Coś do kieszeni

jawor
Posty: 4
Rejestracja: wt 20.mar.2018 - 23:15
Moja broń: brak

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: jawor »

do kieszeni hmmm ??
to najlepiej flaszke i kiszonego ogórka
Awatar użytkownika
Nduro
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr 07.mar.2018 - 20:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: .45.54.58

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Nduro »

lukaszgawel1993 pisze: czw 02.kwie.2020 - 19:23 Witam. Jak w temacie. Pockety, derringery. Czekam na oferty.
Kolejny osiedlowy szeryf :!:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Wycior »

To może być nietrafiony zakup. Z filmów które oglądałem wyraźnie wynika że na Zombie takie coś jest za słabe.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: stangret »

Z takim budżetem to sporo gumek można kupić :)
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Len »

I za to "kocham" to forum... Była oferta i są już 4 nic nie wnoszące komentarze z wydźwiękiem negatywnym (w dodatku oceniające bez danych i mające za zadanie szkalować autora...). Gratuluję podejścia. Nikt nie chce pomóc, naprawdę? Po to się tutaj jest, żeby się czegoś dowiedzieć, podyskutować. Jak chcą Państwo cały czas dogryzać innym, to naprawdę współczuję ograniczeń.
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Flash »

a na dodatek kłamią bo derringery dają radę... tylko nie takie za 1000zł :)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Wycior »

Len pisze: pn 06.kwie.2020 - 06:03 Nikt nie chce pomóc, naprawdę? Po to się tutaj jest, żeby się czegoś dowiedzieć, podyskutować. współczuję ograniczeń.
Pomóc w czym? Motyw wątku to "coś do kieszeni". Czego ten człowiek chce się dowiedzieć i o czym podyskutować? To jest forum dla miłośników broni historycznej i tak - mam nadzieję - pozostanie. Takie też są moje ograniczenia - za współczucie bardzo dziękuję. Prepersi i inni amatorzy bezpozwoleniowych "klamek" do noszenia po kieszeniach powinni zrozumieć (oczywiście po ewentualnej "dyskusji) że to nie miejsce dla nich.
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Len »

Zapewne autor chce pomocy w przypadku, gdyby ktoś miał coś takiego do sprzedaży. Został jednak zaszufladkowany i wszystko już wiadomo o nim. Kim jest i po co chce kupić... A nawet jeśli jest tą osobą i taki ma cel zakupu, to prywatna sprawa tej osoby. A co do klasyfikacji użytkowników- To jest forum prywatne, czy powszechne?
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

A gdyby wlasciciele sklepow ktozy czytaja tu na tym forum tak mogli firme Uberti namowic aby zaczela produkowac model Remington 1863 New Police. Zaloze sie ze on by sie sprzedawal jak faworki w Tlusty Czwartek.
Bym z checia wydal wiecej nic 1000pln, raczej 2000pln +.
Bo mi osobiscie przy Remingtonie Pocket spust jakos nie wchodzi.
Awatar użytkownika
Nduro
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr 07.mar.2018 - 20:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: .45.54.58

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Nduro »

Len pisze: pn 06.kwie.2020 - 11:20 Zapewne autor chce pomocy w przypadku, gdyby ktoś miał coś takiego do sprzedaży. Został jednak zaszufladkowany i wszystko już wiadomo o nim. Kim jest i po co chce kupić... A nawet jeśli jest tą osobą i taki ma cel zakupu, to prywatna sprawa tej osoby. A co do klasyfikacji użytkowników- To jest forum prywatne, czy powszechne?
Jak można nie zaszufladkować osoby która zarejestrowała się tylko by napisać tylko jeden post, nawet się nie przedstawiając użytkownikom forum, jak też pasjonatom broni historycznej.
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Len »

Nduro pisze: wt 07.kwie.2020 - 16:32
Jak można nie zaszufladkować osoby która...
Która... I wszystko znowu wiadomo. Wiadomo, po co autor tu przyszedł. "Zazdroszczę" wszechwiedzy o innych. A zatem kim ja jestem i co tu robię?

