Gnat pod poduszką

PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Rewolwer Police lufa 3 cale

Post autor: PosiadaczProcy »

mar_kow pisze: śr 05.sie.2020 - 15:21
PosiadaczProcy pisze: śr 05.sie.2020 - 13:01 [...]
"Kapiszony... pojadą"?? Nie rozumiem, można jaśniej?
Pojadą - znaczy opier...lą bo nikt rozsądny nie trzyma w domu pod poduszką załadowanego rewolweru z założonymi kapiszonami. Ale Kolega się wytłumaczył - wiedział o co chodzi... :ok:
Logika dziwnymi lubi chadzać drogami - nie pojmuję jakie większe niż rewolwer załadowany w kaburze na ścianie czy w kasetce zagrożenie może sprawiać tenże ale pod poduszką, z kurkiem w pozycji międzykapiszonowej...
Jeżeli broń CP może służyć do obrony miru domowego nie może w tymże domu być przechowywana 1 - w stanie kompletnie niezaładowanym 2 - załadowanym ale z nie osadzonymi kapiszonami. W sytuacji nagłej potrzeby obrony trzęsącymi się ręcyma i palcyma to zas...pany właściciel może się co najwyżej po nosie podrapać, a i to z dużym prawdopodobieństwem że sobie gałki oczne zdemoluje a co dopiero że broń CP sprawnie załaduje, kapiszony na kominkach osadzi i da ognia do napastniczej bladzi bo bladź owa międzyczasie 2 magazynki w bebechy i 4 bagnety mu wsadzi!! :-( :-( :-(
Ps. rozumiem sytuację domu pełnego dzieci - wtedy zgoda, takiej broni nikt normalny pod poduszkę nie włoży, ale w sytuacji "daleko od szosy" mieszkającej osoby samotnej (nie za bardzo np. z racji wieku walecznie/fizycznie sprawnej ale za to jakże "ponętnej" bo regularnie "emerytowanej") w 100% psychicznie kontrolującej swoje ruchy i odruchy (ze zwieraczami włącznie :ops: :ops: ) taki załadowany I PRZED ZAWILGOCENIEM bezterminowo ZABEZPIECZONY rewolwer pod poduszką jest wręcz pożądany...
Idą wspomniane w chińskim przekleństwie "ciekawe czasy", pandemia się rozwija, świat-kraj za krajem się zwija, moc produkcyjna wszędzie truchleje a alkoholowa bohema?! A alkoholowa bohema jak chlała tak chleje i "za cóś" chlać pewnie będzie nadal chciała tak jak chlała...Skąd na to weźmie kasę? Na to pytanie nie odpowiem bo bym uwłaczył jakże przeze mnie cenionej i szanowanej inteligencji PT Użytkowników Forum... :-D :-D
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Rewolwer Police lufa 3 cale

Post autor: Flash »

тише едешь, дальше будешь. :piwo:
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Rewolwer Police lufa 3 cale

Post autor: mar_kow »

Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze takiej drastycznej sytuacji żeby trzymać załadowaną broń w celach samoobrony. Stan prawny działa na niekorzyść strzelającego, nie mówiąc już o samej sytuacji gdzie nie wprawny strzelec może wyrządzić krzywdę osobie postronnej... W sytuacji "daleko od szosy" kolega ma pozwolenie na broń do ochrony osobistej z racji prowadzonego biznesu. Przy dobrej chęci i spełnieniu paru warunków jest możliwe uzyskanie takiego pozwolenia. W tym przypadku użycie na samym początku inaczej jest kwalifikowane. Gość który strzela z CP trafia od razu za kratki na 3 miesiące bez względu na okoliczności... Jeżeli będzie strzelał "po piwku" nie będzie żadnego tłumaczenia jak przy zdarzeniu drogowym. Życzę powodzenia...

