UoBiA luźne dywagacje

slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Tak jak się czyta wszystko w nocy .
Zamiast wydawać miliony na nowe strzelnice i uzbrojenie powinni nauczyć naród obycia z bronią . Dofinansować kluby strzeleckie i istniejące strzelnice .Jakby 30 % narodu umiało celnie strzelać i posiadało broń w domu - to kto nas najedzie i po co ? To by musiał być kompletny idiota aby wdawać się w wojnę partyzancką na nieswoim terenie z uzbrojonym narodem . Chyba każdą walkę jako naród przegrywaliśmy bo nie było broni .
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Biker »

slaw29 pisze: czw 25.paź.2018 - 01:18 Tak jak się czyta wszystko w nocy .
Zamiast wydawać miliony na nowe strzelnice i uzbrojenie powinni nauczyć naród obycia z bronią . Dofinansować kluby strzeleckie i istniejące strzelnice .Jakby 30 % narodu umiało celnie strzelać i posiadało broń w domu - to kto nas najedzie i po co ? To by musiał być kompletny idiota aby wdawać się w wojnę partyzancką na nieswoim terenie z uzbrojonym narodem . Chyba każdą walkę jako naród przegrywaliśmy bo nie było broni .
Sorry ale to nie 1863 rok. Zobacz jak uzbrojeni partyzanci wyglądają w starciu z nowoczesna armią.

Pierwszy link z youtuba

https://www.youtube.com/watch?v=oekf9wCR_qM

Helikopter nagrywał ich i do momentu jak otworzył ogień nawet nie wiedzieli, że są w ukrytej kamerze....
Oczywiście duża liczba sztuk broni w narodzie musiałaby być uwzględniona w planach strategicznych ewentualnego okupanta ale... Posiadacze broni są pewnie na 4 lub 5 pozycji do likwidacji/wywiezienia na Syberię w razie "W".

Co do reszty to dofinansowania? Strzelnica 500+? :lol: Może by wystarczyło nie przeszkadzać i nie likwidować strzelnic? Znieść celowość posiadania broni, wymóg uczestnictwa w wystawach i zawodach. I po problemie. Bo pozwolenie w chwilki obecnej kosztuje mniej i jest prostsze do uzyskania niż prawo jazdy kategorii B.
Polvere nera
Posty: 3
Rejestracja: pt 26.paź.2018 - 11:44
Moja broń: proca

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Polvere nera »

Jak wytłumaczysz fenomen fiaska najnowocześniejszej armii w wieloletniej już wojnie z partyzantami w Afganistanie? Sukces pojedynczych akcji nie znaczy wygranej w wojnie z prymitywnie, ale uzbrojonym narodem. Nawet Hitler, posiadając ówcześnie najnowocześniejszą technikę wojskową, grabiąc inne kraje, nie zaatakował małej - zasobnej w złoto Szwajcarii. Dlaczego? Miał przecieki, że Szwajcarzy mają w domach arsenał i prędzej, czy później jego armia żołnierz po żołnierzu będzie wystrzelana.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Wycior »

Coś w tym jest ale prawda o możliwej, planowanej ale nie dokonanej inwazji Hitlera na Szwajcarię była bardziej złożona. Polecam świetną książkę
Klausa Urnera - Let's Swallow Switzerland - Hitler's Plans Against the Swiss Confederation (2002).
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Sorry ale to nie 1863 rok. Zobacz jak uzbrojeni partyzanci wyglądają w starciu z nowoczesna armią.
Widać ze masz pomiedzy 20-30 lat .


Ile masz lat ? interesujesz się historią ? Wiesz dlaczego prymitywne T 34 wygrywały starcia z dużo lepszyni niemieckimi czołgami ? Wiesz dlaczego bosy Ruski żołnierz pokonywał Niemca ?
Wiesz dlaczego Powstanie warszawskie było skazane na klęskę i zakończyło się jak się zakończyło . Gdyby w Polsce ze 20 milionów ludzi umiało strzelać i było z 10 milinów sztuk byle jakiej broni to Nikt nas nie najedzie bo nie ma sensu najechanie ziemi gdzie cały naród umie walczyć .

Każda armia może zostać zwyciężona co pokazuje historia na przestrzeni wieków . Jedynie naród bez armii nie może zostać zwyciężony .... no chyba że ekonomicznie albo przewróci się im w głowach religią albo demokracją :-D

Afgancom nie dały radę ani amerykanie ani ruscy - a armii nie mieli :-D tylko partyzantkę .