A co do pytania- Ano jak widać można. Wystarczy nie oceniać i zająć się swoim życiem.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: mar_kow »

Len pisze: pn 06.kwie.2020 - 11:20 [...] Kim jest i po co chce kupić... A nawet jeśli jest tą osobą i taki ma cel zakupu, to prywatna sprawa tej osoby. A co do klasyfikacji użytkowników- To jest forum prywatne, czy powszechne?
To Forum jest powszechne ale wypowiedzi każdego są prywatne i prywatnie też nikomu nic do tego jak zaszufladkuję "zawodnika". Niestety ale sytuacja spowodowała że społeczeństwo nagle odkryło w sobie chęć posiadania "coś do kieszeni". Sprzedaje się wszystko jak leci, proch schodzi za ponad tys. za kg. Oby część tych nabywców nie postanowiła "tego czegoś wyciągnąć z kieszeni" na ulicy lub w innym przypadku niż strzelnica.
Odczują wtedy to wszyscy przy zmianach prawa... Nikt tu nie musi niańczyć "obywateli" którzy nie przeczytali nawet jednego posta a już chcą wydać "na coś do kieszeni".

Sytuacja (RODO) doprowadziła tego że przy zakupie broni większość sklepów już nie żąda kopii dowodu osobistego ani też numeru i PESEL'a - wystarczy zaznaczyć "oświadczam że jestem pełnoletni" i tyle. Ile w taki razie egzemplarzy trafiło w niepowołane ręce ??

Szanujmy się Koledzy, nie musimy tu gromadzić prepersów lub innych "zbieraczy". Mają swoje fora do tego typu zainteresowań. Jeżeli ktoś zrozumie "pstryczka" to po prostu przeprosi i będzie starał się dostosować. Jeżeli nie, to pewnie zniknie co świadczy że albo nie dorósł do wymagań Forum albo nie zasługuje na bycie Użytkownikiem...

I tyle w temacie... :piwo:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Wycior »

Len pisze: pn 06.kwie.2020 - 11:20 Został jednak zaszufladkowany i wszystko już wiadomo o nim. Kim jest i po co chce kupić... A nawet jeśli jest tą osobą i taki ma cel zakupu, to prywatna sprawa tej osoby.
Jest takie amerykańskie przysłowie: Jeżeli coś wygląda jak kaczka, chodzi jak kaczka, pływa jak kaczka i kwacze jak kaczka, to jest to kaczka.
Len pisze: wt 07.kwie.2020 - 17:42 Wystarczy nie oceniać i zająć się swoim życiem.
Taka postawa doprowadziła m.in. do rozbiorów Polski i naszych innych narodowych nieszczęść.
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: Len »

mar_kow pisze: wt 07.kwie.2020 - 19:33 To Forum jest powszechne ale wypowiedzi każdego są prywatne...
Wypowiedź na forum powszechnym jest powszechna, może mieć jedynie wartość prywatną.
mar_kow pisze: wt 07.kwie.2020 - 19:33 Oby część tych nabywców nie postanowiła "tego czegoś wyciągnąć z kieszeni" na ulicy lub w innym przypadku niż strzelnica.
Dla mnie to jest prywatna sprawa tych nabywców. Każdy ma jeszcze na tyle wolnej woli, aby o tym decydować. Jeśli się z czymś nie zgadzam, to nie jestem tak nienawistny, aby przeszkadzać. Mogę jedynie nie pomagać. Tyle radzę każdemu, ponieważ to nie jest wojna.
mar_kow pisze: wt 07.kwie.2020 - 19:33 Nikt tu nie musi niańczyć "obywateli" którzy nie przeczytali nawet jednego posta a już chcą wydać "na coś do kieszeni".
I znowu jest wszechwiedza. Kto, po co i dlaczego... Ale tu się zgodzę- nie chcesz pomóc? To chociaż nie przeszkadzaj.
mar_kow pisze: wt 07.kwie.2020 - 19:33 Ile w takim razie egzemplarzy trafiło w niepowołane ręce ??
Oby jak najwięcej... A tak poważnie, to w przypadku tej broni nie widzę rąk niepowołanych.
mar_kow pisze: wt 07.kwie.2020 - 19:33 Szanujmy się Koledzy, nie musimy tu gromadzić prepersów lub innych "zbieraczy".
Zatem pytam ponownie. Czy to jest forum prywatne, czy powszechne?
mar_kow pisze: wt 07.kwie.2020 - 19:33 nie zasługuje na bycie Użytkownikiem...
Tak... Wielkie forum dla wielkich panów. Żenujące.