Im więcej będzie takich poduszkowych paranoików tym szybciej wprowadzą zmiany prawne dotyczące broni czarnoprochowej...
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Rewolwer Police lufa 3 cale

Post autor: PosiadaczProcy »

mar_kow pisze: czw 06.sie.2020 - 22:55 W sytuacji "daleko od szosy" kolega ma pozwolenie na broń do ochrony osobistej z racji prowadzonego biznesu. Przy dobrej chęci i spełnieniu paru warunków jest możliwe uzyskanie takiego pozwolenia.
Całe szczęście że z uwagi na późną porę wstrzymałem się od śmiechu bo niedawno oglądałem na YT pierepałki Jacka Hogi - człowieka m.in. biznesu CP/właściciela sklepu zawalonego wszelaką, w tym automatyczna bronią którą sprzedaje innym a któremu - wbrew temu co piszesz "jak to łatwo o zezw. broń przy odrobince podreptania wokół tematu" - odmówiono zezwolenia na posiadanie broni w celu obrony osobistej oraz w razie napadu na sklep - z sugestią, by "w razie czego dzwonił na policję". Oto skala naiwności?perfidu?zjadliwej wręcz szyderki? z Obywatela w wydaniu zdawałoby się poważnej a przynajmniej mającej obowiązek taką być, WADZY...
A'propos "dobrej chęci" - kogo? Wnioskodawcy, którego chęci ex definitione są na bank "dobre" - czy "dobrej chęci WADZY" które jakie są każdy starający się n'ty raz o pozwolenie poznał aż za dobrze a od "jej dobrych chęci", nie od meritum spełnionych warunków, wszystko zależy...a które to "chęci WADZY na pstrym koniu jeżdżą..." ;(
W tym przypadku użycie na samym początku inaczej jest kwalifikowane. Gość który strzela z CP trafia od razu za kratki na 3 miesiące bez względu na okoliczności...
"Lepiej niech mnie sądzi dwunastu gniewnych niż ma mnie nieść czterech spokojnych" - czy coś w tym sensie, tylko po anglosku, w tłumaczeniu z ichniego na nasze to brzmiałoby chyba mniej więcej tak: "lepiej posiedzieć 3 miesiące niż na wieki wieków trupem lec na własnej łące...". :-D :-D
Jeżeli będzie strzelał "po piwku" nie będzie żadnego tłumaczenia jak przy zdarzeniu drogowym. Życzę powodzenia...
Uruchom wyobraźnię: jesteś majętną, znaną z bogactwa osobistością, grillujesz, żonka, dzieciaczki bawią się w ogrodzie, koledzy, piwko w użyciu jak to przy grillu - i nagle ty sam czy najdalej się bawiące dziecko stajesz się celem ataku. Oni spokojnie porywają dzieciaka bo ty osiadasz na laurach...jesteś przecież "po piwie", czy tak mam rozumieć ten wywód?! No chyba że odmówisz go sobie - i każdego innego alkoholu - po wsze czasy a wszystko dla dobra... no właśnie, dla kogo?czyjego? dobra? Wiem - zaraz padnie tu zgryźliwe że "alkohol szkodzi więc dobro jest oczywiste" ale wiemy że akurat w tej dyskusji nie o to chodzi...
Im więcej będzie takich poduszkowych paranoików tym szybciej wprowadzą zmiany prawne dotyczące broni czarnoprochowej...
Powiem tak: zechcą psa uderzyć - kija znajdą... więc ew. podpoduszkowscy paranoicy na nic tu znacząco nie wpłyną, niczego nie zmienią.
Od siekiery zginęła na chodniku dziewczynka na oczach matki - zakazano siekier czy aresztowano siekierowego bo to on zarąbał?
Od noży co roku ginie kilkadziesiąt osób - zakazano noży czy aresztowano nożowników bo to oni zabili?
W wypadkach samochodowych rocznie ginie...dalej sobie sam dopowiedz bo pisać hadko...w każdym razie samochodów nikt nie zakazał...
Prezydent Komorowski "łączył się w bulu" - obwiniono/wyśmiano za błąd pióro którym wpisał, czy do dziś został i już on, nie pióro, zostanie Bronisławem-Bul Komorowskim? :ok:
Taaaaaa... Wolno CP nosić przy biodrze nabitą czy też pod pachą na szelkach a nie wolno? niewskazane? ajjj wajjj ajajajjj paranoiczne? trzymanie gnata pod poduszką? I gdzie tu logika, że o paranoice nie wspomnę...
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Rewolwer Police lufa 3 cale

Post autor: mar_kow »

