Gdzie strzelać we Wrocławiu

Awatar użytkownika
jezior
Posty: 4
Rejestracja: śr 08.kwie.2020 - 18:11
Moja broń: Remington 1858 New Army .44 8" Inox Uberti

Gdzie strzelać we Wrocławiu

Post autor: jezior »

Czy jest jakaś strzelnica na której można postrzelać z rewolweru CP?

Próbowałem szukać informacji na stronach internetowych, ale bez skutku.
Jedyna informacja godna odnotowania to strzelnica Bractwa Kurkowego, ale żeby tam postrzelać trzeba być członkiem bractwa...

Jest jakieś miejsce we Wrocławiu albo okolicach?
Awatar użytkownika
jezior
Posty: 4
Rejestracja: śr 08.kwie.2020 - 18:11
Moja broń: Remington 1858 New Army .44 8" Inox Uberti

Re: Gdzie strzelać we Wrocławiu

Post autor: jezior »

Ani widu ani słychu... jak coś znajdę to dam znać.
Awatar użytkownika
jezior
Posty: 4
Rejestracja: śr 08.kwie.2020 - 18:11
Moja broń: Remington 1858 New Army .44 8" Inox Uberti

Re: Gdzie strzelać we Wrocławiu

Post autor: jezior »

Dobra, wpadłem na trop:

Jedno miejsce wspominane na forach to Stadion Olimpijski -
https://gdziestrzelac.eu/strzelnica-stadion-olimpijski/

Dobra mapka do szukania:
https://gdziestrzelac.eu/mapa-strzelnic/

Obiecującym miejscem wydaje się być Strzelnica Ratowice, Odrzańska 42, 55-003 Ratowice (35min samochodem od Wrocławia)
https://strzelnica-ratowice.pl/

Dwa stowarzyszenia:
https://strzelcy-wroc.pl/
http://www.strzelcy.wroclaw.pl/strzelnice/ <-- tu znalazłem strzelnice, na których możliwe jest CP:
  • - Strzelnica Sportowo Rekreacyjna – Dobroszycka Grupa Strzelecka, Działka 534, 56-410 Łuczyna (FB)
    - Strzelnica Wołów - FB
nieogolony
Posty: 1
Rejestracja: pt 01.maja.2020 - 22:39
Moja broń: brak

Re: Gdzie strzelać we Wrocławiu

Post autor: nieogolony »

Strzelałeś już gdzieś? Szukam rewolweru, a jak już kupię to będę potrzebował miejsca do postrzelania, a najchętniej również towarzystwa.
Awatar użytkownika
jezior
Posty: 4
Rejestracja: śr 08.kwie.2020 - 18:11
Moja broń: Remington 1858 New Army .44 8" Inox Uberti

Re: Gdzie strzelać we Wrocławiu

Post autor: jezior »

Jeszcze nie strzelałem - zdam relację jak już sprawdzę jakąś miejscówkę.
Awatar użytkownika
Roland
Posty: 54
Rejestracja: wt 20.mar.2018 - 22:44
Moja broń: brak

Re: Gdzie strzelać we Wrocławiu

Post autor: Roland »

Z powodow zawodowych czesto ostatnio bywam we Wroclawiu. Wiec i ja bym sie chetnie gdzies na strzelnice wybral
:piwo:
Emhyrek
Posty: 4
Rejestracja: czw 10.gru.2020 - 02:18
Moja broń: brak

Re: Gdzie strzelać we Wrocławiu

Post autor: Emhyrek »

Witam.
Też rozglądam się za CP, ale wpierw chciałbym zobaczyć jakiś rewolwer w akcji. Jak by ktoś gdzieś jechał postrzelać, prosił bym o info jeśli będzie możliwość dołączenia się i zobaczenia jak to wygląda na żywo.
OJakub
Posty: 2
Rejestracja: pn 01.mar.2021 - 08:34
Moja broń: Remington New Model Army

Re: Gdzie strzelać we Wrocławiu

Post autor: OJakub »

Cześć, chciałbym się przywitać jako świeży użytkownik forum i jeszcze czekający na swój debiut na strzelnicy posiadacz 8 calowego Remingtona firmy Uberti. Jestem z Wrocławia i na ten moment według mojej wiedzy nie ma w moim mieście żadnego miejsca akceptującego broń CP oprócz Bractwa Kurkowego, do którego aktualnie w dobie pandemii mogą próbować dołączyć tylko osoby z licencją zawodniczą PZSS (swoją drogą jestem na początkowym etapie działań dążących do jej zdobycia) - w przyszłości na pewno się do nich zgłoszę. Poza tym, w okolicy wiem, że Wołów bądź Brzeg Dolny są otwarci na CP oraz strzelnice w Wałbrzychu i w Tuszynie koło Dzierżoniowa (tej drugiej nie ma na mapie gdziestrzelac.eu, a ponoć bardzo fajna). W każdym razie melduję się jako osoba z Wrocławia chętna na wspólne strzelania - ze względu na brak miejsc w samym Wrocławiu, w grę wchodzą raczej tylko wyjazdy samochodowe w tym momencie.
Tomek91
Posty: 1
Rejestracja: sob 08.maja.2021 - 10:08
Moja broń:

Re: Gdzie strzelać we Wrocławiu

Post autor: Tomek91 »

Witam wszystkich. Jestem nowy tutaj.

