Trójmiasto i okolice

Andres3ct
Posty: 1
Rejestracja: wt 11.wrz.2018 - 18:17
Moja broń: Remik 44

Trójmiasto i okolice

Post autor: Andres3ct »

Witam
Czy są tu doświadczeni w CP koledzy z Trójmiasta i okolic?
Pozdrawiam
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Flash »

ukrywają się, ale są.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

Co kolega chciałby wiedzieć? Najprawdopodobniej jutro będę strzelał po 16 na Jaśkowej.
lukasz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 17.mar.2019 - 19:21
Moja broń: brak

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: lukasz »

Witam Panowie,
Nie chcę tworzyć nowego wątku, dlatego odświeżam. Właśnie przyszedł do mnie mój pierwszy CP. Czy jest może ktoś z okolic, kto mógłby wprowadzić mnie w tajniki od strony praktycznej? :) Umówić się na strzelanko i pokazać podstawy?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

Często strzelam na Jaśkowej dolinie. Często tzn. w piątki od ok 11 gdy mam parcie na tarczę. W pozostałe dnie kończę o 16 i 17 więc już zbyt późno. W soboty strzelnica jest nieczynna. Jaki sprzęt posiadasz i czy samą broń czy z dodatkami: pociski, kule, łatki, kokila itp. ?
lukasz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 17.mar.2019 - 19:21
Moja broń: brak

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: lukasz »

Urwę się wtedy w jeden z piątków wcześniej z roboty ;) Albo jakieś L4...
Mam Remika .44 Pietta 1858. Do tego nieco przyborów: klucz do kominków, kule, kapiszony, smar do komór, mały zestaw do czyszczenia. Na proch i przybitki właśnie poluję. Czy o coś jeszcze powinienem zadbać?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

Proch to do kolegi forumowego - Mazi. Skoro masz Remika to przydałaby się praska do ładowania kul. Pobojczyk te modele mają słabiutki - bywa, że wyłamuje się. Jako przybitka sprawdza się kaszka manna. Ja mam colty New Army 1860, Navy 1858 i długi 12 calowy. ale najczęściej strzelam z długiej broni. Piątek po jutrze odpada bo mam szkolenie do 16
lukasz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 17.mar.2019 - 19:21
Moja broń: brak

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: lukasz »

Ok, rozmawiałem już z Mazi. Zamówię wtedy jeszcze praskę do ładowania, i jak przyjdzie to możemy się ugadać
miko
Posty: 3
Rejestracja: pt 13.mar.2020 - 22:30
Moja broń: brak

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: miko »

Cześć Wszystkim!
Podłączam się do tematu. Planuję ktoś jakieś strzelanie w okolicy trójmiasta w najbliższym czasie?
Mam patent ale szukam kogoś, kto wprowadziłby mnie w temat CP.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

Co tydzień w piątki strzelam z kolegą na Jaśkowej. Ale jak wiemy w ciągu najbliższych 2 tyg. mogą być problemy. A co posiadasz z CP? strzelam z długich, pistoletów i rewolwerów.
kargull007
Posty: 2
Rejestracja: wt 07.kwie.2020 - 20:51
Moja broń: brak

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: kargull007 »

Witam, Moja żona zafascynowała się bronią CP. Nakupiła wszelkiego dobra włączając w to grzmiącego kija 5,5 cala k 44. Brak jednak najważniejszej substancji :). W jej imieniu szukam dobrej duszy, która "podzieliła by się" z nią odrobiną owej substancji. Sądzę, że na początek wystarczy jej około 4 uncje. W dowód wdzięczności mogę zaoferować poczet królów polskich w kolejności w jakiej najbardziej przypadnie on do gustu darczyńcy :). Pytam tutaj bo czuje wrodzoną odrazę do wszelkiej maści karteluszków i papierologii.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

Ale po co wam ten proszek skoro strzelnice zamknięte są?
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Zeby moc isc jak otwoza, bez czekania.
A jak proch bedzie znow w sklepach, to ludzie kupia po 5 kilo aby sie nigdy wiecej nie znalesc w takjej sytuacji jak teraz.
I pewnie potrwa az wszyscy chetni dostana co chca.
Tez kupje co najmniej trzy jak tylko znajde uczciwego sprzedawce. Mimo ze bede mial zadko mozliwosc isc na strzelanie. Ta aktualna sytuacja jest do kitu.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

Dalej jest to bez sensu co mówisz. Nie tyle, że zamknięte strzelnice to i zakaz wychodzenia z domu - no chyba, że na wybory :-) W sklepie też kupujesz dużo mniej bo ceny wzrosły? Ja jestem zabezpieczony w ten artykuł, tylko co z tego. Gdy już będzie normalnie to zapraszam na Jaśkową we Wrzeszczu - wtedy poratuję na pare bębnów do zwrotu jak tylko zaopatrzysz się we własny.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Bardzo chetnie bym z tego zkorzystal. Bo jedyna strzelnica w Gdyni gdzie mysle ze mozna tam strzelac z CPa to jest http://tarcza-gdynia.pl/strzelnica/
Ja mam ten problem: Mieszkam w Hamburgu. Juz 30 lat. W Gdyni sie urodzilem i mam tam jeszcze rodzine. Obywatelstwa sie nigdy nie zrzeklem ale dowodu Polskiego tez nie posiadam...Teraz na poczatku czerwca mam tydzien urlopu i chce, jak sie da, jechac do Polski. Zalatwic proch, naj lepiej na zapas, i zasowac gdzies na strzelnice w okolicy Gdyni/Gdanska. I naj chetniej z kims kto ma pojecie. I moze nawiazac jakies kontakty do ludzi z ktorymi bym mogl zawsze sobie isc postrzelac jak bede w Polsce. Bo jazniej niz lazic samemu. Z rodziny nikt sie tym jakos nie zachwyca. Tylko ja szaleniec.
Dlatego, czlowieku, ty mi z nieba spadles. :-D
ODPOWIEDZ