PosiadaczProcy pisze: pt 07.sie.2020 - 01:23 [...] bo niedawno oglądałem na YT pierepałki Jacka Hogi - człowieka m.in. biznesu CP/właściciela sklepu zawalonego wszelaką, w tym automatyczna bronią którą sprzedaje innym a któremu - wbrew temu co piszesz "jak to łatwo o zezw. broń przy odrobince podreptania wokół tematu" - odmówiono zezwolenia na posiadanie broni w celu obrony osobistej [...]
Znam kilka osób które mają broń w celach obrony osobistej, i to w sumie po kilka egzemplarzy. Wszystko zależy od wcześniejszej kartoteki i faktycznie trochę szczęścia...
PosiadaczProcy pisze: pt 07.sie.2020 - 01:23 [...]
"Lepiej niech mnie sądzi dwunastu gniewnych niż ma mnie nieść czterech spokojnych" - czy coś w tym sensie, tylko po anglosku, w tłumaczeniu z ichniego na nasze to brzmiałoby chyba mniej więcej tak: "lepiej posiedzieć 3 miesiące niż na wieki wieków trupem lec na własnej łące...". :-D :-D
Twoja sprawa jeżeli lubisz siedzieć za kratami...
PosiadaczProcy pisze: pt 07.sie.2020 - 01:23 [...]
Uruchom wyobraźnię: jesteś majętną, znaną z bogactwa osobistością, grillujesz, żonka, dzieciaczki bawią się w ogrodzie, koledzy, [...]
Tak, wyobraźnię masz bujną trzeba przyznać...
PosiadaczProcy pisze: pt 07.sie.2020 - 01:23 Powiem tak: zechcą psa uderzyć - kija znajdą... więc ew. podpoduszkowscy paranoicy na nic tu znacząco nie wpłyną, niczego nie zmienią.
[...]
Jeszcze niedawno użytkowników broni CP było naprawdę niewielu. I praktycznie nie było incydentów. Od mniej więcej 3 lat coraz częściej zdarzają się sprawy związane z użyciem broni CP związane z tym że coraz więcej broni trafia w ręce ludzi którzy znajdują inne zastosowanie niż strzelanie do tarczy na strzelnicy. Budzi to spory społeczny sprzeciw i to nie tylko postronnych zwyczajnych ludzi. Wielu ludzi zwłaszcza ze środowisk strzelectwa sportowego optuje za zmianą przepisów co na pewno w końcu nastąpi.
I powiem szczerze sam coraz bardziej się do tego przychylam...
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Rewolwer Police lufa 3 cale

Post autor: jedna_brew »

a ja jestem zdania, że posiadanie broni powinno być w Polsce dużo bardziej rozpowszechnione niż ma to miejsce obecnie. otrzymanie pozwolenia na broń do celów obrony osobistej praktycznie graniczy z cudem, a sposób przyznawania takich pozwoleń zakrawa czasem na cyrk. znam jeden taki przypadek i wiem że żadnej realnej groźby dla życia tej osoby nie było, wystarczyło za to dobrze znać marszałka, który znał komendanta i WUALA, pozwolenie do ochrony osobistej wydane.

posiadanie pozwolenia w żadnym wypadku nie jest gwarancją że ktoś nie trzyma pod poduszką naładowanej broni. nie jest żadną gwarancją, że "sportowiec" nie jeździ tramwajem z naładowaną bronią, w końcu wiezie broń i prawo zobowiązuje go do tego by jej nie utracił, dlatego aby bronić się przed utratą broni którą wiezie musi wozić ją załadowaną. "upozwolenienie" broni czarnoprochowej zabije to hobby, bo taniej i wygodniej strzela się z 9mm o czyszczeniu nie wspominając. znam strzelców sportowych i kolekcjonerów którzy traktują posiadaną przez siebie broń jako środek do obrony. gdyby chcieć ludziom wybić z głowy pomysł stosowania broni jako broni to należałoby odebrać pozwolenia i broń wszystkim za wyjątkiem posiadaczy pozwoleń do obrony osobistej, bo nie ma żadnej gwarancji że doprowadzony do desperacji "sportowiec" nie użyje posiadanej broni aby bronić swoich dzieci przed pedofilem. tfu, wróć: aby bezprawnie i złośliwie ograniczać wolność miłośnika dzieci i zagrażać jego dobrostanowi.