Tomek

Czy coś się zmieniło we Wrocławiu i są jakieś miejsca gdzie spokojnie można postrzelać z wiatrówki?
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Gdzie strzelać we Wrocławiu

Post autor: szczupi26 »

Cześć. Jestem z okolic Wrocławia. Od rozpoczęcia przygody z czarnym prochem strzelam weekendowo na strzelnicy w Wołowie. Bardzo ładny obiekt, świetni prowadzący, polecam w ciemno, przed przyjazdem należy się umówić bo obłożenie mają bardzo duże ale jak tylko jest miejsce zawsze zapiszą. :brawo:
Awatar użytkownika
Sztywny
Posty: 12
Rejestracja: pt 21.sty.2022 - 00:53
Moja broń: Remington 1858 8" .44 HEGE-Uberti

Re: Gdzie strzelać we Wrocławiu

Post autor: Sztywny »

szczupi26 pisze: śr 12.sty.2022 - 16:01 Cześć. Jestem z okolic Wrocławia. Od rozpoczęcia przygody z czarnym prochem strzelam weekendowo na strzelnicy w Wołowie. Bardzo ładny obiekt, świetni prowadzący, polecam w ciemno, przed przyjazdem należy się umówić bo obłożenie mają bardzo duże ale jak tylko jest miejsce zawsze zapiszą. :brawo:
Odkopuje :P Też jestem z Wrocławia, ostatnio pisałem do kilku strzelnic czy wgl obsługują ludzi z CP i miałem 2 faworytów.
1. Ratowice
2. Strzelnica Legion w Wołowie

Z Ratowic mi odpisali kilka dni temu że zamknięta do odwołania ( zgaduje że Covid i zima ).

A strzelnica Legion nie odpisała wcale. Ani czy dostępna dla CP, ani z cenami.. Gdzieś wyczytałem że od pn - pt przyjmują głównie służby i dla szaraczka zostają weekendy. Wie ktoś coś więcej jak z cenami, rezerwacjami, czy można z marszu ot tak na jednej i drugiej strzelnicy ? Dzięki za odp.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Gdzie strzelać we Wrocławiu

Post autor: szczupi26 »

Spieszę z wyjaśnieniem bo od roku to jedyne miejsce gdzie strzelam.
Legion w Wołowie, w tygodniu nie ma szans, trenują wszelkiego rodzaju służby z Wrocławia, Wołowa (zakład karny) i inne.
Strzelanie rekreacyjne CP (żadnych problemów)/nitro tylko sobota lub niedziela od 9 rano (w zależności od obłożenia i ustalonej godziny pod warunkiem że nie ma wcześniej zaplanowanych zawodów/eventów).
Cena 25zł/h, instruktor prowadzący (świetni ludzie, lubią rozmawiać i słuchać, wielu fajnych i ciekawych rzeczy można się dowiedzieć) na miejscu (bez dopłat). We własnym zakresie najlepiej zorganizować tarcze i taker (wiadomo).
Telefon 508 289 108 P. Krzysztof (oficjalny kontakt podany również na stronie strzelnicy na FB) - najlepiej dzwonić w środy między południem a 14 godziną.
@Sztywny, jeśli planujesz wizytę w przyszły weekend możemy umówić się wspólnie (zazwyczaj rezerwuję sobie ok 2h na wypad)
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Gdzie strzelać we Wrocławiu

Post autor: szczupi26 »

Jutro od 9 do 11 strzelam na legionie w Wołowie, jeżeli ktoś jest chętny na wspólne dymienie dzwonić do p. Krzysztofa 508289108 (numer oficjalnie podany jako kontaktowy na fc stronie strzelnicy)
OJakub
Posty: 2
Rejestracja: pn 01.mar.2021 - 08:34
Moja broń: Remington New Model Army

Re: Gdzie strzelać we Wrocławiu

Post autor: OJakub »

Cześć wszystkim.
We Wrocławiu można strzelać z CP na strzelnicy LOK przy ulicy Skwierzyńskiej (ale trzeba być w jednym z klubów, które tam strzelają - np. w LOK PIK - polecam wygooglować) - innego miejca w tym momencie nie ma w samym mieście.
LOK PIK strzela co drugi tydzień z broni palniej na ww. strzelnicy i w każde wtorki i czwartki przy Świdnickiej z wiatrówek (strzelnica LOK z osią 10 metrów - strzelanie typowo matchowe) - to w odpowiedzi na pytanie o spokojne strzelanie z wiatrówki we Wrocławiu.
Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Gdzie strzelać we Wrocławiu

Post autor: szczupi26 »

Wielkie dzięki za informację :piwo:
ODPOWIEDZ