Wybór między uberti a pietta

Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: Bob »

Miałem 2 pietty o czym pisałem na forum były to nówki...
1 szczelina nie równa nie miało to wpływu na strzelanie ale reklamowałem dla zasady bo inaczej się umawiałem ze sprzedającym... Reklamacje uznali wymienili na nowy... Nowy otwieram patrzę w lufę a tam ładny półksiężyc na każdej komorze czyt. nie osiowy... Reklamacja uznana moje rządanie zwrot gotówki... Teraz mam Uberti Hege już pisałem chyba w drugim temacie spust dużo delikatniejszy ładna korona lufy której w Pietta nie ma gwint głeboki... Nie mam porownania Uberti i Uberti - HEGE
Moja rada jak kupujesz online to tylko ze sprawdzonego źródła...
Uberti Hege kupiłem używke na gwarancji ale musiałem poprawić trochę blokadę bębna bo waliła o krawędź tego rowka...
Tu masz film jak blokada za wczesnie chce wskoczyc w bęben https://youtu.be/dZBLLiY2DNU Pietta tego problemu nie miała po 200strzłach na bębnie ani śladu a o obecnym egzeplarzu nie mogę tego powiedzieć jest widać na filmie a i fotka jest na forum w drugim temacie chyba.. Poszukaj
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: amigo »

Z tą blokadą to niekoniecznie ma wyskakiwać w punkt bo jak bęben trochę się zabrudzi to przy szybkim tzw westernowym odciąganiu kurka będzie przelatywał za daleko i blokada będzie tłuc nieodwracalnie drugą krawędz gniazda. Prawidłowo blokadka ma wyskoczyć PRZED gniazdem na ok całą jej szerokość ( żeby nie tłukła za bardzo bębna trzeba ją ładnie wypolerować )
I co - jednak Uberti lepsze ? :) , a jeszcze trafić niezajechane z starej produkcji z lepszych materiałów - to jest to :D Posłuży długo i jak będzie się dbało to i można odsprzedać bez straty.
kacper59
Posty: 4
Rejestracja: czw 12.kwie.2018 - 21:40
Moja broń: Remik nma, der.GG

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: kacper59 »

Witam! Ja kupiłem w sklepie w Lublinie, byłem całkiem zielony i napakowany wiedzą, jak sprawdzać szczelinę, osiowość itp.. Sprzedawca, bardzo miły Pan powiedział, że nie ma sensu sprawdzać bo broń jest przygotowana w Hege. Miał rację, nie było się do czego przyczepić. Myślę, że Hege to nie tylko grawer na lufie, to gwarancja jakości.Warto dać parę złociszy więcej zamiast korzystać z usług rusznikarzy, czy samemu piłować części tak,jak tu niektórzy ludzie piszą.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 44
Rejestracja: wt 03.kwie.2018 - 12:41
Lokalizacja: Podlasie
Moja broń:

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: Andersh »

Sprawdziles zakupiona bron? Jakie wyniki?
Jak w sklepie sharg.pl znalezc bron ,,przygotowana w Hege"?
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: FunkyKoval5 »

Hege "przygotowuje" tylko Uberti na obecną chwilę... jeśli się nie mylę. Ale Pietta ma serię De Lux, czy jakoś tak...podobno sporo lepsze sztuki niż podstawowe.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 44
Rejestracja: wt 03.kwie.2018 - 12:41
Lokalizacja: Podlasie
Moja broń:

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: Andersh »

Pietta DeLux, Uberti Hage tak chyba jest poprawnie, ale np. na stronie saguaro trudno znalezc produkty z Hage.
kacper59
Posty: 4
Rejestracja: czw 12.kwie.2018 - 21:40
Moja broń: Remik nma, der.GG

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: kacper59 »

Są w Lublinie, nie mniej jednak są przerwy w dostawach.Są też w Pentagonie i jeszcze widziałem na portalu aukcyjnym,lecz nie papiętam, jaki to sklep. W saquaro i sharg-u nie widziałem.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: Szaddam »

Hege to nie producent, tylko sprzedawca. Dawnymi czasy zamawiał większe partie u producentów, ustalał szczegóły konstrukcji (np. że lufy będą od innego producenta) i kontrolował jakość wykonania. Ale dziś ... różnie już z tym bywa (dlatego wielu chwali tzw. "starą produkcję").
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: Zurek »

Jeśli produkty hege to może na ich stronie poszukać?
ODPOWIEDZ