sprawa użycia broni palnej do ochrony miru domowego (trzymanie naładowanego walkera na szafce nocnej). o ile się nie mylę, to nie podlega karze ten, który przekracza granice obrony koniecznej broniąc wspomnianiego miru domowego, o ile przekroczenie nie jest drastyczne. jak kto chce to niech trzyma tego walkera, nikt nie ma prawa zaglądać komuś pod nomen omen "poduszkę". ja nie trzymam i nigdy nie trzymałem, ale jak przyjdzie jakaś zupełnie nadzwyczajna sytuacja to może jednak dobrostan dzieci wart jest potencjalnej odsiadki?
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Rewolwer Police lufa 3 cale

Post autor: PosiadaczProcy »

Znam kilka osób które mają broń w celach obrony osobistej, i to w sumie po kilka egzemplarzy. Wszystko zależy od wcześniejszej kartoteki i faktycznie trochę szczęścia...
Twoja sprawa jeżeli lubisz siedzieć za kratami...
Tak, wyobraźnię masz bujną trzeba przyznać...
Ogólnie dzięks za zbytek uznania z pewną nutką zatroskania - myślę że i bez nich dam sobie radę. Jeśli chodzi o ni to zarzut nie stwierdzenie faktu o posiadaniu przez mnie wyobraźni? - cóż, u potencjalnego jak i rzeczywistego posiadacza jakiejkolwiek broni nie tylko palnej od ostrego krzemienia po kozik i te de wyobraźnia to walor wręcz niezbędny do życia i przeżycia, a do życia w społeczności - w szczególności... :-D :-D
Jeszcze niedawno użytkowników broni CP było naprawdę niewielu. I praktycznie nie było incydentów. Od mniej więcej 3 lat coraz częściej zdarzają się sprawy związane z użyciem broni CP związane z tym że coraz więcej broni trafia w ręce ludzi którzy znajdują inne zastosowanie niż strzelanie do tarczy na strzelnicy. Budzi to spory społeczny sprzeciw i to nie tylko postronnych zwyczajnych ludzi. Wielu ludzi zwłaszcza ze środowisk strzelectwa sportowego optuje za zmianą przepisów co na pewno w końcu nastąpi.
I powiem szczerze sam coraz bardziej się do tego przychylam...
Twoja uwaga, cyt: "Budzi to spory społeczny sprzeciw" - śmierdzi mi (tak - powiem wprost: śmierdzi!!) 3 dekady temu słusznie minionymi niesłusznymi czasami kiedy to Jedyniesłuszna Partia komuś personalnie/jakiejś inicjatywie masowej/rodzącemu się ruchowi społecznemu itp. chciała dać po kulach lub mówiąc kolokwialnie "w mordę" wszędzie brzmiało Twoim cytatem o "rosnącym społecznym sprzeciwie" itp. dyrdymały jak ten o "godzeniu w wiecznotrwałe i nienaruszalne sojusze z..., podważaniem jedyniesłusznej przewodniej roli".
Ja się ciebie pytam wprost: gdzie są wielosettysięczne - lepiej: cykliczne a nieustające - demonstracje tych "społecznie sprzeciwiających się"?? Możesz wskazać choć jedną kilkusetosobową demonstrację przeciwko broni CP i warunkom jej posiadania?
Pleść duby smalone mit androny zapleśnione przy pomocy bliżej nie określonego - ale jakże'ż nośnie brzmiącego(!!) - "rosnącego społecznego sprzeciwu" a'la "TVPiSyjon ALARM" potrafi każdy "ćwierćpołówek" o mentality b.aparatczyka PZPR czy obecnego idącego w jej "butach" PiSyjonu, i chętnie się wyświechtaną kalką posłużyć, ale dać tego choć jeden dowód - nie ma komu... :-( :-(
Nie uważasz że to Forum jest ostatnim miejscem gdzie takie jak Twoje "coraz bardziej się przypochylanie na przepisów zaostrzanie" nie ma nic wspólnego ani z oczekiwaniami ani z "timbre" Grupy Użytkowników BlackPowder ani z jego "linią założycielską"? :-D :-D :-D Innymi słowy - czy nie czujesz się tu coraz mocniej "wystającym gwoździem"? że pomyliłeś adresy i "nie na tym balu/nie w tym towarzystwie się znalazłeś/chcesz się bawić do końca"? i że lepiej wynieść się stąd po angielsku zawczasu niż nadal trwać w coraz bardziej bolesnym szpagacie, być siewcą CP zakwasu, narażać w kroku gacie? :ops: :ops:
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Rewolwer Police lufa 3 cale

