Warszawa

entombet
Posty: 9
Rejestracja: sob 14.maja.2016 - 14:39
Moja broń:

Warszawa

Post autor: entombet »

Witam, jako że zamierzam przygodę z czarnoprochowcami chciałbym dowiedzieć się czy ktos w stolicy ma podobne zainteresowania i jest bardziej doświadczony. Chętnie umowię się na jakieś wspólne strzelanie.
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Warszawa

Post autor: Stefanek »

Proponuję podjechać na strzelnicę ZKS na Bielanach. Tam co dzień strzela z CP sporo ludzi.
adaś
Posty: 3
Rejestracja: ndz 29.maja.2016 - 10:31
Moja broń:

Re: Warszawa

Post autor: adaś »

Dołączam się do pytania. Też chciałbym zacząć i fajnie byłoby spotkać kogoś z doświadczeniem.
Może ktoś chodzi w miarę regularnie i można by było się dołączyć?
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Warszawa

Post autor: Stefanek »

Coś nie ma ruchu w tym wątku. Czyżbym tylko ja był z okolic Warszawy?
No dobra... Ponownie radzę zainteresować się strzelnicą ZKS. Nie chcę jej reklamować. Są strzelnice lepsze i gorsze. Ta akurat jest niedroga. Za 35 zł (dla niezrzeszonych) mam do dyspozycji oś 50 m z wygodnym stanowiskiem bez ograniczeń przez cały dzień. Jak by mi się chciało, to za te pieniądze mogę strzelać od 9 do 19! To jedyna strzelnica w Warszawie, gdzie nie ma stawek godzinowych. Dla porównania - strzelnica Legii w Rembertowie, gdzie jest dużo więcej luzu i swobody (i dużo przyjemniejsze okoliczności przyrody) kosztuje 30 zł za godzinę.
No i dojazd na Bielany dużo wygodniejszy. Metrem do stacji Marymont i potem tramwajem 6 albo 17 do Cmentarza Włoskiego. (przypominam o przestrzeganiu przepisów o przewożeniu broni i amunicji środkami transportu publicznego ;) Ja tam jeżdżę swoim samochodem)
Tam naprawdę codziennie strzela sporo osób. Można przyjść, popatrzeć, pogadać.
A jak komuś jest głupio ot tak po prostu przyjść i zagadać, to polecam przyjechać na coś takiego:
http://www.zks.waw.pl/index.php/aktualn ... oprochowej
Co do zasadności i wartości tego szkolenia się nie wypowiadam i nie podejmuję dyskusji. Ile osób, tyle zdań na ten temat. Szczerze... nie dowiedziałem się tam niczego, czego już nie wiedziałem wcześniej. Ważne, że:
1. Dostaję (tzn. kupuję za 50 zł) papier, dzięki któremu mogę sobie na tej strzelnicy spokojnie samodzielnie strzelać z czego chcę, kiedy chcę, bez instruktora (no wiem, wiem... na Rembertowie mam to samo za darmo, ale te 30 zł za godzinę to cena zaporowa. Na ZKSie mam za 35 zł cały dzień).
2. Można na tym szkoleniu spotkać mnóstwo ludzi i nawiązać mnóstwo kontaktów. A przychodzą na te szkolenia różni. Kompletnie zieloni, ale i doświadczeni strzelcy CP, którzy chcą dostać papier o którym mowa w pkt 1.
3. W ramach szkolenia można sobie za free postrzelać z broni CP. Zobaczyć z czym to się je i czy faktycznie to jest to, co mnie kręci.
I tyle.
entombet
Posty: 9
Rejestracja: sob 14.maja.2016 - 14:39
Moja broń:

Re: Warszawa

Post autor: entombet »

O chetnie bym tam z kims wpadl.
adaś
Posty: 3
Rejestracja: ndz 29.maja.2016 - 10:31
Moja broń:

Re: Warszawa

Post autor: adaś »