Ta nowoczesna technika pewna jest i niezawodna jak pierd po grochu i współcześnie budowane samochody i pralki ;)
http://zmianysolarne.pl/wiadomosc/wielk ... -xix-wieku
Ostatnio zmieniony pt 26.paź.2018 - 17:21 przez slaw29, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Szaddam »

slaw29 pisze: pt 26.paź.2018 - 17:10 Afgancom nie dały radę ani amerykanie ani ruscy - a armii nie mieli :-D tylko partyzantkę .
W czasie II Wojny Światowej Niemcy też mieli nielichy kłopot z partyzantką jugosłowiańską.
W kupie siła!!! 8-)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Nie ino Niemcy . Stalin też wymiękł . Tito jako jedyny przywódca tak naprawdę nie bał się Stalina . Stalin próbował zamordować Tito ale mu się nie udało . Wściekły Tito wysłał mu wiadomość że jak on pośle zabójców do Stalina to poprawiać nie trzeba będzie . Temu Jugosławia była najbardziej otwartym krajem obozu komunistycznego . Tito nie bał się bo wszyscy w zasadzie w Jugosławi umieli walczyć .Partyzantka Tity jest wspaniałym przykładem co ma sens i kosztuje niewielkie pieniądze .

Biografia Tity to coś niesamowitego .
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: mar_kow »

slaw29 pisze: pt 26.paź.2018 - 17:10 [...]
Każda armia może zostać zwyciężona co pokazuje historia na przestrzeni wieków . Jedynie naród bez armii nie może zostać zwyciężony .... [...]
Dowodzą temu wszystkie zrywy powstańcze w naszej historii... Nie mielibyśmy Kosynierów gdyby było więcej broni w rękach powstańców. Bardzo mało zabytkowej broni myśliwskiej pozostało z tamtych czasów choć na dworach były potężne kolekcje - wykorzystywano je do walk a później ulegały konfiskatom przez zaborców...

Wbrew pozorom broń czarnoprochowa słabo wypada w porównaniu z bronią automatyczną ale zawsze może posłużyć do jej zdobycia...
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Wbrew pozorom broń czarnoprochowa słabo wypada w porównaniu z bronią automatyczną ale zawsze może posłużyć do jej zdobycia...
I znowu zataczamy koło i będziemy budować armię :piwo: zdobywając broń automatyczną :-D

Będąc kiedyś lata temu w kraju banków i czekolady nie widziałem automatów po domach tylko starocie . Na wojowaniu się nie znam ale wydaje mi się ze nie jest sztuką oddać setkę strzałów . Sztuką jest strzelić raz a celnie :-D

Nici z wojska jak jest dowodzone tak jak w 1939 przez
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_D%C4%85b-Biernacki
Ciekawa sprawa z tym dowodzeniem w czasie Września . Warto postudiować jak marnowano wysiłek narodu , poprzez niekompetentne dowodzenie wynikłe z nadania politycznego .

Ale wracając do ustawy - Moim zdaniem ostatnia głupota rozbrajać ludzi.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Biker »

Zacytuję sam siebie. Bo chyba nie doczytaliście
Biker pisze: pt 26.paź.2018 - 08:50 Oczywiście duża liczba sztuk broni w narodzie musiałaby być uwzględniona w planach strategicznych ewentualnego okupanta ale...

Co do reszty to można wydzielić odrębny temat. Ale nie chce mi się mocno rozpisywać o uwarunkowaniach terenowych Afganistanu, podejściu np.: żołnierzy z polskich misji (słynna sprawa ostrzelania wioski Nangar Chel) i ewentualnym podejściu kogoś kto by najechał na Polskę w celu podbicia terytorium (choć ten scenariusz jest na rękę jedynie naszemu najlepszemu sojusznikowi z za oceanu) .
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: wyrzucony »

Mam wrażenie, że apologeci partyzantki na terenach Polski ani dobrze się nie zapoznali z naszą historią np. Powstania Styczniowego ani z historią konfliktów w Afganistanie czy we Finlandii. Mamy takie a nie inne położenie geograficzne i budowę geologiczną. Nie bez przyczyny obce armie przejeżdżają przez niziny polskie tam i spowrotem od Mongołów poczynając przez Szwedów a na Ruskich kończąc.
Nie da się prowadzić wojny partyzanckiej na pustych przestrzeniach. Możliwe to jest w gęstych lasach z trudną geologią jak we Finlandii (liczne jeziora) lub w krajach górzystych jak w Afganistanie, Jugosławi czy niedoszły konflikt w Szwajcarii.
Pozostaje nam opór w miastach i w nielicznych naszych górach jak w świętokrzyskim czy na pogórzu i ewentualnie na Mazurach. Okupant po przełamania tych punktów oporu panuje bez trudu nad naszym krajem co pokazała historia.
Dlatego nalezy zrobić wszystko by wojska najeźdźcy utknęły na długo i z dużymi stratami właśnie na tych punktach oporu czyli w wielkich miastach, w górach świętokrzyskich i na pogórzu. Do tego jest niezbędne współdziałanie wojsk operacyjnych z dobrze uzbrojoną ludnością cywilną w stylu gwardii cywilnej a po naszemu obecnie WOT.
W magazynach wojskowych leży zadekowanych ponad 2,5 mln kałachów. Uczmy się strzelać i uczmy innych tego a będziemy gotowi na godzinę "W".
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Panie odstrzelić nieprzyjaciela to można nawet z wygódki przez dziurkę od klucza . Las do tego nie potrzebny . Można z dachu stodoły . Nie mówimy tutaj o tym że mamy 250000 ewentualnych partyzantów . Tylko kilka milionów ludzi.