Post autor: mar_kow »

PosiadaczProcy pisze: pt 07.sie.2020 - 15:52 [...]Twoja uwaga, cyt: "Budzi to spory społeczny sprzeciw" - śmierdzi mi (tak - powiem wprost: śmierdzi!!) 3 dekady temu słusznie minionymi niesłusznymi czasami [...]
Brak argumentów zawsze cofa człowieka do przeszłości i starych porównań...
PosiadaczProcy pisze: pt 07.sie.2020 - 15:52 [...]Nie uważasz że to Forum jest ostatnim miejscem gdzie takie jak Twoje "coraz bardziej się przypochylanie na przepisów zaostrzanie" nie ma nic wspólnego ani z oczekiwaniami ani z "timbre" Grupy Użytkowników BlackPowder ani z jego "linią założycielską"? :-D :-D :-D Innymi słowy - czy nie czujesz się tu coraz mocniej "wystającym gwoździem"? że pomyliłeś adresy i "nie na tym balu/nie w tym towarzystwie się znalazłeś/chcesz się bawić do końca"? i że lepiej wynieść się stąd po angielsku zawczasu niż nadal trwać w coraz bardziej bolesnym szpagacie, być siewcą CP zakwasu, narażać w kroku gacie? :ops: :ops:
A nie uważasz że zachowanie przywilejów wolnego strzelectwa CP wiąże się z eliminacją paranoików, eksperymentatorów czy wręcz potencjalnych przestępców? I właśnie to jest też celem propagowania na tym Forum. "Wystający gwóźdź" swego czasu został już relegowany z Forum i to niejeden... Towarzystwo na tym Forum jest przednie i to nie Ty będziesz dyktował muzykę na tym balu...
escobar pisze: pt 07.sie.2020 - 12:40 To i ja coś wstawię
Fajna ta dwururka z pistoletową kolbą... :ok:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Rewolwer Police lufa 3 cale

Post autor: Wycior »

mar_kow pisze: pt 07.sie.2020 - 18:07 zachowanie przywilejów wolnego strzelectwa CP wiąże się z eliminacją paranoików, eksperymentatorów czy wręcz potencjalnych przestępców
:ok: :ok: :ok: I dodałbym jeszcze: niezdyscyplinowanych egoistów i zwyczajnych głupków (nadzwyczajnych głupków oczywiście też) .
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Rewolwer Police lufa 3 cale

Post autor: PosiadaczProcy »

