Bronił się czarnoprochowcem

Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Bronił się czarnoprochowcem

Post autor: RedGuy »

PosiadaczProcy pisze: wt 28.kwie.2020 - 20:23
RedGuy pisze: pt 22.cze.2018 - 01:13 Jak wstawałem z łóżka to dałbym sobie rękę uciąć że leżała obok, i miałbym dziewczynę bez zęba na przedzie.
Z powyższego prosty wniosek że dziewczynę z jednym zębem na przedzie już masz - czy się mylę :D ? Bo jeśli Oba'ma :lol: - jaka gwarancja że obu byś jej nie wytrzasł, a przecież wyraźnie piszesz że gdybyś - po ciemaku! - "walnął z bekhenda" możliwe byłoby wybicie małżowince tylko jednego :shock: ... :-D :-D
Nic nie wybiłem, generalnie niespotykanie spokojny człowiek jestem a wtedy po ciemaku zauważyłem sylwetkę że niższa i jakaś znajoma wiec się powstrzymałem.
compass200
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: czw 08.gru.2016 - 17:19
Moja broń:

Re: Bronił się czarnoprochowcem

Post autor: compass200 »

jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Bronił się czarnoprochowcem

Post autor: jedna_brew »

nie będę komentować stanu polskiego sądownictwa i poczynań prokuratury bo robi mi się niedobrze. osobiście byłem świadkiem jak pan policjant z komendy wojewódzkiej w katowicach (wiem, bo wpisał się tak w książkę) celowo łamał regulamin strzelnicy. polski wymiar sprawiedliwości toczy patologia.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Bronił się czarnoprochowcem

Post autor: wyrzucony »

Ulica Wodna u nas w mieście to taki zaułek, że lepiej po zmroku nie wchodzić bo miejscowi ... no cóż w każdym mieście są takie miejsca i dzielnice o nader wątłej reputacji. Osobiście nie wierzę w relacje żadnej ze stron zamieszanej w ten incydent.
gureb
Posty: 25
Rejestracja: śr 25.wrz.2019 - 15:54
Lokalizacja: Pszczyna
Moja broń: Remington 44

Re: Bronił się czarnoprochowcem

Post autor: gureb »

Ja też nie wierzę. Coś tutaj nie pasuje. Osoby, które go zaatakowały nie zostały aresztowane, ale on sam już tak i to jeszcze z zarzutem usiłowania zabójstwa. Na pewno czegoś brakuje w tej historii.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Bronił się czarnoprochowcem

Post autor: RedGuy »

Przypominam filmik jak gościu był atakowany przez dwóch typów między blokami bo kopnął czy odsunął psa (rewolwer CP). Film jak koleś próbował wyjść bezpiecznie z baru i omal nie dostał kosy ale obskoczył konkretny wpier. (broń współczesna). Nie pamiętam dokładnie "poszkodowanego" z pierwszego filmu ale pamiętam że nie uciekał tylko gonił uzbrojonego w rewolwer i rzucał w niego jakimś kołkiem, kamieniami itp. Z drugiego przypadku też było nagranie. Też uzbrojony w broń palną próbował się oddalić i był atakowany przez kolegów, oraz samego naćpanego i pijanego "poszkodowanego". Poza tym widać było jak "poszkodowany" wykonuje ruch ręką by zadać cios jak pamiętam nożem. Wszystkie te przypadki mają wspólny mianownik - osoby zamknięte do sprawy to te co użyły broni palnej.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Bronił się czarnoprochowcem

Post autor: jedna_brew »

RedGuy pisze: czw 30.kwie.2020 - 00:08 Wszystkie te przypadki mają wspólny mianownik - osoby zamknięte do sprawy to te co użyły broni palnej.
dodatkowo podkreśliłbym że użyły w celu samoobrony a dodatkowo w tym konkretnym wypadku z katowic - napastnik został zraniony w nogę co moim zdaniem osłabia zarzut usiłowania zabójstwa.
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Bronił się czarnoprochowcem

Post autor: PosiadaczProcy »

Z treści artykułów donoszących o sankcjach wobec broniących się wynika że prokuratorzy to ludzie albo kiepsko poinformowani albo podle wykształceni z przypadkową znajomością Kodeksów wedle których konstruują swoje kuriozalne akty oskarżenia...Czyżby nie wiedzieli że obowiązuje znowelizowane prawo do obrony koniecznej wyraźnie stanowiące że "...nie popełnia przestępstwa kto..." - i gdzie wymienione jest szereg imponderabiliów w obronie których broniący się "wszelkimi dostępnymi mu w tym momencie środkami" może/ma prawo zabić napastnika atakującego "dobra w których obronie staje". To może być nawet życie i zdrowie zupełnie obcej mu osoby/mienia itp. dóbr wielkiej wartości itd., itp.? Ciekawe jak by zareagował taki jeden z drugim prokurator gdyby w czasie tzw. zatrzymania obywatelskiego pijanego bandyty drogowego czy innego bandyty doszło ze strony zatrzymywanego do skrajnej w skutkach eskalacji zdarzenia skutkującego śmiercią zatrzymywanego...
Dziś "trzymająca WADZĘ" WADZA zachęca do zatrzymań obywatelskich i pochwala je w mendJAH - ciekawe jak potem prawnie chronieni są - albo nie są!! - ci Obywatele którzy mieli odwagę "dopuścić się" takich źle dla zatrzymanego kończących się zatrzymań.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Bronił się czarnoprochowcem

Post autor: jedna_brew »

Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Bronił się czarnoprochowcem

Post autor: Slonik »

Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń:

Re: Bronił się czarnoprochowcem

Post autor: Zurek »

Raz Krzysztof S. raz Krzysztof B. w końcu to jedna czy dwie osoby się broniły w jednej akcji.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Bronił się czarnoprochowcem

Post autor: RedGuy »

Slonik pisze: pt 08.maja.2020 - 20:31 Zrobiło się ciekawie: https://wiadomosci.wp.pl/bronil-siebie- ... 955916417a
Wreszcie normalne spojrzenie w kwestii obrony. Nie spodziewałbym się tego po panu Ziobrze a tu taka niespodzianka. Czyżby ocieplanie wizerunku przed wyborami?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Bronił się czarnoprochowcem

Post autor: mar_kow »

Tym razem użycie broni CP przeciwko zdrowiu i życiu:
https://wroclaw.wp.pl/legnica-milosny-z ... 764498049a
Im więcej broni na rynku tym więcej dziwnych przypadków...
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Bronił się czarnoprochowcem

Post autor: jedna_brew »

mar_kow pisze: śr 13.maja.2020 - 14:53 Tym razem użycie broni CP przeciwko zdrowiu i życiu:
https://wroclaw.wp.pl/legnica-milosny-z ... 764498049a
Im więcej broni na rynku tym więcej dziwnych przypadków...
poczekamy zobaczymy co to była za broń, bo w podlinkowanym artykule piszą o czarnoprochowej replice colta z 1948 roku... serio, tak pisze :) a tak bardziej na poważnie, to użycie broni CP w Polsce czy to do samooobrony czy do przestępstw jest zupełnie znikome, choć niestety nie da się ich uniknąć całkowicie.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 558
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Bronił się czarnoprochowcem

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Napewno teraz do niego wroci. A w pierdlu chlopaki sie ciesza na swieza dupe.
ODPOWIEDZ