Przestępstwa z użyciem broni CP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Przestępstwa z użyciem broni CP

Post autor: mar_kow »

Niestety, kolejne przestępstwo które w efekcie może doprowadzić do obostrzeń...

"[...]Sekcja zwłok 26-latki wykazała, że zginęła ona od jednego strzału w głowę oddanego z bliskiej odległości, a sprawca posługiwał się bronią czarnoprochową, którą można określić jako historyczną. Na tego typu broń nie trzeba mieć zezwolenia.[...]"

https://www.tvp.info/44362226/zabil-ukr ... a-sledztwo
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Przestępstwa z użyciem broni CP

Post autor: RedGuy »

Jakby miał nóż to dźgnąłby nożem, jakby miał łuk zabiłby łukiem - człowiek zabija, nie broń. Pytanie czy nasi włodarze posiadają mózgi by to ogarnąć.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Przestępstwa z użyciem broni CP

Post autor: mar_kow »

RedGuy pisze: pn 16.wrz.2019 - 00:19 Jakby miał nóż to dźgnąłby nożem, jakby miał łuk zabiłby łukiem - człowiek zabija, nie broń. Pytanie czy nasi włodarze posiadają mózgi by to ogarnąć.
To prawda, tylko że u nas skutek tego odbije się na praworządnych posiadaczach... Wcześniej lub później a takie akcje tylko przyśpieszą niestety...
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Przestępstwa z użyciem broni CP

Post autor: .44 »

Uprasza sie o niesranie ogniem. Przestępstwa z użyciem broni palnej są zjawiskiem marginalnym i z roku na rok ich ilość maleje
Magua
Stary bywalec
Posty: 548
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Przestępstwa z użyciem broni CP

Post autor: Magua »

A z użyciem broni CP wręcz śladowym.
Ale niektórzy lubią gównoburzę
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Przestępstwa z użyciem broni CP

Post autor: Flash »

niestety żeby być może utrzymać szansę na dalsze legalne posiadanie br. historycznej należy takie przypadki wyciszać
także ja kolegów w 100% rozumiem
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Przestępstwa z użyciem broni CP

Post autor: jedna_brew »

na szczęście przestępstw z użyciem broni palnej a czarnoprochowej w szczególności, jest w polsce znikoma ilość, to nie brazylia...

bardziej interesują mnie przypadki użycia takiej broni do samoobrony - tak jak w przypadku z zeszłego roku, gdzie pod wrocławiem właściciel warsztatu samochodowego użył rewolweru do obrony przed napaścią karków, którzy wcześniej obrzucili jego warsztat koktajlami mołotowa...
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Przestępstwa z użyciem broni CP

Post autor: Flash »

Temat równie niepożądany moim zdaniem. Różnica między napadem a obroną jest tylko w planowaniu i statusie prawnym, więc z poznawczego punktu widzenia to jest praktycznie to samo.
"większość" ludzi byłaby (jest) przerażona dowiadując się, że "to" możesz mieć bez papierów za ok tysiaka-dwa i że "to" robi taaakie dziury.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Przestępstwa z użyciem broni CP

Post autor: jedna_brew »

moim zdaniem różnica między napadem a obroną jest wręcz kluczowa, bo "obrona" robi to że nie jesteś ani przestępcą ani ofiarą, jak dla mnie duży plus...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Przestępstwa z użyciem broni CP

Post autor: RedGuy »

jedna_brew pisze: wt 17.wrz.2019 - 10:16 moim zdaniem różnica między napadem a obroną jest wręcz kluczowa, bo "obrona" robi to że nie jesteś ani przestępcą ani ofiarą, jak dla mnie duży plus...
No nie do końca, mamy tak zawiłe prawo że z łatwością z broniącego się możemy stać się tym złym.
ODPOWIEDZ