PosiadaczProcy pisze: pt 07.sie.2020 - 15:52 [...]Twoja uwaga, cyt: "Budzi to spory społeczny sprzeciw" - śmierdzi mi (tak - powiem wprost: śmierdzi!!) 3 dekady temu słusznie minionymi niesłusznymi czasami [...]
Brak argumentów zawsze cofa człowieka do przeszłości i starych porównań...
Okrągłosłówkowy uniwersalizm wyrażeń typu "coś/ktoś budzi społeczny sprzeciw" niezależnie od ustrojów, czasów i obyczajów zawsze występuje u osobników cierpiących na chroniczny brak argumentów. Stosują określenia-wytrychy-etykiety które każdemu można przypiąć, każdego pod nie podciągnąć i na nich powiesić...To chciałem Ci uzmysłowić - widać na nic były moje wysiłki... :ops:
PosiadaczProcy pisze: [...]Nie uważasz że to Forum jest ostatnim miejscem gdzie takie jak Twoje "coraz bardziej się przypochylanie na przepisów zaostrzanie" nie ma nic wspólnego ani z oczekiwaniami ani z "timbre" Grupy Użytkowników BlackPowder ani z jego "linią założycielską"? :-D :-D :-D Innymi słowy - czy nie czujesz się tu coraz mocniej "wystającym gwoździem"? że pomyliłeś adresy i "nie na tym balu/nie w tym towarzystwie się znalazłeś/chcesz się bawić do końca"? i że lepiej wynieść się stąd po angielsku zawczasu niż nadal trwać w coraz bardziej bolesnym szpagacie, być siewcą CP zakwasu, narażać w kroku gacie? :ops: :ops:
A nie uważasz że zachowanie przywilejów wolnego strzelectwa CP wiąże się z eliminacją paranoików, eksperymentatorów czy wręcz potencjalnych przestępców? I właśnie to jest też celem propagowania na tym Forum.
Też jestem "za" - czyli żeby jeśli już jest coś dobrem powszechnie dostępnym, było niedostępne dla "paranoików i eksperymentatorów" którzy - balansując na krawędzi zbrodni - psują opinię normalnej większości ale jeszcze bardziej jestem "przeciw" "paranoikom i eksperymentatorom" gotowym na żywym ciele wszystkich, bez stowarzyszeniowych wyjątków Miłośników i Użytkowników Czarnoprochowej, jednym podPiSem wprowadzić czarnoprochową urawniłowkę wsadzając wszystkie koty do jednego wora bo gdzieś kiedyś w Polsce jakiś kot podrapał dziecko...
Póki co - po tej drugiej, mieszającej w przepisach "stronie" jest wspomnianych "paranoików i eksperymentatorów" miażdżąca przewaga ponieważ - choć ich niewielu - to oni trzymają rumpel tej "łodzi"... Zaś tych pierwszych skrajnie mniejszościowych "balanserów na granicy prawa" nic, żadna ustawa itp. nie wyeliminuje - będzie chciał zabić czy wyk. broń niezgodnie z przeznaczeniem - zrobi to, podobnie jak z nożem, siekierą, cegłą, motocyklem, autem itp. i dopiero długoletni wyrok i krata w oknie będzie tym "sitem" które go zatrzyma.
Ani ja kt. uważa że paranoicy sami się odsieją ("po uczynkach ich posadzą je...") ani tym bardziej Ty-piewca "eksperymentalnej paranoi ustawowej" dla wszystkich, tego jednostkowo wyst. paranoizmu nie wyeliminujemy-przy każdym obywatelu policjanta nie postawimy.
Sprawa druga - nie po to broń CP może kupić każdy pełnoletni by tworzące się "elitarne kółka strzeleckie" patrzyły z góry na pozostałą niezrzeszoną masę, wytykały/zarzucały jej że są nieokrzesaną bandą o nieprzewidywalnym zachowaniach kt. trzeba wziąć za pysk - na takie "szlachectwo mniemane" w Stowarzyszeniach samoustanawiane ustawodawca UOBiA się nie godził kiedy postanowił to, co w kwestii CP zapisał w ustawie o BiA...
To, że nie każdy ma dostęp, kasę i możliwości bycia tym lepszym-pukającym regularnie z CP na Strzelnicy nie oznacza, że jest "tą nieprzewidywalną być może paranoiczno-eksperymetatorską" masą-motłochem- eksperymentatorem który nie wiadomo tak naprawdę po co sobie sprawił broń CP? Może - zbok jeden z drugim - śpi z pistolcem pod poduszką a przed zaśnięciem - kto go tam wie? - smyra rewolwer po nomen omen spuście, gładzi po kolbie i bębnie, o zgrozjo-komór nabojowych czarnoprochowa korozjo! kulkami jego się zabawia? :-D :-D No to trzeba w zboka(ów) walnąć prewencyjnie Ustawą, a cooo, niech wiedzą co to Wadza, i niech czują jej oddech nieustający na swych zatwardziałych karkach!!! :lol:
"Wystający gwóźdź" swego czasu został już relegowany z Forum i to niejeden...
Gwoźdź - nawet ten w jego mniamaniu szlachetnie wbity - ma to do siebie że żadnego z nich nie można być pewnym czy nagle - obluzowany - z jakimś idiotyzmem z poziomu podłogi nie wyskoczy, nie wejdzie reszcie gwoździ na oczy... :-D :-D
Towarzystwo na tym Forum jest przednie i to nie Ty będziesz dyktował muzykę na tym balu...
W "przedniość" Towarzystwa Forumowego ani przez moment nie wątpiłem zaś być didżejem muzyki na tym balu ani myślę-Tobie w paragon wchodzić nie zamierzam, za wysokie progi...:-D :-D
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Rewolwer Police lufa 3 cale

Post autor: mar_kow »