A teraz banujcie mnie i wyzywajcie, ile chcecie. Jak to, zauważyłem przez doświadczenie, macie w swoich zwyczajach. Zamiast pomóc, można doczytać docinki jak "A po co mu to? To debil! On przyszedł zabijać? Jemu się ręce trzęsą. Trzeba go usunąć i w psychiatryku zamknąć. A w ogóle to ma małego penisa i z 8 calami się dowartościuje". Oj przykre to jest. Napiszę szczerze, że kilka lat temu jeszcze coś wartościowego można było na tym forum uzyskać. A teraz jest to degrengolada ponad wszelką miarę.
cepek
Posty: 15
Rejestracja: ndz 15.mar.2020 - 21:21
Moja broń: Silne ciało i silna wola

Re: Wydam 1000pln na coś do kieszeni

Post autor: cepek »

Być może Panowie jak mar_kow nie rozumieją tego, że są ludzie, którzy traktują tą broń (czarnoprochową) jako alternatywę do broni do użytku "na codzień". Chyba jest ich z reszta całkiem sporo, patrząc po ceny na rynku... I zawirowania wokół nich, w związku z niepewnością społeczną. Ale to nie wina użytkownika mar_kow ani kogokolwiek z moderatorów/właścicieli tu forum... To prawo jest abstrakcyjne, że utrudnia ludziom możliwość pozyskania obrony na równi z taką, jaką mają funkcjonariusze działający na tzw "rzecz państwa". Ktoś wspomniał tu o rozbiorach... jedną z rzeczy które im towarzyszyły.. było rozbrajanie ludności... np jak po 2 WŚ... jeśli traktować PRL jako rozbiór. Z drugiej zaś strony to prawda, że forum jest sprawą prywatną. I, mogą tutaj niektórzy np żyć w swoim strachu wygody... I myśleć że jak tylko nie będzie się nikt specjalnie z CP wychylał... To jeszcze, być może, nikt im tego CP nie zabierze... To jest postawa służalcza- z punktu widzenia narodu- haniebna. To oni, tam, w legislacji, rządzie, policji, etc - pracują dla nas, obywateli. A nie odwrotnie. To nie tak, że coś mogą nam zabrać. My im nie pozwolimy. To taka alternatywa do służalczego myślenia.. kierowanego strachem.. A że ktoś ma prawo np takie preferować podejście, i na forum, którym zarządza, kategorycznie pilnować, by ktoś się, czasem, nie wychylił za bardzo (za bardzo znaczy w tej chwili tak, że ktoś może coś popsuć, tym zachowaniem, dla innych- w mniemaniu tu władających) - to jest osobny temat. I jeśli się chce tu być. To zostaje zaakceptować. Może łatwiej będzie po prostu, spróbować mieć wspólny temat? Tzn, rozmawiać po prostu, o broni? Tematy postronne jak to, po co ktoś chce broń "pocket" czy postanowił kupić czy sprzedać broń za taką czy inna cenę.. no nie wiem chyba nie są związane.. albo inaczej - ich związanie z tematem broni nie jest, uważam, na tyle ważne, by ryzykować ew niepotrzebne emocje. Takie moje 6gr. Pozdrawiam. Po obu stronach! :)

[ostrzegałem kolejne takie pisanie cięgiem i będzie ostrzeżenie i urlop. Kolego szanuj oczy bliźnich.
Zmniejszenia oryginalnego tekstu zrobiłem by był totalnie nieczytelny.]
ODPOWIEDZ