Gnat pod poduszką

PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: PosiadaczProcy »

Slonik pisze: śr 26.sie.2020 - 19:17 Im dłużej trwa ta dyskusja, tym bardziej jako strzelec-amator i ojciec jestem przekonany o konieczności wprowadzenia wymogu rejestracji broni CP i obowiązkowych badań psychologicznych.
Takie samo prawo do posiadania swojego zdania jak do posiadania broni CP masz również w zakresie swobodnego kształtowania swoich opinii w każdym, nie tylko czarnoprochowym temacie, więc pisanie o tym z racji tandetnej taniochy powyższego nie jest czymś ani szczególnym ani godnym uwagi...bo skoro każdy to prawo ma to rzadko kto to docenia, a szkoda, bo jako zjawisko sezonowe nagle z nocnego na dzienne posiedzenie Sejmu może się stać "towarem luksusowym" i zdrożeć niczym odwaga czy inna kiełbasa zwyczajna za komuny...
Korzystaj z niego póki możesz bo już niedługo - kto wie co tam nocami towarzysze z PiS'u "z boląco głowo knujo i obmyślajo"? - znajdzie się jakiś Mojżesz który Ciebie i podobnych Tobie "wyprowadzi z Domu Niewoli Posiadanych Swobód" i - po zdaniu egzaminu przed PiSychiatrą (w co wątpię bo czy może być zdrowym na umyśle karp domagający się przyspieszenia Bożego Narodzenia? :) :) ) będziesz musiał w Ministerstwie Prawomyślności i Zwalczania Zbrodniomyśli uzyskać zezwolenie-patent na posiadanie własnego zdania? :) :) :) :) Oczywiście z obowiązkiem skrytego noszenia onego prawa jak i "własnego zdania"- żeby uniknąć ew. zaraźliwości otoczenia opatentowaną swobodą myślenia... :) :)
Ad rem. - bo nie o tym chciałem: zainteresowanym SWOBODNIEJSZYM, nawet na oświadczenie (istna zgrozaaa!) DOSTĘPEM BO BRONI NIE TYLKO CZARNOPROCHOWEJ polecam 2 ciekawe wywiady z Jackiem Hogą https://adarma.pl/aktualnosci/page/2/
https://www.youtube.com/watch?v=gH55N7lcc1M
natomiast tu ciekawy zestaw komentarzy a'propos: https://www.youtube.com/post/Ugwq8abLiEuJ-tTWoy54AaABCQ
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: jedna_brew »

@PosiadaczProcy.

prośba z mojej strony:

* pisz proszę zwięźle
* nie odnoś się do polityki, bo to zawsze śliski temat a bractwo strzeleckie zrzesza ludzi o pełnym spektrum poglądów, postaw, płci i orientacji seksualnych
* w związku z powyższym, pisz po prostu na temat, a nie o jarku, pisie, donaldzie albo margot. to nie jest miejsce na wyrażanie frustracji politycznych.
* reasumując, pisz proszę zwięźle na temat: trzymanie naładowanego cp "pod poduchą". pytanie pomocnicze: jakie masz argumenty "za" pomijając że złowieszczy pis razem z kotem prezesa chcą nam odebrać tą cząstkę wolności?
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: Slonik »

PosiadaczProcy, mam nadzieję, że jednak zostaną wprowadzone obostrzenia, a wtedy Ty oraz Tobie podobni przestaniecie zaśmiecać szeregi amatorów strzelectwa. Bez odbioru.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: RedGuy »

Slonik pisze: pt 28.sie.2020 - 21:38 PosiadaczProcy, mam nadzieję, że jednak zostaną wprowadzone obostrzenia, a wtedy Ty oraz Tobie podobni przestaniecie zaśmiecać szeregi amatorów strzelectwa. Bez odbioru.
Komu obostrzenia pomogą? On i jemu podobni ośmieją się i albo opylą co mają, albo skitrają w dziurze. Ci którym zależy zapewne dostaną kilka opłat zniechęcających typu: opłaty członkowskie, wszelakie badania kontrolne, kursy sprawdzające itp. Bo jak wiemy każdy grosz od podatnika się przyda.
Tak czytam te dziecinne przepychanki, czy aby wszystko nie jest opisane w paragrafach co i jak mamy przetrzymywać? Niestosowanie się do przepisów jest karane a jak wiemy nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności za jego łamanie. Jeśli któryś umoczy to za to odpowie i tyle, po co drążyć temat? Co do forum to posiadanie CP nie jest warunkiem przynależenia więc zaśmiecania tym nie ograniczysz :-)
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: jedna_brew »