Stefanek, serdeczne dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

entombet , wybieram się w najbliższą "szkoleniową" niedzielę. Może się spotkamy?
entombet
Posty: 9
Rejestracja: sob 14.maja.2016 - 14:39
Moja broń:

Re: Warszawa

Post autor: entombet »

Ta w lipcu?, tez mam zamiar sie na nia wybrac.
adaś
Posty: 3
Rejestracja: ndz 29.maja.2016 - 10:31
Moja broń:

Re: Warszawa

Post autor: adaś »

Tak, w lipcu. W takim razie do zobaczenia :)
karion
Posty: 41
Rejestracja: pt 05.lut.2016 - 18:58
Moja broń:

Re: Warszawa

Post autor: karion »

Z tym sporo to z jednej strony brzmi dobrze a z drugiej słyszałem że problemy są z torami to prawda?
Był ktoś na otwartej strzelnicy Suchodół obok Tarczyna? Od Ch.Janki to pewnie jakieś 20-30min.
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Warszawa

Post autor: Stefanek »

W weekendy na ZKSie są faktycznie kolejki do stanowisk. Dlatego ja tam jeżdżę tylko w tygodniu. Strzela wtedy najwyżej czterech, pięciu jednocześnie i jest całkowity luz.
Do Suchodołu często jeździ mój sąsiad myśliwy. Stanowisko kosztuje 20 zł za godzinę (rozpoczętą). Brzmi nieźle. Tylko, że z reguły spędzam na strzelnicy ponad dwie godziny - co daje 60 zł. A to już nie jest takie fajne.
Z CH Janki to bardziej 30 - 40 minut.
guziec
Posty: 1
Rejestracja: śr 24.sie.2016 - 23:32
Moja broń:

Re: Warszawa

Post autor: guziec »

Serwus wszystkim !
Będzie ktoś może w niedzielę strzelał ?
Jadę na ZKS zrobić kurs i się pobawić najpierwszy raz moim new army...
A jak to Konfucjusz zwykł był mawiać: 'Wkupie raźniej !' ;)
Awatar użytkownika
ZygZag
Posty: 5
Rejestracja: czw 01.wrz.2016 - 21:57
Lokalizacja: Warszawa/Jabłonna
Moja broń:

Re: Warszawa

Post autor: ZygZag »

Stefanek pisze:Coś nie ma ruchu w tym wątku. Czyżbym tylko ja był z okolic Warszawy?
(...)
3. W ramach szkolenia można sobie za free postrzelać z broni CP. Zobaczyć z czym to się je i czy faktycznie to jest to, co mnie kręci.
I tyle.
Dostałem z ZKS informację, żeby przyjść z własną bronią. Powinienem więc ją jutro kupić w Kaliber czy też jednak jeszcze się chwilę wstrzymać, przyjść, pooglądać i porozmawiać z bardziej znającymi temat osobami?
Awatar użytkownika
adriano
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: ndz 27.wrz.2015 - 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Warszawa

Post autor: adriano »

Najpierw przyjdź na zks zanim coś kupisz bo potem możesz żałować że kupiłeś nie to co chciałeś.
Awatar użytkownika
ZygZag
Posty: 5
Rejestracja: czw 01.wrz.2016 - 21:57
Lokalizacja: Warszawa/Jabłonna
Moja broń:

Re: Warszawa

Post autor: ZygZag »

Aye, Aye, sir!. No to jeszcze poczekam z Remikiem... albo czymś innym do poniedziałku. Dzięki.
hubertus
Posty: 52
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 21:32
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Warszawa

Post autor: hubertus »

11 grudnia robimy ostatni w tym roku kurs CP na ZKS'ie, po wykładzie będzie niespodzianka świąteczna - prezentacja i strzelanie z Sharpsów w kalibrach 45-70 i 45-90. Zabawę sponsoruje Michał z Saquaro Arms. Oczywiście będzie broń CP i dodatkowo trochę broni typowo westernowej. Zaczynamy o 11, przewidziany koniec ok godz 16.
ODPOWIEDZ