STOJAK do obsługi rewolweru (stand, ranch)

Awatar użytkownika
Wilhelm1973
Posty: 3
Rejestracja: śr 23.lis.2016 - 14:21
Moja broń:

STOJAK do obsługi rewolweru (stand, ranch)

Post autor: Wilhelm1973 »

Bracia Rzymianie!
przy okazji przeglądania internetów pod kątem różnych wzorów i "patentów" na ergonomiczny stojak ułatwiający obsługę rewolwerów odprzodowych, znalazłem tego trochę.
Nie są to niestety rysunki techniczne lecz zdjęcia, ale jest to zawsze inspiracja dla rozpoczęcia własnej "rzeźby" (bo o dziwo rynek sprzedaży takiego akcesorium jest skromniutki).
Jeśli ktoś z Was ma jakieś sugestie wynikające z własnych praktycznych doświadczeń (a nie "wydajemisiów), to chętnie poczytamy :)
Pozdrawiam dużo dymu życząc
Załączniki
5d200c7529694548med.jpg
d481f841389d3fd0med.jpg
0005_filtered.jpg
ls5.jpg
P1090997_zps1a50d8bd.jpg
1031942_01_revolver_and_pistol_loading_di_640.jpg
784675.jpg
35c153f1eeb24b95bf77fef1f50193d3.jpg
de3720d937bb1ee88f9075b565871380.jpg
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: STOJAK do obsługi rewolweru (stand, ranch)

Post autor: Stefanek »

No to z własnych doświadczeń... Do pistoletu OK. Kiedy potrzeba użyć dwóch rąk już po wsypaniu prochu do lufy. Ale w przypadku remika prasa do ładowania bębnów załatwia sprawę. Nic więcej nie trzeba.
Wzruszył mnie szczególnie ten przedostatni stojak z miejscem na sześć kul. To znaczy, że mam najpierw przełożyć sześć kul z woreczka na stojak i dopiero potem je ładować. Że niby ładowanie bezpośrednio z woreczka jest mniej "ergonomiczne"? No... nie jestem przekonany.
IMHO przerost formy nad treścią. Szczególnie numer 2. (zdjęcie nr 3.). Mam to dźwigać ze sobą na strzelnicę?
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: STOJAK do obsługi rewolweru (stand, ranch)

Post autor: Biker »

Jak ktoś się zjawia z takimi akcesoriami na strzelnicy to mus wystrzelać >90 pkt. Bo inaczej obciach ;)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: STOJAK do obsługi rewolweru (stand, ranch)

Post autor: slaw29 »

Panowie Strzelanie do tarczy to radocha . Jak komuś stojak sprawia frajdę to czemu z niego rezygnować :brawo: Bez względu na ilość punktów :-P
Jak jeszcze strzelec sam sobie takie gadżety tworzy to już zabawa całą gębą .

Podziwiam ludzi na strzelnicy którzy mają porządek na stolikach i takie gadżety - wszak strzelectwo to nie tylko strzelanie a cała otoczka wokół tego i rozmowy z kolegami :ok:
Jak dla mnie ten z miejscami na kulki , obok miejsca na kulki powinno być miejsce na 6 fiolek z prochem i 6 na kaszę . Po załadowaniu wiadomo że przynajmniej człowiek podwójnej dawki prochu nie wsypał . A spieszyć się nie ma gdzie na strzelnicy wszak się człowiek urywa od zrzędnej kobity i zbiera sił na cały nadchodzący tydzień :-D
ODPOWIEDZ