Tutaj nie chodzi o to by Partyzantka gromadziła się w lesie czy w górach . Tutaj chodzi o to że nieprzyjaciel jak będzie konieczność czy potrzeba teoretycznie z każdego okna , dachu , wygódki i narożnika może dostać kulkę .
Nawet idąc do sracza może zarobić strzała mając wypiętą dupę w kierunku rdzennego mieszkańca . Nawet Ruskie gdyby w Polsce było że 20 milionów sztuk broni nie zaryzykowali by inwazji . Przerzucając tutaj nawet pół miliona ludzi byli by skazani na niepowodzenie . Jak nie militarne to zaopatrzeniowe dla swoich oddziałów . Logistycznie by tego nie opanowali . Te pół miliona ruskich musiało by siedzieć w Bazach . Tak jak w czasie wojny w Afganistanie czy na Bałkanach . Gówno by to dało armii inwazyjnej

Wiesz Pan Panie Darku że w wojsku teraz jest jak w fabryce ? Po 16 do domu . Jak o 16.45 Ruskie przekroczą naszą granicę to 90% wojska będzie w domu ? Do rana to spokojnie do Zgorzelca dojadą .
WOT zanim pobierze broń z magazynu to będzie po wojnie . Zresztą tych magazynów to już jak zjawi się tam WOT to nie będzie albo będą w rękach Ruskiego Specnazu . Zgrupowane oddziały bardzo łatwo zlokalizować i zniszczyć . Natomiast nie da się śledzić czy wysłać 20 milionów dronów aby obserwowały cały naród .

Obejrzyj sobie Pan Panie Darku Megatransporty jak żołnierze rozkładają most pontonowy . Potem się Pan zastanów czym sobie w głowę pierdolnąć ;-) i jak to będzie wyglądało w warunkach bojowych .

Dziwię się PIS -owi i innym partiom że inwestują miliardy złotych w nasze Armie . W tym wyścigu na kasę i technologię jesteśmy bez szans z Ruskimi czy Amerykańcami . Po co zatem brać udział w zawodach jak wiadomo że się jest na straconej pozycji ?
Moim zdaniem sens tylko mają małe dobrze zgrane oddziały działające na swoim terenie i dobrze wyszkolone . Nie wyrobnicy dla których jedynym celem jest pieniądz na koncie i pewna pensja 10 - każdego miesiąca .

Ruscy się przy szkoleniu wojska nie pieprzą tak jak nasi. U nas to całe " cywilizowane szkolenie " to może przynieść opłakane skutki . Poczytaj Pan w Angorze wypowiedzi Pana Michała na temat wojskowości .... nawet F16 nie będzie komu lecieć ;) bo piloci wyszkoleni za miliony dolarów masowo odchodzą ze służby .
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Biker »

Każdy ma po częsci rację. Wizja , ze w kraju , który ktoś chce najechać jest kilka mln sztuk broni palnej w rękach ludności na pewno nieco odstrasza. Ale to bez większego wpływu na rozstrzygnięcia strategiczne.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

To powiedz nam co ma wpływ na rozstrzygnięcie strategiczne Twoim zdaniem ?

W między czasie poczytaj
https://www.defence24.pl/litwini-szykuj ... alsow-foto
https://www.rp.pl/artykul/1178115-Cien- ... basie.html

Politycy powinni wspomagać wszelkie organizacje Paramilitarne i Strzeleckie .
Awatar użytkownika
lipton73
Posty: 43
Rejestracja: śr 10.sty.2018 - 21:00
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: lipton73 »

Kazdy normalnie i zdrowo myslacy czlowiek wie, ze jest dokladnie jak w tych artykułach, a tym co zalezy na rozbrojeniu narodu, dalej beda wciskac, ze to wszystko niepotrzebne, szkoda pieniedzy itp. itd. Beda za wszelka cene dazyc do tego, aby miec czyste pole manewru. Ale mozemy robic sobie wywody piszac na wiele stron, a i tak to nic nie da, dopoki krajem rzadzic beda stare komuchy i sprzedawczyki.
ODPOWIEDZ