RedGuy:
Komu obostrzenia pomogą? On i jemu podobni ośmieją się i albo opylą co mają, albo skitrają w dziurze. Ci którym zależy zapewne dostaną kilka opłat zniechęcających typu: opłaty członkowskie, wszelakie badania kontrolne, kursy sprawdzające itp. Bo jak wiemy każdy grosz od podatnika się przyda.
Tak czytam te dziecinne przepychanki, czy aby wszystko nie jest opisane w paragrafach co i jak mamy przetrzymywać? Niestosowanie się do przepisów jest karane a jak wiemy nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności za jego łamanie. Jeśli któryś umoczy to za to odpowie i tyle, po co drążyć temat? Co do forum to posiadanie CP nie jest warunkiem przynależenia więc zaśmiecania tym nie ograniczysz :-)

zgadzam się. z mojego niezbyt dużego rozeznania, przepisy dotyczące przetrzymywania broni pozwoleniowej, w sensie że rozładowane i w sejfie nie tyczą się broni bezpozwoleniowej. co oznacza, że można legalnie trzymać taką broń pod poduchą. jeśli się mylę, proszę uprzejmie o wskazanie gdzie konkretnie, jaki paragraf. serio, nie uzurpuje sobie praw do wszechwiedzy i przyjmę uzasadnioną oraz kulturalną krytykę z wdzięcznością - ponieważ dzięki temu będę więcej wiedział. nie oceniam postawy trzymania lub nie trzymania naładowanej pukawki cp. podkreślam: dopóki nie łamie się prawa, wszytko wolno i dlaczego komuś ograniczać prawo do korzystania z tej wolności, w imię czego?
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: Slonik »

I dlatego ustawodawca na prośbę wnioskodawcy przyjmie takie a nie inne rozwiązania. Jak się nie da po dobroci, to się zrobi tradycyjnymi, sprawdzonymi metodami. Dać Polakowi palec, to wyrwie z całym ramieniem. Trudno.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: RedGuy »

"Wnioskodawcy" znaczy?
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: RedGuy »

jedna_brew pisze: sob 29.sie.2020 - 21:03 ...przepisy dotyczące przetrzymywania broni pozwoleniowej, w sensie że rozładowane i w sejfie nie tyczą się broni bezpozwoleniowej.
... podkreślam: dopóki nie łamie się prawa, wszytko wolno i dlaczego komuś ograniczać prawo do korzystania z tej wolności, w imię czego?
Właśnie o to mi chodzi. Wszyscy podlegamy pod to samo prawo, jeśli ktoś je złamie są sankcje dla danej osoby a nie odpowiedzialność zbiorowa- po co ta g-burza?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: mar_kow »

https://wiadomosci.wp.pl/gniezno-awantu ... 896938400a
"- Dwóch mężczyzn poruszających się busem groziło kijem bejsbolowym i nożem dwóm innym mężczyznom, a następnie oddali w ich kierunku strzały z broni czarnoprochowej - poinformowała policjantka.
Jak dodała, powodem kłótni była umowa kupna-sprzedaży dwóch psów. Zabezpieczono 3 sztuki broni: 1 gazowa, 2 prochowe oraz nóż i pałkę baseballową."

Bez komentarza...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: RedGuy »

No i odpowiedzą za swą głupotę, brawo policja. Jest sens karać pozostałych strzelców?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: mar_kow »

RedGuy pisze: ndz 13.wrz.2020 - 00:05 No i odpowiedzą za swą głupotę, brawo policja. Jest sens karać pozostałych strzelców?
Nie ma najmniejszego. Chodzi tylko o to aby nie propagować na Forum przyzwolenia noszenia załadowanej broni, trzymanie załadowanej pod poduszką - no bo przecież prawnie nie jest zakazane. Idiotów jak widać nie brakuje, broni jest coraz więcej na rynku a nowi uczestnicy Forum ciągną do tematu jak muchy do g... Obrona miru domowego, przerabianie, eksperymentowanie wypacza zupełnie sens tego wspaniałego hobby.
Nie chcę uprawiać czarnowidztwa ale niedługo ucierpią wszyscy w ramach odpowiedzialności zbiorowej. Planowane ograniczenia mają dotyczyć wszystkich dziedzin strzelectwa. Np. co mnie też będzie dotyczyło - posiadacze broni kolekcjonerskiej nie będą mogli nabywać amunicji a tym samym strzelać. Strzelać będzie można tylko na strzelnicach z certyfikatem - znikną nawet te komercyjne, przynajmniej większość. Dostosowanie strzelnicy wojskowej do wymogów w moim garnizonie trwało 3 lata i pochłonęło 8,5 mln zł. Nieważne że 20 lat temu też się strzelało a średnia wypadków była podobna. Wpisywało się pkt do rozkazu, amunicji brało się ile chciało i strzelało do woli. Za płotem była strzelnica pistoletowa - kulochwyt z belek i wały z pasku. I nikomu to nie przeszkadzało i nie było żadnego wypadku...
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: Slonik »

