Ktoś narzekał na Piszflinty? Serio? :)

ODPOWIEDZ
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Ktoś narzekał na Piszflinty? Serio? :)

Post autor: jedna_brew »

polecam poniższy filmik o współcześnie wytworzonej hm... "broni" min. na czarny proch, zarówno odtylcowej jak i ładowanej odprzodowo. używano jej w celu kłusownictwa w Zimbabwe, oczywiście podobne konstrukcje pozostają dalej w użyciu także i dzisiaj, co wystawia niespodziewane świadectwo skuteczności broni słusznie uznawanej u nas za przestarzałą, która jednak wciąż wydaje się być nadspodziewanie skuteczna.

https://youtu.be/ZQG1bHugZRA

a teraz po obejrzeniu powyższego i mając w pamięci to czego nie da się "odwidzieć" (ja do tej pory jestem w szoku) oraz fakt że są to przedmioty wykorzystywane do prawdziwego kłusownictwa co wiąże się z faktem że strzały oddane z tego czegoś musiały być skuteczne, proszę Państwa o świeże spojrzenie na łamane strzelby czarnoprochowe i temu podobne konstrukcje obecne u nas na rynku :) może i u nas należy odkryć te perełki rusznikarstwa?

p.s. kłusownicy uzyskiwali drobno zmielony czarny proch z lontów stosowanych w kopalniach afryki południowej.
p.s.2. wątek ma charakter HUMORSTYCZNY, proszę poluzować, użyć smarkazmu, ironii, złośliwości i czego tylko żeby było zabawnie...
p.s.3 czy ktoś poszedł siedzieć za piszflintę?
p.s.4 pomijając konstrukcję tego czegoś z filmu, która przywodzi na myśl sztukę Teofila Ociepki to jednak ten czarny proch to ma pier... uderzenie :brawo: i to jest w sumie morał tej histori :)
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Ktoś narzekał na Piszflinty? Serio? :)

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Niech wrzuci na Aledrogo i do tego 5g prochu. Zrobi majatek.
PS: On tez ma ciekawy filmik o ´Coltach 1911´ vietnamskiej produkcji garazowej. Tez aparaty ktore tylko samobojca by odpalil.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 813
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Ktoś narzekał na Piszflinty? Serio? :)

Post autor: Czarnowidz »

A mnie ciekawi czy mógłbym kupić takie strzeladło od tego Pana z filmu na pozwolenie do celów kolekcjonerskich?
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Ktoś narzekał na Piszflinty? Serio? :)

Post autor: Arab »

Pewnie byś mógł ,ale Pan mieszka w USA :shock:
ODPOWIEDZ