Gnat pod poduszką

Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: mar_kow »

RedGuy pisze: ndz 13.wrz.2020 - 11:49 [...] Jak już kilka razy wspominałem warto osobom chętnym do noszenia przy sobie załadowanego CP podsuwać przykłady jak kończy się użycie broni palnej w naszym kraju, [...]
Jak widać nie do wszystkich to dociera...
Slonik pisze: ndz 13.wrz.2020 - 11:41 Należy bezwględnie zakazać posiadania noży. Piszemy petycję do MSWiA? I siekier też. [...]
Czy to do Was nie dociera że każdy przypadek gdzie pojawia się hasło BROŃ w MSWiA jak i władz powoduje objawy paranoi ?? Im więcej takich przypadków tym szanse na bezpozwoleniową broń maleją. Rozmawiam często z kolegami z "niebieskiej strefy" - powstaje już plan i koncepcje jak ściągnąć broń od ludzi po zmianach prawnych. Samo posiadanie to będzie ryzyko ograniczenia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Można się szlachtować czym popadnie choć prawnie też jest to ograniczone:
art. 50a § 1 kodeksu wykroczeń
Kto w miejscu publicznym posiada nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3000 zł.
Po zabójstwie Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza pod lupę wzięto również i ten temat...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: RedGuy »

Może nie dociera to do tych co i tak nie słuchają - na nich i tak wpływu nie ma. Nie łudź się że to czy ktoś strzelał z współczesnej czy historycznej ma jakieś znaczenie. Nikt nie prowadzi statystyk użycia broni z podziałem na współczesną i rozdzielne ładowanie. Jeśli władza zdecyduje że chce zabrać to to zrobi i nie będzie zwracać uwagi na to czy to czarnoprochowcy czy użytkownicy współczesnej broni.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: Slonik »

Dlatego trzeba paranoję władzy zmaksymalizować i doprowadzić do takiego stanu, że nawet sznurowadła w butach będą zakazane. Tylko doprowadzenie do stanu absurdalnego może pobudzić do myślenia osobniki aktualnie przeżuwające medialną, propagandową, antybroniową papkę.
Magua
Stary bywalec
Posty: 562
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: Magua »

Bo w Niemczech broń CP jest zabroniona?
Broń kapiszonowa, wielostrzałowa jest na pozwolenie.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: mar_kow »

Slonik pisze: ndz 13.wrz.2020 - 17:09 Dlatego trzeba paranoję władzy zmaksymalizować i doprowadzić do takiego stanu, że nawet sznurowadła w butach będą zakazane. Tylko doprowadzenie do stanu absurdalnego może pobudzić do myślenia osobniki aktualnie przeżuwające medialną, propagandową, antybroniową papkę.
Dla nich przejście ze stanu paranoi do błogości to tylko jeden podpis nocną porą... Dla uczciwych będzie to wybór pomiędzy oddaniem broni a dodatkowymi kosztami - przestępcy i tak będą trzymać "gnaty" pod poduszką...
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: Slonik »

Po dzisiejszych wydarzeniach na Śląsku należy zdelegalizować gołe pięści. Wyłącznie pozbawienie obywateli dłoni może zagwarantować bezpieczeństwo ofermom w niebieskich mundurach, które skuteczne są tylko w politycznych rozgrywkach przeciw opozycji i represjonowaniu takich, którzy agresji nie przejawiają, jak choćby środowisko strzeleckie.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: jedna_brew »

Slonik pisze: ndz 13.wrz.2020 - 11:41 https://wiadomosci.wp.pl/wagrowiec-trwa ... 730550208a
Należy bezwględnie zakazać posiadania noży. Piszemy petycję do MSWiA? I siekier też. Jak również łomów, młotków, wiertarek, kilofów. Saperka tylko na pozwolenie i ścisła ewidencja saperek w wojsku, z obowiązkową rejestracją odcisków palców użytkowników.
no właśnie... w ogóle to bym wprowadził pozwolenie na wychodzenie z domu, jak mnie strasznie denerwuje że nieodpowiedzialni ludzie plątają się po ulicach...
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: PosiadaczProcy »

Slonik pisze: ndz 13.wrz.2020 - 19:14 Po dzisiejszych wydarzeniach na Śląsku należy zdelegalizować gołe pięści. Wyłącznie pozbawienie obywateli dłoni może zagwarantować bezpieczeństwo ofermom w niebieskich mundurach, które skuteczne są tylko w politycznych rozgrywkach przeciw opozycji i represjonowaniu takich, którzy agresji nie przejawiają, jak choćby środowisko strzeleckie.
Słonik, bój się Moda! Nie wypisuj takich obrazoburstw, toż to szkalowanie Służb stojących na straży Naczelnych Wadz...no chyba że "ofermy w niebieskich mundurach" to d. milicjanci, ich możesz, ich tu nie ma, oni pukają z Glocków i pamiątkowych, zachowanych ku pamięci Służby TT'tek.
Co do "ofermowatości" policjantów biorących bęcki - wolę to niż mieliby zastrzelić pijanych agresorów bo z tego łatwo by się zagrożeniem życia na służbie wytłumaczyli...
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: Slonik »

Osobiście jestem zwolennikiem bezwzględnego odstrzeliwania agresorów będących pod wpływem alkoholu bądź innych substancji. Kiedyś miałem takiego w rodzinie. Niebieskie ofermy nigdy nie zdążyły z interwencją. Przepraszam wszystkich, którzy mogą poczuć się urażeni, ale mój stosunek do umundurowanych fiutków jest jednoznacznie negatywny - tym bardziej, że sam noszę mundur i mam wątpliwą przyjemność obserwować służalcze wobec władzy zachowania sporej części moich kolegów po fachu, niestety. A im ktoś mniej efektywny na służbie, tym bardziej wazeliną ocieka i donosicielstwem cuchnie. I mogą sobie narodowi socjaliści wprowadzać ograniczenia jakie chcą - będę strzelał w ramach hobby choćby jedyną bronią dozwoloną był puffer.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: mar_kow »

Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Pierwszy raz słyszę że ktoś miał drugiemu za złe że NIE chciał zostać policjantem.
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: KUKUŁKA »

Tutaj to nie wiadomo kto z tej dwójki był bardziej chory.
Kol. Slonik , puffer? Optymista z Ciebie - A jak zostawią Ci wiatrówkę z gładką lufą? Jak to bywało w superbezpiecznych, pookrągłostołowych czasach?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: mar_kow »

KUKUŁKA pisze: pt 02.paź.2020 - 20:36 Tutaj to nie wiadomo kto z tej dwójki był bardziej chory.[...]
Kolejne krople wody na młyn dążący do ograniczeń...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: RedGuy »

Ciekawa wiadomość dla chcących bronić się bronią palną. Przypominam że oskarżony to osoba posiadająca "pozwolenie sportowe" a film ze zdarzenia wszyscy pamiętamy. Mamy sądy jakie mamy 8( .
https://trybun.org.pl/2020/10/03/sad-po ... stu-wyjdz/
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: Biker »

Co prawda nie ma u nas prawa precedensu ale daje do myślenia, co? Ciekawe jak ten sędzia b zinterpretował użycie broni bez pozwolenia do obrony...
ODPOWIEDZ