Czarnoprochowe szaleństwo...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Czarnoprochowe szaleństwo...

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Irek M pisze: czw 16.kwie.2020 - 22:44 Kolego z Chyloni
Sie powoli powaznie zastanawiam zrobic pozwolenie na bron wspolczesna tu w Niemczech. Ksiazke ktora ma czlowieka przygotowac na examin wczorai zamowilem. Na szafki bym musial wydac dobre 700€. Plus nie wiem ile za szkolenie i examiny, za czlonkostwo w klubie.
Nie wiem, nie wiem...duzo rzeczy byly by latwiejsze dla mnie...dopuki praw nie zmienia. A probuja przy kazdej okazji i przy kazdej wymowce.
Tu w innym miejscu mowilem ze juz slychac bylo propozycie aby zabronic ludziom noszenie scyzorykow, bo pewni goscie ktorych rzad sam sprowadza, sie nozami nie potrafia obchodzic po ludzku. To prawda i nie byla przesada z mojej strony. I sie czesto slyszy ze strzelcy sportowi maja trzymac bron w klubach a nie w domu jako nowe prawo. Przy takich warunkach czlowiekowi sie nie chce.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Czarnoprochowe szaleństwo...

Post autor: Czarnowidz »

No to zobaczymy czy będzie większy ruch...
https://www.pzlow.pl/kprm-strzelnice-sportowe-otwarte/
... obstawiam że nie. :lol:
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Czarnoprochowe szaleństwo...

Post autor: mar_kow »

Chłopiec z Chyloni pisze: pn 20.kwie.2020 - 19:52 Sie powoli powaznie zastanawiam zrobic pozwolenie na bron wspolczesna tu w Niemczech. [...]
W Niemczech muszą odebrać broń rodowitym obywatelom bo ktoś mógłby wpaść na pomysł żeby zmniejszyć dysproporcje pomiędzy nimi a imigrantami. Tendencja wzrostowa tych napływowych powoduje że Niemcy w końcu będą mniejszością w swoim własnym kraju... :) Mam oczywiście na myśli "tych śniadych" choć rasistą w sumie nie jestem...
A tak na poważnie - jak tylko masz kasę i chęci to rób jak najszybciej. Nawet jak zmienią kategorii broni rozdzielnego ładowania to będziesz przygotowany...
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Czarnoprochowe szaleństwo...

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Masz absolutnie racje. I co najsmieszniejsze: Wiekszosc niemcow nie ma nic przeciwko. Bys nie uwiezyl co pranie mozgu przez cale zycie potrafi z ludzmi zrobic.

I sie pare dni temu zdecydowalem wlasnie nie zrobic. Ta ksiazka na temat mnie przekonala ze to jest bez sesu.
Potwierdzila co juz przypuszczalem: Oni beda caly czas szukali powodu aby ci pozwolenie znow usunac.
Jechales tylko raz i tylko lekko pijany. Tracisz. Bo masz problemy ze srodkami.
Biles sie z kims. Tracisz. Bo jestes za agresywny.
Przyjdzie kontrola do domu a ty masz nie posprzatana chalupe. Tracisz.Bo jestes zawodny albo mogl bys miec psychiczne problemy.
Nie chodzisz regularnie na treningi bo akurat nie miales ochoty. Tracisz. Bo juz nie masz potrzeby.
...
Bez sesu tyle kasy wydawac i sie starac a potem z byle powodu ci znow zabiora.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Czarnoprochowe szaleństwo...

Post autor: jedna_brew »

w Polsce jest tak samo: jeśli wdasz się w bójkę, nieważne kto zaczął, nieważne że nie użyłeś broni to i tak możesz stracić pozwolenie, jazda po piwerku tak samo. skutek jest taki, że obywatel z pozwoleniem jest obywatelem wzorowym :)
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Czarnoprochowe szaleństwo...

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

To jest chore. Tysiace ludzi o ktorych MarKow mowil maia w domu nie legalnie. Tu by policja w zyciu nie posprzatala. Bo ´rasizm´. A tak na prawde: bo ci by sie bronili.
ODPOWIEDZ