https://wiadomosci.wp.pl/wagrowiec-trwa ... 730550208a
Należy bezwględnie zakazać posiadania noży. Piszemy petycję do MSWiA? I siekier też. Jak również łomów, młotków, wiertarek, kilofów. Saperka tylko na pozwolenie i ścisła ewidencja saperek w wojsku, z obowiązkową rejestracją odcisków palców użytkowników.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: RedGuy »

Czytałem o tym. Handlarz psów opylił schorowanego psa i wraz z kolegą przygotowali się "pertraktacji" z niezadowolonym klientem. Nawet jakby broń CP była niedostępna to zabrał ze sobą inne środki "do budowy zaufania". Prócz dwóch sztuk CP bodajże znaleziono u nich pistolet gazowy i nóż i kij - widać że ugodowy facet.
mar_kow pisze: ndz 13.wrz.2020 - 09:49 Chodzi tylko o to aby nie propagować na Forum przyzwolenia noszenia załadowanej broni, trzymanie załadowanej pod poduszką - no bo przecież prawnie nie jest zakazane. Idiotów jak widać nie brakuje, broni jest coraz więcej na rynku a nowi uczestnicy Forum ciągną do tematu jak muchy do g... Obrona miru domowego, przerabianie, eksperymentowanie wypacza zupełnie sens tego wspaniałego hobby.
Zazwyczaj padają pytania o zgodność z prawem i jeśli nawet odpowiemy prawdę że nie ma zakazu to nie oznacza to zaraz propagowania. Jak już kilka razy wspominałem warto osobom chętnym do noszenia przy sobie załadowanego CP podsuwać przykłady jak kończy się użycie broni palnej w naszym kraju, nawet przepisowo a do tego krótkie zdanie jaka krata grozi gdy rozprawa pójdzie nie po naszej myśli. Widmo odkiblowania kilkunastu miesięcy zanim nasze wooolne sądy rozpatrzą sprawę skutecznie odstraszy niejednego amatora paradowania z bronią. Niestety na debili wpływu nie mamy więc ci co nie słuchają i tak zrobią po swojemu. Jednak uważam że nowym forumowiczom warto by dać szansę i choćby na początek próbować wytłumaczyć że paradowanie z nabitym CP i szukanie sobie problemów to zły choć legalny pomysł.
Obrona miru, przerabianie czy też eksperymenty w zasadzie łapią się pod to co już napisałem. Należy wyczulić że z wszelkimi przeróbkami trzeba uważać. Nie tylko że może to być dla nas niebezpieczne ale też by się nie okazało że ze swoim egzemplarzem podlegamy już pod broń "pozwoleniową". Rozumiem że wszelkie przeróbki to dla miłośników historycznych egzemplarzy profanacja, ale jeśli nikt prawa nie łamie i postępuje z rozwagą to niech sobie dłubie. To tylko repliki, strzelcom tym nie zaimponuje a przyjdzie czas że z tego wyrośnie. Obrzucając ich z marszu kupą i wywalając z forum zostawiamy ich samych sobie a wtedy, gdy nie słychać głosu rozsądku pozostają pokręcone filmy z YT jak świr i tańcujący snubnose i wychodzą kwiatki jak wyżej omawiany.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ostatni raz jak patrzałem to morderstwo już było zabronione. A poza Polską posiadanie brońi CP jest w kilkadziesiąt krajach dozwolona. A więc dlaczego miało by być w Polsce inaczej?
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Gnat pod poduszką

Post autor: Slonik »

Bo w Niemczech broń CP jest zabroniona? Przecież nasze matoły wzorują się albo na Niemczech, albo na Rosji, byle obywatela za mordę wziąć.
ODPOWIEDZ