Luneta obserwacyjna na strzelnice...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Luneta obserwacyjna na strzelnice...

Post autor: Bob »

Wszędzie tematy o kulach, broni, producentach, smarach itp itd wszystko wałkowane x razy a mnie ciekawi co używacie i polecacie do obserwacji przestrzelin od standardowych 25m w górę...
:?:
:remik:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Luneta obserwacyjna na strzelnice...

Post autor: Wycior »

Luneta PZO L40x64. Staromodna, ciężka ale bardzo dobra, stabilna i nie do zdarcia bo zrobiona z solidnego metalu (nie licząc optyki :-D ). Metalowa walizeczka, dwa okulary o różnym powiększeniu, muszka+szczerbina do zgrubnego naprowadzania, niski trójnóg z trójelementowymi, skręcanymi nóżkami i śruba do montażu na pniu. Da się oczywiście nasadzić na typowy statyw foto ale może być potrzebna redukcja gwintu. Stosuję od 25 do 100 m.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Luneta obserwacyjna na strzelnice...

Post autor: slaw29 »

Luneta PZO L40x64 stosuję to samo ale chodzi za mną ruskie ZRT Albo Yukon . W zasadzie najlepszym wyborem dla świeżaka i oszczędnego zawodowca jest niezniszczalne PZO .
Sruba do montażu na pniu w pionie lub poziomie rzeczywiście robi robotę . Kupisz plastikowe lunetki taniej . Ale PZO to kawał historii . Z zasadzie niezniszczalny sprzęt .
Awatar użytkownika
mauser-83
Posty: 59
Rejestracja: ndz 18.lut.2018 - 12:07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Moja broń: muszkiet M1842 ,Remington 1858

Re: Luneta obserwacyjna na strzelnice...

Post autor: mauser-83 »

lorneta carl zeiss 10x50 1942r. prod - robi robotę :?:
cholera wie co było oglądane przez nią w epoce ;)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Luneta obserwacyjna na strzelnice...

Post autor: slaw29 »

Daj zdjęcia tej lornetki . Coś jeszcze przez nią widać w jakim stanie jest optyka ?
Bombarda
Posty: 5
Rejestracja: czw 29.mar.2018 - 14:14
Moja broń: R&S

Re: Luneta obserwacyjna na strzelnice...

Post autor: Bombarda »

Nie piszcie bajek, 10x50 to starczy na 25m. Ja mam powiększenie 32x i ledwo starcza na 50m.
Awatar użytkownika
mauser-83
Posty: 59
Rejestracja: ndz 18.lut.2018 - 12:07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Moja broń: muszkiet M1842 ,Remington 1858

Re: Luneta obserwacyjna na strzelnice...

Post autor: mauser-83 »

slaw29
z mojego kalkulatora ciężko wkleić foto na forum .
lornety tego typu prod. DDR są na allegro po parę stòw. mam ją w batdzo dobrym stanie w latach 80tych były wymieniane pryzmaty i soczewki tyle wiem - to pamiątka rodzinna po dziadku myśliwym . :piwo:
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Luneta obserwacyjna na strzelnice...

Post autor: Arab »

Lunetę Ramroda znam ! Polecam jakąkolwiek , bo wkurza mnie jak strzelec obok na osi co chwila woła "DO TARCZY "" Stać owego na broń za klika tysięcy a szkoda mu kasy na "rurkę z kilkoma soczewkami " i biega jak na sraczkę!
Moja to z alliekspress ,taka zielona za kilka groszy ,daje radę na stówę,(często myliłem muchę na tarczy z trafieniami :D ). Każda jest dobra byle by nie biegać do tarczy co chwilę ,bo nóg szkoda a i cierpliwość pozostałych kolegów wystawiana jest na próbę :oczy:
Ciekawy jestem jak to jest na dystansach powyżej 50m ? czy też te -set yardów biegają? :D
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Luneta obserwacyjna na strzelnice...

Post autor: Ptaku_1 »

Ja na 25 używam lornetki 10x50
ODPOWIEDZ