Waszym zdaniem ...

Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Waszym zdaniem ...

Post autor: Heron »

Temat poruszony - nie ma co tego ukrywać. Zachęcam do dyskusji.
Korzystajcie z prawa noszenia broni palnej rozdzielnego ładowania, wytworzonej przed rokiem 1885 oraz replik tej broni.
Dzisiaj arcyciekawa sprawa, którą podesłał mi pan redaktor Tomasz Winiarski. Sprawa dotyczy noszenia broni, o której stanowi art. 11 pkt 10 ustawy o broni i amunicji. Przepis ten stanowi, że nie jest wymagane pozwolenie na posiadanie broni palnej rozdzielnego ładowania, wytworzonej przed rokiem 1885 oraz replik tej broni. To broń bardzo powszechna, dosłownie powszechna, bo posiadana bez jakichkolwiek restrykcji broń czarnoprochowa. Już wkrótce o ten ostatek wolności będzie w Polsce wielka batalia…
http://trybun.org.pl/2018/05/28/korzyst ... tej-broni/
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Waszym zdaniem ...

Post autor: slaw29 »

No pojebane chodzenie z bronią . Osobiście nie chciał bym przebywać w towarzystwie nie znanych osób paradujących z nabitymi remikami w kaburach . Moim zdaniem przepisy o noszeniu broni na ulicach powinny być zaostrzone , a o obronie koniecznej w domu czy na swojej posesji poluzowane .

Kilka osób pewno by straciło życie .
Weżmy np przypadek . Godzina 23 dwóch policjantów podchodzi do gościa z dwoma kaburami . Gość po 3 browarach bo skąd ma biedny znać Ubojkę .
Co ma zrobić Policja co ma zrobić gość ?
Skąd przeciętny " jełop " będzie wiedział jak dać broń Policjantowi żeby ten go nie odstrzelił ?
Cała kupa przypadków i analiz będzie .Postawcie się na miejscu Policjata .... też nie będzie wiedział co go może spotkać .
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Waszym zdaniem ...

Post autor: Wycior »

slaw29 pisze: pn 28.maja.2018 - 21:41 przepisy o noszeniu broni na ulicach powinny być zaostrzone , a o obronie koniecznej w domu czy na swojej posesji poluzowane .
:ok: Nic dodać, nic ująć.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Waszym zdaniem ...

Post autor: Marek »

Brednie i populizmy
Niech szuka głupich u siebie w domu.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Waszym zdaniem ...

Post autor: RedGuy »

slaw29 pisze: pn 28.maja.2018 - 21:41 No pojebane chodzenie z bronią . Osobiście nie chciał bym przebywać w towarzystwie nie znanych osób paradujących z nabitymi remikami w kaburach . Moim zdaniem przepisy o noszeniu broni na ulicach powinny być zaostrzone , a o obronie koniecznej w domu czy na swojej posesji poluzowane .

Kilka osób pewno by straciło życie .
Weżmy np przypadek . Godzina 23 dwóch policjantów podchodzi do gościa z dwoma kaburami . Gość po 3 browarach bo skąd ma biedny znać Ubojkę .
Co ma zrobić Policja co ma zrobić gość ?
Skąd przeciętny " jełop " będzie wiedział jak dać broń Policjantowi żeby ten go nie odstrzelił ?
Cała kupa przypadków i analiz będzie .Postawcie się na miejscu Policjata .... też nie będzie wiedział co go może spotkać .
Co się przejmujesz uzbrojonym jełopem który nie wie jak się zachować, ważne by policjant wiedział i w razie potrzeby nie narażał niepotrzebnie swego życia. Każdy noszący przy sobie broń powinien przeczytać ze zrozumieniem Ubojkę a także wiedzieć co mu grozi za wywijanie bronią. Moim zdaniem nieznajomość prawa to nie jest żadne usprawiedliwienie. Ja nie widzę potrzeby zaostrzenia przepisów choć również uważam że noszenie nabitej broni to głupota w czystej postaci ale jeśli ktoś się na to decyduje to musi się liczyć z tym że patrol policji może go potraktować jak bandziora i lepiej wtedy nie cwaniakować.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Waszym zdaniem ...

Post autor: amigo »

Też uważam że z tym zachęcaniem do noszenia trochę przeholował bo na ten przykład kaburę do rewolweru nie wiem po co kupiłem i mam ale co z moim muszkietem - bagnet od niego jeszcze jakoś schowam za pasek ale co z resztą - może jakiś futerał na wędkę bo strasznie długie to hiszpańskie cholerstwo i wszystkie typowe pokrowce za długie. No mam problem bo " bym se ponosił " jak już trzeba koniecznie :(
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Waszym zdaniem ...

Post autor: Willie357 »

Noś z założonym bagnetem bez pokrowca,bedzie wygodniej i taniej,bo bagnet nie bedzie uciskał,a na pokrowiec nie trzeba bedzie wydawać kasy
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Waszym zdaniem ...

Post autor: Wycior »

I będzie całkiem historycznie bo takie ruskie czy inne prusaki też maszerowali z bagnetami na muszkietach. Paradnie to wyglądało i na pochwach się oszczędziło.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Waszym zdaniem ...

