Tarczki z waszymi wynikami.

ODPOWIEDZ
Tomcek93
Posty: 8
Rejestracja: śr 20.sty.2021 - 17:18
Moja broń: bedzie

Tarczki z waszymi wynikami.

Post autor: Tomcek93 »

Witam tak jak w temacie proszę umieszczać zdjęcia z waszymi tarczami na 15metrów 20metrów i dalej.Prosiłbym żebyście pisali z jakiej broni strzelacie ile gr prochu i przybitki oraz jaki kaliber i kula. Temat zakładam z ciekawości jak celnie można strzelać z czarnoprochowców.
Pozdrawiam
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Tarczki z waszymi wynikami.

Post autor: Marek »

Wypadało by żebyś rozpoczął zakładając temat.
Tomcek93
Posty: 8
Rejestracja: śr 20.sty.2021 - 17:18
Moja broń: bedzie

Re: Tarczki z waszymi wynikami.

Post autor: Tomcek93 »

Marek pisze: wt 23.lut.2021 - 16:06 Wypadało by żebyś rozpoczął zakładając temat.
Moja broń: bedzie

Jeszcze nie posiadam broni może temat się rozwinie i będę wiedział co wtedy kupić?
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Tarczki z waszymi wynikami.

Post autor: slaw29 »

Oj można bardzo celnie strzelać - najwięcej zależy od strzelca . Na 15 i 20 metrów się nie strzela . Na 50 metrów można trafiać jabłko stojąc. Z podparcia można kilka strzałów oddać w monetę 5 zł .
Kup karabin z kulą na łatkę i będziesz zadowolony. Rewolwery sobie odpuść , bo to się szybko nudzi i trudno się strzela.
Tomcek93
Posty: 8
Rejestracja: śr 20.sty.2021 - 17:18
Moja broń: bedzie

Re: Tarczki z waszymi wynikami.

Post autor: Tomcek93 »

slaw29 pisze: wt 23.lut.2021 - 18:16 Oj można bardzo celnie strzelać - najwięcej zależy od strzelca . Na 15 i 20 metrów się nie strzela . Na 50 metrów można trafiać jabłko stojąc. Z podparcia można kilka strzałów oddać w monetę 5 zł .
Kup karabin z kulą na łatkę i będziesz zadowolony. Rewolwery sobie odpuść , bo to się szybko nudzi i trudno się strzela.
No to nieźle ja myślę o rewolwerze...
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Tarczki z waszymi wynikami.

Post autor: slaw29 »

Nie da Ci rewolwer tyle przyjemności co karabin . Jak raz strzelisz z karabinu to rewolwer powędruje do szafy na długo .


Dwa razy miałem rewolwer w rękach , po tem kolega dal mi strzelić z karabinu i już rewolwer jest bee :-P
Będę nie pokorny i napiszę że ludzie strzelają z rewolweru tylko dla tego że jest taka konkurencja na zawodach :-D Jakby nie było to nikt by nie wzioł rewolweru do ręki :piwo:
Myślących inaczej zapraszam do przedstawienia swoich racji.
PS. No chyba że ktoś ma strzelnicę 25 m tylko dostępną .

Moja najlepsza tarcza na zawodach w Jaworznie :-D
50 metrów stojąc karabin z 1851 roku orginał . 7 strzałów . Dziurka ma 9 mm
Obrazek
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Tarczki z waszymi wynikami.

Post autor: BEAR »

Kolego Tomcek93 jeżeli chcesz rewolwer kup rewolwer. Generalnie też zaczynałem od rewolweru i potwierdzam trudno się strzela ale jak ktoś lubi wyzwania to im wiecej strzela tym bardziej wciąga. Generalnie strzelanie z broni krótkiej to inna bajka niż z długiej i odwrotnie. Jedni mają predyspozycje do pistoletu inni do karabinu. Nie da się zrobić wszytkiego dobrze bo nie starczy Ci czasu.
Jeżeli masz jakieś pytania napisz na priv zeby nie zaśmiecać wątku
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Tarczki z waszymi wynikami.

Post autor: nerokpl »

Tomcek93 pisze: wt 23.lut.2021 - 14:32 Prosiłbym żebyście pisali z jakiej broni strzelacie ile gr prochu i przybitki oraz jaki kaliber i kula.
Obawiam się, że w taki sposób przedstawiony temat nie wypali. Na celność broni ma wpływ wiele czynników. Niezależnie od tego czy jest to broń krótka lub długa pierwszym zagadnieniem celności jest strzelec i jego umiejętności. Broń krótka może być dla początkującego trudniejsza niż długa, ale nie musi. Jest takie powiedzenie, że dobry strzelec z "słabą" bronią coś zawsze zrobi, słaby strzelec z najlepszą bronią wiele nie zyska.
Każdy wpis z tarczą i opisem będzie tylko konkretnym przykładem kooperacji strzelec, broń, warunki, przygotowanie etc. W Twoich rękach dokładnie ta broń w tych samych warunkach może być wyzwaniem ponad siły.
Awatar użytkownika
Długi
Posty: 69
Rejestracja: pt 27.lip.2018 - 13:44
Lokalizacja: Lubin(zDolnyŚląsk)
Moja broń: Remington 44 5,5" z INOXU,a co...

Re: Tarczki z waszymi wynikami.

Post autor: Długi »

slaw29 pisze: wt 23.lut.2021 - 18:16 Oj można bardzo celnie strzelać - najwięcej zależy od strzelca . Na 15 i 20 metrów się nie strzela . Na 50 metrów można trafiać jabłko stojąc. Z podparcia można kilka strzałów oddać w monetę 5 zł .
Kup karabin z kulą na łatkę i będziesz zadowolony. Rewolwery sobie odpuść , bo to się szybko nudzi i trudno się strzela.
Większych głupot nie czytałem.Wszystko zależy co komu podejdzie.Mi na ten przykład zawsze lepiej strzelało się z rewolweru(ogólnie z broni krótkiej).Brat ma dwa karabiny(sharps i jakiś skałkowy)i na strzelnicy się wymieniamy,więc mam okazję strzelać z różnej broni,a jednak największą frajdę daje mi rewolwer,aczkolwiek karabin też daje dużo radości.Każdy lubi co innego i niech kolega Tomcek93 sam zadecyduje z czego mu się najlepiej strzela.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Tarczki z waszymi wynikami.

Post autor: nerokpl »

Długi pisze: czw 25.lut.2021 - 14:58 ...Wszystko zależy co komu podejdzie....
Przecież właśnie to "podchodzenie" czegoś to zależność od strzelca...
ODPOWIEDZ