Post autor: Ptaku_1 »

Skusiłem się na tą praskę z allegro za 100 zł, zdecydowała o tym cena oraz to ze u tego samego sprzedawcy można w miarę tanio nabyć kluczyki. Co prawda na OLX są tańsze praski ale one maja bardzo cienką podstawę i jakoś mi to nie pasowało.

Tak na szybko. Praska ma solidny kawał aluminium na podstawę, w komplecie dostajemy dwie osie bębna jedna grubsza (matowa) druga cieńsza (polerowana) ta grubsza idealnie pasuje do Remingtona ta cieńsza nie wiem do jakiego modelu jest. Tu przy okazji jedna wada do modelów Army czy Navy od Colta to nie będzie fajny wybór bo tam jest oś dużo grubsza i będą luzy. Na plus to że osie są w innym wykończeniu (mat i polerka) tak wiec z daleka możemy rozpoznać która nas interesuje.

Obrazek
Obrazek

Tłoki tez dostajemy dwa ,44 i ,36 ten o cal ,44 jest ładnie dopasowany pozostawia minimalny luz tak aby nie porysować bębna. Następna wada aby zmienić tłok potrzebny będzie mały imbus którego nie ma w zestawie.

Obrazek
Obrazek

Całość wygląda tak

Obrazek

Przy okazji kupiłem tez kluczyk, przyzwoicie wykonany ładnie dopasowany do kominków.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Praska

Post autor: Zurek »

Też mam tą praskę, tylko z wytłoczoną głową byka. Jak za 100pln warto. Do colta trzeba tuleję dorobić i będzie ok.
ODPOWIEDZ