KUKUŁKA pisze: pt 07.sie.2020 - 21:46 [...]
Po drugie dysputy gdzie można ten rewolwer czarnoprochowy trzymać ( pod poduszką, pod pachą, a może między pośladkami są po prostu głupie) .
[...]
Głupie jak cholera - powinien sobie leżeć wyczyszczony przed kolejnym użyciem na strzelnicy. Nie załadowany może sobie leżeć i pod poduszką jak ktoś ma ochotę. Pisanie o trzymaniu załadowanej "klamki" do obrony przed urojeniami skupia tylko takich samych "psycho fascynatów" których powinno się eliminować z Forum...
Tylko eksponowanie właściwej postawy moralnej środowiska może przekonać o sensie i wolności tego pięknego sportu...
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Rewolwer Police lufa 3 cale

Post autor: PosiadaczProcy »

KUKUŁKA pisze: pt 07.sie.2020 - 21:46 [...]
Po drugie dysputy gdzie można ten rewolwer czarnoprochowy trzymać ( pod poduszką, pod pachą, a może między pośladkami są po prostu głupie) .
[...]
Głupie jak cholera - powinien sobie leżeć wyczyszczony przed kolejnym użyciem na strzelnicy. Nie załadowany może sobie leżeć i pod poduszką jak ktoś ma ochotę.
Pisanie o trzymaniu załadowanej "klamki" do obrony przed urojeniami skupia tylko takich samych "psycho fascynatów" których powinno się eliminować z Forum...
Tylko eksponowanie właściwej postawy moralnej środowiska("tuwarzysze i ubywatele, pukająca z czarnoprochowców siło przywodnia miast i wsi") - może przekonać o sensie i wolności tego pięknego sportu...
...niestety znów zaleciało Gomułką, tym razem "Wiesławem" roku '68. :ops: :ops:
Kolego mar_kow, w twoim przypadku wyrzucenie legitymacji PZPR na nic się zdało, co widać, słychać i czuć. Musisz sięgnąć głębiej, słyszałem że skierowanie na bezpłatną "lobotomię na NFZ" - podobnie jak, cyt.: "w Polsce pozwolenie na broń przy odrobinie szczęścia..." - można sobie wydreptać w IPN'ie-Wydział Czyszczenia Pamięci Indywidualnej Ze Złogów Minionego Systemu. Powodzenia! :-D
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Rewolwer Police lufa 3 cale

Post autor: Slonik »

Niektóre wypowiedzi w tym temacie to woda na młyn MSWiA. Cóż, ja mam kartotekę czystą i choć z żalem, to mogę pozwolić sobie na przesiadkę na współczesną broń. A ponieważ zdarza mi się zabierać na strzelnicę dziecko, to ze względów bezpieczeństwa wolałbym, żeby ze strzelectwa wyeliminowano osobniki, które za dużo brudnych Harrych się naoglądały.
Little_Drake
Posty: 6
Rejestracja: wt 23.cze.2020 - 22:11
Moja broń: Szeroki uśmiech

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: Little_Drake »

A jak chcesz zidentyfikować danych osobników? Jakie proponujesz kryterium? Kto ma o tym decydować?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: mar_kow »

Little_Drake pisze: sob 22.sie.2020 - 21:07 A jak chcesz zidentyfikować danych osobników? Jakie proponujesz kryterium? Kto ma o tym decydować?
Na strzelnicy przede wszystkim prowadzący strzelanie. Po pierwszym podejściu do stanowiska od razu widać kto ma doświadczenie z ronią a kto nie. Po omówieniu warunków strzelania i zasad bezpieczeństwa to prowadzący strzelanie jest bogiem i carem na osi. Ja akurat nie prowadzę strzelań komercyjnie ale wielu cwaniaków wyleciało bez zwrotu kasy. Jeden gość zapłacił z góry online za 8 godz., po trzech zaczął się nudzić, w końcu kolega nie wytrzymał i wywalił ze strzelnicy. Groził że założy sprawę ale: 1 - podpisał że zapoznał się z zasadami w książce obiektu, 2 - na monitoringu wszystko jest udokumentowane wraz z dźwiękiem więc może sobie "naskoczyć"...
PosiadaczProcy pisze: sob 08.sie.2020 - 12:08 [...]
Kolego mar_kow, w twoim przypadku wyrzucenie legitymacji PZPR na nic się zdało, co widać, słychać i czuć. [...]
Szary tłum zawsze używa takich haseł jak jak brakuje argumentów... Jak jeszcze powiesz że "Mazowiecki musi odejść" to potwierdzi zasadę... :lol: A może "otake" Polskę walczyłeś wspierając towarzysza Bolka...??
ODPOWIEDZ