Post autor: slaw29 »

Pomysł zajebisty .Podejrzewam że przy jego pomocy możesz uniknąć płacenia jakichkolwiek podatków .Jednak za noszenie w pokrowcu rodzina mogła by dostać dość duże odszkodowanie . Jednak bez pokrowca kasy na pewno nie dostaną :-D
Raczej bym paradował w pokrowcu . Ty możesz się pożegnać z Tym łez Padołem , rodzina może dostać kasę a żona nowego samca alfa - Same plusy :piwo:
Wszyscy będą miło wspominać ten dzień tym łatwiej będzie bo kasę będą mieć w kieszeni .
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Waszym zdaniem ...

Post autor: Ptaku_1 »

Uważam że jak ktoś chce i czuję potrzebę niech nosi, mi to nie przeszkadza każdy jest Panem własnego losu, a nie lubię zakazów.
Ja nie zaliczam się do tych uważam że w razie jakiejś przykrej sytuacji można sobie narobić większych kłopotów. Natomiast zastanawiam się czy czasem w domu nie trzymać w sejfie jakiegoś nabitego pocketa :)

P.S. W sejfie domowym nie takim do trzymania broni tylko kosztowności, broń trzymam w walizce w zwykłej drewnianej szafie (oczywiście nie nabitą)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Waszym zdaniem ...

Post autor: Wycior »

Dopóki ktoś bawi się gumową kaczką w wannie to jest panem tylko swojego losu. Jak ten ktoś łazi z nabitą bronią po ulicy to niechcący może się stać panem losu innych osob w zasięgu strzału - osób którzy w żaden sposób nie są winne jego debilizmu. Ja też nie lubię zakazów ale jeszcze bardziej nie lubię zadufanych w sobie, impulsywnych, niedowartościowanych i nie znających prawa przygłupów, noszących broń w tych samych miejscach w których sam przebywam.
Natomiast co do obrony na terenie własnego domu czy posesji to - abstrahując od problemów technicznych, dzieci, itd - myślę że może to mieć sens.
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: Waszym zdaniem ...

Post autor: MicromaX »

Myslicie tak jak system chce abyscie mysleli, kazdy polak jest trepem ktory od razu strzela przy klotni. gdyby ludzie mieli bron to by sie pozabijali.... zaostrzmy przepisy, a najlepiej zakazmy broni calkowicie, policjantom rowniez wystarcza palki i gaz.
jakos nie boicie sie pijanych kierowcow ktorzy zabijaja w roku wiecej niz przy pomocy broni. kleszczy czy raka pluc. papierosy zabijaja wiecej ludzi niz umiera od broni.

w kraju mamy bardzo duza ilosc broni czarnoprochowej i nie slychac o napadach na bank czy postrzelonych tesciowych przy wigilijnym stole.... nie szukajcie problemow tam gdzie ich nie ma.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Waszym zdaniem ...

Post autor: Ptaku_1 »

Też tak myślę nie jesteśmy jako naród takimi debilami żeby strzelać przy każdej okazji do siebie. Jak ktoś chce nich nosi, ja bym nie czuł się bardziej niekomfortowo z wiedzą że osoby obok mnie mogą mieć broń.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Waszym zdaniem ...

Post autor: slaw29 »

Ja też nie lubię zakazów ale jeszcze bardziej nie lubię zadufanych w sobie, impulsywnych, niedowartościowanych i nie znających prawa przygłupów, noszących broń w tych samych miejscach w których sam przebywam.
Wojny dawno nie było a socjal premiuje mało inteligentnych i leniwych. Prawo ewolucji Darwina zostało zaburzone .
w kraju mamy bardzo duza ilosc broni czarnoprochowej i nie slychac o napadach na bank czy postrzelonych tesciowych przy wigilijnym stole....
Realnie myslę że liczba szutuk czarnoprochowej jest bardzo mała . Statystyki są naciągniete jak guma do majtek . Ilość osób zainteresowanych CP widać na strzelnicach i łatwo je policzyć .
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Waszym zdaniem ...

Post autor: Ptaku_1 »

slaw29 pisze: śr 30.maja.2018 - 18:53 Realnie myslę że liczba szutuk czarnoprochowej jest bardzo mała . Statystyki są naciągniete jak guma do majtek . Ilość osób zainteresowanych CP widać na strzelnicach i łatwo je policzyć .
Mi się wydaje że to nie tak na strzelnicach widać ludzi którzy lubią strzelać, wydaje mi się że duża grupa sprzedanych egzemplarzy CP leży w domach bo ludzi chcieli je mieć dla "mania" i tyle.
Mam rodzinę na wsi (taka prawdziwa wieś z drogami gruntowymi gdzie do sklepu jest parę km) i wiem że w paru domach tam jest CP i chłopy sobie czasem za stodołą postrzelają. Swoją drogą pytanie czy w tych stodołach nie ma jeszcze dziadkowych Mauserów na ciężkie czasy ukrytych.
ODPOWIEDZ